Polish English French German


30.05.2018 Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie

SuperUser.

W minioną środę (30 maja 2018 roku) uczniowie klas drugich naszej szkoły pod opieką wychowawczyń Marii Mikuły i Danuty Ochockiej-Dymek odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Miechowie. Mieli okazję obejrzeć nowoczesny budynek komendy oraz sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Spotkanie było dobrą okazją by bliżej poznać specyfikę zawodu policjanta, jak również przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.
Wizyta rozpoczęła się przed budynkiem komendy, gdzie czekali na uczniów ich przewodnicy sierż. Lidia Kyzioł oraz asp. szt. Marcin Jamroży.
Drugoklasiści w pierwszej kolejności zobaczyli sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Każdy z uczestników mógł usiąść za kierownicą radiowozu i motocykla policyjnego oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. W dalszej części programu uczniowie zwiedzali budynek komendy. Mieli okazję zobaczyć Stanowisko Kierowania, dowiedzieli się na czym polega praca oficera dyżurnego i zapoznali się z wyposażeniem jego miejsca pracy. Przekonali się także jak działa system powiadamiania ratunkowego, kto odbiera telefon 997, a kto 112 i co się dalej dzieje po zgłoszeniu. Zobaczyli również pomieszczenia dla osób zatrzymanych, tzw. „areszty” (niestety tylko okiem kamery, gdyż w środku znajdowała się osoba zatrzymana przez policjantów), a także nowocześnie wyposażony pokój z lustrem weneckim, tzw. „niebieski pokój” służący do przesłuchań osób małoletnich oraz siłownię funkcjonariuszy.
Policjanci wykorzystali spotkanie z drugoklasistami by promować zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku w czasie wakacji. W związku z tym uczniowie zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie odbyła się prelekcja na ten temat – otrzymali również  broszury, opaski na rękę i… cukierki z racji zbliżającego się Dnia Dziecka.
Na koniec spotkania dzieci mogły pobawić się w policjantów – zakładały kamizelki i czapki, pobierały odciski palców, zakładały kajdanki, oglądały broń.
Kulminacyjnym punktem wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie było zrobienie pamiątkowego zdjęcia przed budynkiem oraz podziękowanie sierż. Lidii Kyzioł oraz asp. szt. Marcinowi Jamrożemu za zaproszenie i miłe spotkanie, które wzbogaciło wiedzę dzieci na temat zawodu policjanta, wzmocniło umiejętności bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku oraz przyniosło wiele radości.
Przed powrotem do szkoły drugoklasiści schłodzili się lodami w jednej z miechowskich
lodziarni.

Galeria zdjęć

30.05.2018 Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym Biedroneczki.

SuperUser.

W środę 30 maja o godzinie 12.30 w oddziale przedszkolnym Biedroneczki miała miejsce szczególna uroczystość. W tym dniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Mamy i Taty. Chociaż pogoda nie pozwoliła nam uczcić tego dnia na pięknym i specjalnie na ten dzień przystrojonym placu zabaw, to atrakcji nie zabrakło.

Najpierw dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami. Pięknie śpiewały oraz recytowały wiersze. Następnie przyszedł czas na upominki i oczywiście długo wyczekiwane lody. Kiedy już pogoda troszeczkę się poprawiła, udało nam się wyjść na boisko szkolne, gdzie czekały na nas atrakcje przygotowane specjalnie przez panią animatorkę - duże bańki, zabawy z chustą animacyjną oraz zwierzątka z baloników. Ten dzień był naprawdę szczególny. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

K. Dudek

Galeria zdjęć

01.06.2018 "Tymi ścieżkami chadzał Marszałek Piłsudski"

SuperUser.

Punktem kulminacyjnym X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, a jednocześnie nawiązaniem do zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był patriotyczno-sportowy Dzień Dziecka, który odbył się w naszej szkole pod hasłem "Tymi ścieżkami chadzał Marszałek Piłsudski".

Tego dnia rano wszyscy uczniowie naszej szkoły - poczynając od najmłodszych przedszkolaków, na gimnazjalistach kończąc, spotkali się na boisku szkolnym. Akcentując biało-czerwone barwy, czy to w ubiorze, czy chorągiewkami, balonami lub transparentami, wysłuchali słów pani Dyrektor, która przypominała związki marszałka Józefa Piłsudskiego z naszymi okolicami. Następnie w rytm znanej piosenki "Płynie Wisła, płynie" barwnym korowodem udali się pod Urząd Gminy, by spotkać się z panem Wójtem, a następnie złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą Józefa Piłsudskiego.

Po powrocie na plac szkolny młodsi uczniowie udali się na boisko w Wielkanocy, gdzie czekały na nich atrakcje Gminnego Dnia Dziecka, natomiast starsi ruszyli na wcześniej zaplanowane podchody, spacery, piesze i rowerowe wycieczki po naszej pięknej okolicy. Lepszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć, toteż humory wszystkim dopisywały.

Galeria zdjęć: Patriotyczno-Sportowy Dzień Dziecka

Galeria zdjęć: Wycieczki i spacery po okolicy

Galeria zdjęć: Gminny Dzień Dziecka w Wielkanocy

28.05-01.06.2018 Tydzień Sportu w naszej szkole

SuperUser.

W dniach 26.05-01.06.2018 trwał X EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH i w jego ramach XXIV SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN. W tych dniach każda klasa w naszej szkole zrealizowała zaplanowane wcześniej działania  - były to przede wszystkim rozgrywki i turnieje klasowe oraz  międzyklasowe w różnych dyscyplinach sportowych: od piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i wykorzystania piłki w innych grach i zabawach, przez zabawy z chustą animacyjną, po lekkoatletykę, pływanie i badmintona. Młodzież wyruszyła na spacery, piesze i rowerowe wycieczki oraz podchody - promowana była każda forma aktywności fizycznej. Pogoda dopisywała sportowcom. W galerii zdjęć prezentujemy wycinek tego, co w ramach Tygodnia Sportu działo się w naszej szkole.

Galeria zdjęć: Turniej sportowy klas I-III

Galeria zdjęć: Rozgrywki klasowe i międzyklasowe klasy IV-VII oraz gim.

"Kim będę jak dorosnę?" Cykl spotkań dla najmłodszych w BiOAK

SuperUser.

Biblioteka Publiczna w Gołczy realizuje w tym roku projekt "Książka na receptę dla małych i dużych". W ramach tych działań organizowane są spotkania dla najmłodszych uczniów naszej szkoły pod hasłem "Kim będę jak dorosnę?".

W ostatnich dniach odbyły sie dwa z zaplanowanych spotkań - o zawodzie policjanta dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego "Biedroneczki" oraz o zawodzie pielęgniarki dla Oddziału Przedszkolnego "Wesołe Skrzaty".

Zapraszamy do galerii zdjęć Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury w Gołczy. oraz na relację ze wszystkich spotkań na stronie BiOAK.

Recepta na przyszłość

Na przełomie maja i czerwca Biblioteka w Gołczy zaprosiła najmłodszych czytelników na cykl spotkań "Kim będę jak dorosnę?" realizowanych w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych".

Zajęcia miały na celu prezentację ciekawych zawodów i książek o nich opowiadających. Do współpracy i wspólnego czytania udało się zaprosić policjantkę, fryzjerkę, pielęgniarkę i strażaka.

Dzieci miały więc okazję nauczyć się wielu rzeczy: od przyklejania plastrów i dezynfekcji ran, po zwijanie węża strażackiego, upinanie włosów oraz wręczanie mandatów i upomnień.

Mamy nadzieję, że naszym gościom udało się zainspirować najmłodsze pokolenie.

Tych, którzy chcą poszukać dalszych inspiracji zapraszamy do biblioteki po książki przedstawiające inne ciekawe zawody.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. 

Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim prowadzącym zajęcia, za poświęcony czas i pomysłowe zaprezentowanie swojego zawodu.

Galeria zdjęć "Biedroneczki"

Galeria zdjęć "Wesołe Skrzaty"

Harmonogram DNIA DZIECKA 01.06.2018

SuperUser.

Patriotyczno – sportowe obchody Dnia Dziecka

„Tymi ścieżkami chadzał Marszałek Piłsudski”

8:00 spotkanie z wychowawcami w klasach
8:15 spotkanie wszystkich uczniów na boisku szkolnym (ustawiamy się klasami z wychowawcami)
- Przemówienie okolicznościowe
- Przemówienie organizacyjne
- Taniec w kółeczkach klasowych do melodii „Krakowiaka” , wspólne
śpiewanie piosenki „Płynie Wisła, płynie”
- Przemarsz czwórkami pod Urząd Gminy, złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, spotkanie z przedstawicielem Urzędu Gminy
- Powrót na boisko szkolne
9:15 oddziały przedszkolne wracają do klas na zajęcia szkolne
9:30 Klasy I-IV wyjazd do Wielkanocy na Gminny Dzień Dziecka
9:30 Klasy V-VII i oddziały gimnazjalne udają się na spacery i podchody wg wcześniejszych ustaleń

Wskazane są emblematy patriotyczne: ubiór, chorągiewki / wstążki biało- czerwone, transparenty z patriotycznymi napisami, baloniki biało-czerwone.

Odwozy uczniów zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

Przeżyjmy to jeszcze raz... 14-18.05.2018 Wycieczka do Trójmiasta

SuperUser.

14 maja 2018 roku pięćdziesięciu pięciu uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Trójmiasta. Po sześciu godzinach podróży dotarliśmy do Torunia, gdzie czekała na nas miła pani przewodnik. Razem spacerowaliśmy po urokliwym grodzie Mikołaja Kopernika, podziwialiśmy kościół świętych Janów, mury obronne, dom wielkiego astronoma. Mogliśmy także skosztować bardzo smacznych toruńskich pierników. Gdańsk przywitał nas słońcem i rześkim powiewem wiatru.

Następnego dnia już zrelaksowani wyruszyliśmy do Malborka, gdzie znajduje się zbudowany przez zakon krzyżacki potężny zamek obronno – rezydencyjny. Obiekt ten został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Budowla bardzo poważnie została zniszczona w czasie II wojny światowej, ale obecnie cieszy licznych turystów swoim pięknem. Po obiedzie popłynęliśmy statkiem na Westerplatte. Na żywo zobaczyliśmy pomnik znany nam z podręczników do historii, przypominaliśmy bohaterskich obrońców tego skrawka wybrzeża Bałtyku.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Bazylika archikatedralna w Gdańsku – Oliwie. To najdłuższy kościół w naszym kraju ( 107 m długości), posiadający organy o 96 głosach i 5 manuałach. Muzyka wykonywana na tym instrumencie ma niezwykłe brzmienie, a jej słuchanie jest prawdziwą ucztą dla ducha. Spacer po urokliwych oliwskich ogrodach pozwolił niejako przedłużyć ten niepowtarzalny nastrój. Następnie dotarliśmy na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie podziwialiśmy przede wszystkim żaglowiec „Dar Młodzieży” przygotowujący się do rejsu dookoła świata. Pogoda wprost rozpieszczała, słońce odbijało się w falach Zatoki Gdańskiej,

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com