Polish English French German


Program "Czyste powietrze wokół nas"

SuperUser.

W naszym przedszkolu kolejny raz realizowany jest program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. W trakcie jego trwania dzieci 5 i 6 letnie wraz ze swoimi wychowawcami podejmują szereg działań  mających na celu zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Dzieci poznały i rysowały źródła dymu, uczyły się piosenki o dinozaurze Dinku, który nie lubi dymu. Z panią pielęgniarką Anną Dratwa rozmawiały o konsekwencjach palenia i wdychania dymu. Projektowały własne znaki zakazu palenia. Ogłoszony został także konkurs dla grup biorących udział w programie na wykonanie dinozaura Dinka. Wszystkie prace były piękne i wszystkie otrzymały nagrody od pani dyrektor. W programie biorą udział także rodzice. Napisali wraz z dziećmi wiersze na temat szkodliwości palenia. Za nami spotkanie z panią stomatolog, strażakiem.
 Ponieważ „czyste powietrze…..”, to nie tylko dym papierosowy, dzieci dbają także o otaczającą je przyrodę. Wzięły udział w sprzątaniu świata, przemarszu po Gołczy, by przypomnieć wszystkim mieszkańcom o Dniu Ziemi. Przez cały czas trwania programu nie zapominają o gimnastyce i ruchu, a ponieważ pogoda w ostatnich dniach jest wspaniała, mogą ćwiczyć na świeżym powietrzu.

Galeria zdjęć

Światowy Dzień Zdrowia

SuperUser.

 „Zdrowie dla wszystkich” – to bardzo ważne, choć trudne zagadnienie. Próbę jego zrozumienia podjęły dzieci z oddziału „Wesołe Skrzaty” biorące udział w projekcie Edukacja globalna.  Obejrzały przygotowaną prezentację na temat opieki zdrowotnej w Polsce i na świecie. Rozmawiały ze szkolną pielęgniarką panią Anną Dratwą, która uczyła, co robić by zdrowie zachować. Efektem tych rozmów była praca plastyczna ukazujące dobrze i źle odżywiające się dzieci. Na koniec dzieci narysowały zdrowe, wesołe, niczym nie zatrute, pełne energii, chętne do zabawy i ćwiczeń serce.
Otrzymały życzenia, by takie serca towarzyszyły im całe życie.

Galeria zdjęć

DZIEŃ ZIEMI 2018

SuperUser.

23 kwietnia 2018 roku nasze przedszkolaki wyruszyły w barwnym korowodzie, by przypomnieć  wszystkim napotkanym mieszkańcom Gołczy, jak ważne jest dbanie o naszą Ziemię. Słysząc z ust tak licznej grupy słowa „Szanuj zieleń”, „Nawet staruszki zbierają puszki”, „Chrońmy planetę”, „Wszystkie dzieci zbierają śmieci” na pewno nikt nie pozostanie obojętny.

Galeria zdjęć

26.04.2018 Apel "Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków’’

SuperUser.

26 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie pod opieką p. Jolanty Szlachty i  p. Doroty Gamrat przygotowali program artystyczny.

Przedstawiliśmy inscenizację "Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków’’. W główną postać królewny Przyrody wcieliła się z wielkim talentem aktorskim -  Amelia Cyganik, a Jej Rodzicami: Królem Światem – został Szymon Domagała i Macochą Śmiecisławą – Patrycja Masny. Zła królowa przebrała się za staruszkę, a do swego kosza z pomocą czarów zapakowała ogromne ilości śmieci i odpadów. Chciała nimi zatruć cały las i pozbyć się królewny, która była uczulona na kurz i śmieci. Na szczęście niezapomniane krasnale z kl IVa ,,posprzątały cały świat’’, posegregowały śmieci i uratowały Przyrodę.

Inscenizację uświetniły piosenki o Ziemi przy akompaniamencie p. Adama Dudka. Aby program wszyscy słyszeli, o nagłośnienie zadbała p. Elżbieta Papaj. Nauczycielom i uczniom – dziękujemy!

Agnieszka Flak, kl. VI a

Galeria zdjęć

26.04.2018 Gminny Konkurs Czytelniczy

SuperUser.

26 kwietnia odbył się XI Gminny Konkurs Czytelniczy. W tym roku przebiegał pod hasłem "Przeżyć taką przygodę!" i poświęcony był życiu i twórczości Adama Bahdaja w setną rocznicę urodzin pisarza.

W konkursie wzięli udział uczniowie kla IV-VII z Gołczy, Szreniawy i Wysocic, w sumie 13 osób. Ich zdaniem było przeczytać trzy książki autorstwa A. Bahdaja: Wakacje z duchami, Kapelusz za sto tysięcy oraz Podróż za jeden uśmiech (mieli na to kilka tygodni) a następnie w dniu konkursu napisać test dotyczący treści przeczytanych lektur. Poziom konkursu, jak co roku bardzo wysoki, a jednocześnie wyrównany - uczniowie biorący w nim udział to wspaniali czytelnicy, zapamiętujący mnóstwo szczegółów. Nic więc dziwnego, że jury miało nie lada zadanie, żeby wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie ilość zdobytych punktów zdecydowała, że:

w kategorii klas IV-V:

1 miejsce - Kornelia Popczyk SP Gołcza

2 miejsce ex equo - Marzena Zioło SP Szreniawa/Kaja Dybich SP Wysocice

3 miejsce - Karolina Maślanka SP Gołcza

wyróżnienie - Dominika Cerek SP Wysocice

w kategorii klas VI-VII

1 miejsce - Dominika Duda SP Gołcza

2 miejsce - Aleksandra Madejska SP Gołcza

3 miejsce - Agnieszka Rolka SP Gołcza

wyróżnienie - Agata Domagała Sp Gołcza

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

24.04.2018 Wycieczka klasy IVa do Krakowa

SuperUser.

    Dnia 24 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IVa byli na wycieczce w Krakowie. Naszymi opiekunami byli: p. Jolanta Szlachta, p. Aleksandra Smolec i p. Dorota Rachwał. Celem wycieczki było obejrzenie rewii na lodzie – „Królowa Śniegu’’. Spektakl miał miejsce na lodowisku im. Adama ,,Rocha” Kowalskiego.

Po rozdaniu biletów zajmowaliśmy miejsca. Piękna muzyka, stroje oraz wspaniała gra aktorska na lodzie, sprawiły, że rewia odebrana była z wielkim entuzjazmem. Piruety, podnoszenia, akrobacje pozostaną w naszej pamięci. Oklaski trwały długo, a uśmiechy na twarzach – zostały do dziś.

Dziękujemy wspaniałym artystom.                          

                                                                                                                                     Patrycja Zębala, kl. IV a

23.04.2018 Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

SuperUser.

    Dnia 23 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Ekologicznym. Do ekotestu przygotowywała dzieci p. Jolanta Szlachta. Było 34 uczestników. Z klasy IVa-2; IVb-6; Va-6; Vb-3; VIa-10; VIb-6; VIIb-1.

Każdy uczestnik rozwiązał test składający się  z 30 pytań. Podane były 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Uczestnicy na starcie otrzymali 30 pkt. Za poprawnie zaznaczoną odpowiedź będą mieli dodany 1 punkt, a za błędną - odjęty 1 punkt. Karty Odpowiedzi oraz opłaty za konkurs przesłaliśmy do organizatorów - Ogólnopolskiego Centrum Edukacji do Warszawy.

Czekamy na wyniki.

                                                                                                          Powodzenia!

Agnieszka Flak, kl. VI a

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com