Polish English French German


Wycieczka klas III do miejscowości Żarki

MK.

5 kwietnia uczniowie klas III a i III b pojechali na wycieczkę do miejscowości Żarki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie, w którym prezentowano nam historię młynarstwa, piekarstwa, bednarstwa, kołodziejstwa oraz szewstwa. Uczniowie uczestniczyli w drobnych czynnościach związanych z młynarstwem, a podczas warsztatów robili na różne sposoby mąkę.

Kolejnym punktem wycieczki był “Wehikuł Czasu” czyli wizyta w średniowiecznym domu i obozie rycerskim. Uczniowie mieli możliwość przymierzyć elementy uzbrojenia rycerza, a także pisać gęsim piórem.

Po tak intensywnych warsztatach przyszedł czas na posiłek w “Przystani Leśniów”. Jednak chwilę trzeba było na niego poczekać, gdyż uczniowie musieli samodzielnie przygotować dla siebie pizzę. Nasi wspaniali kucharze, z dużym zaangażowaniem zabrali się do pracy. Nad wszystkim czuwał szef kuchni.  

Na koniec najsłodsza część wycieczki - “Manufaktura Hokus Pokuss”, w której podczas warsztatów powstały smakowite lizaki we wszystkich kolorach tęczy.

Galeria zdjęć

Kolory emocji – zajęcia klasy III b w BiOAKu w Gołczy

MK.

W czwartkowe przedpołudnie w BiOAKu w Gołczy odbyły się zajęcia biblioteczne z klasą 3b. Pani Agnieszka Skotnicka zabrała uczniów w podróż po skomplikowanym świecie emocji. Przewodnikiem po tym temacie była książka „Kolorowy potwór” oraz „12 ważnych emocji – polscy autorzy o tym, co czujemy”.

W trakcie zajęć uczniowie nadawali kolor emocjom, uporządkowywali tabele emocji, stopniowali uczucia oraz dopasowywali emocje do opisu mimiki twarzy. Stworzyli również kolorową pajęczynę emocji, dzięki której doszli do wniosku, że niektóre rzeczy wywołują w nas podobne emocje, a niektóre wręcz przeciwnie. Na zakończenie odtańczyli taniec emocji. Podczas zajęć uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również nauczyli się odczytywać i nazywać wiele skomplikowanych emocji.

Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Galeria zdjęć

Wiosenne warsztaty z klasą IV a

MK.

W dniu 21 marca uczniowie klasy IV a przywitali w bardzo ciekawy sposób kalendarzową wiosnę. Uczniowie wzięli udział w wiosennych warsztatach w Centrum Kultury w Gołczy. W ramach zajęć czwartoklasiści zaprojektowali strój dla Pani Wiosny oraz stworzyli kompozycję kwiatową. W trakcie zajęć rozwiązywali zagadki na temat obecnej pory roku i zapoznawali się z wiosennymi przysłowiami. Jedno z przysłów „kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy trochę lata” zainspirowało nas do nauki zaplatania bibułowych warkoczy. Następnie razem z kolorową Panią Wiosną wyszliśmy na zewnątrz aby przegonić ostatnie oznaki zimy.

Na zakończenie tak miłego spotkania w Panią Wiosną poszliśmy na krótki spacer, a pogoda tego dnia była wspaniała. Mamy nadzieję, że będzie coraz więcej takich słonecznych dni.

A. Smolec

Galeria zdjęć

Dyskusyjny Klub Książki w klasie I a

MK.

Dnia 5 IV 2022r. w klasie I a odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanego przez BiOAK w Gołczy. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom o przygodach " Żabki Małej", która nie chciała być zielona. Wszystkim bardzo podobały się przygody zwłaszcza, że żabka zrozumiała, że jej kolor zielony jest bardzo ważny w jej życiu. Następnie dzieci wykonały żabki techniką origami i od razu zrobiło się w klasie weselej. Później kolorowali w grupach sylwety żabek, tak jak sobie wyobrazili jej wygląd, ale w innych kolorach. Żabki były urocze, każdy zespół spisał się na medal. Zajęcia bardzo się podobały wszystkim. Dziękujemy.

L. Przybyło

Galeria zdjęć

Wielkanocne palmy

SuperUser.

Uczniowie klasy 6A wzięli udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, podczas których wykonali przepiękne kolorowe palmy wielkanocne. Zajęcia odbyły się w Centrum Kultury w Gołczy, ich organizatorkami były Panie Bibliotekarki Agnieszka Skotnicka i Agnieszka Janus z BiOAKu w Gołczy. Serdecznie podziękowania, za pomoc w kultywowaniu jednej z wielu w kulturze polskiej tradycji wpisującej się w obchody Świąt Wielkanocnych i słodki upominek, kierujemy do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich MAKOWIANKI oraz Pań: Anny Żaby i Marzeny Murowańskiej. 

Galeria zdjęć

Wyniki gminnego konkursu plastycznego „Wiosenny kapelusz”

MM.

🙂🌿👒👒🌿🌷🙂

4 kwietnia 2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego "Wiosenny Kapelusz" Na konkurs wpłynęło 27 pięknych, pomysłowych prac ze wszystkich przedszkoli naszej gminy – Gołczy, Wysocic i Szreniawy. Tworzone wspólnie, w gronie rodzinnym na pewno były okazją do rozwijania umiejętności i wiedzy dzieci na temat wykorzystania różnych technik plastycznych, ciekawych rozmów i co najważniejsze dobrej zabawy. Efekty zachwyciły jury.

Oto laureaci:

I miejsce: Julia Pałac– Gołcza; Jakub Żaba -Gołcza; Lena Baran – Wysocice

II miejsce: Klara Majchrowska – Wysocice; Liliana Gajos – Gołcza; Sara, Franciszek Marczewscy – Gołcza

III miejsce: Oliwia Guca – Gołcza; Leon Zyguła – Gołcza; Jakub Kopeć – Gołcza

Wyróżnienia: Lena Błaut – Gołcza; Maria Piekaj – Gołcza; Lena Cichy – Gołcza.

Nagrody, dyplomy i upominki dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie już czekają. Zostaną wręczone 8 kwietnia (piątek) 2022 r. o godzinie 10:00 w auli szkolnej, gdzie teraz została zorganizowana wystawa tych wspaniałych rodzinnych prac.

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Anna Cencek, Kinga Dudek

galeria

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl