Polish English French German


Dyskusyjny Klub Książki w klasie II a

MK.

Dnia 28.09.22 r w klasie II a odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W czasie spotkania Pani
Agnieszka przeczytała nam o dalszych losach Wilka i trzech Świnek pt. "Wilk ma okropny katar".
Wszystkim bardzo się opowiadanie podobało, poznaliśmy sposoby zwalczania jesiennych
dolegliwości, jak również pobawiliśmy się świetnie z chusteczkami. Dziękujemy za spotkanie.

Powitanie jesieni w Zerówkach

SuperUser.

Na bocianich skrzydłach odfrunęło lato
przyszła do nas jesień strojna i bogata.
W sadach dojrzewają soczyste owoce
Skropione deszczykiem malowane słońcem.

Jesień, Jesień, Jesień kolorowa
hojnie skarby swoje nam rozdaje
Jesień jesień, jesień kolorowa
płynie ponad krajem...


W słoneczny czwartek 23 września Pani Jesień zawitała w kalendarzu, ale nie tylko, odwiedziła również salę Zerówkowiczów, zostawiając swoje liczne dary. A zostawiła ich naprawdę dużo... kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębinę, a nawet dynię. Pani jesień w barwnym szalu bawiła się razem z dziećmi, recytowała jesienne wiersze oraz przeprowadziła quiz wiedzy. Podczas całego tygodnia powstały piękne prace przedstawiające wielokolorowe liście, złociste słoneczniki oraz małe kolczaste jeże. Mamy nadzieję ta piękna pora roku będzie przez długi czas złota i słoneczna.

Aneta Błaut

Galeria

30.09.2022 "Ten inny" - opowieść o tolerancji

SuperUser.

30 września uczniowie klas 4a, 4b oraz 6b wybrali się do Domu Kultury w Wolbromiu na spektakl teatralny. Aktorzy wrocławskiego Teatru Profilaktycznego "Alert" zaprezentowali przedstawienie pt. "Ten inny. Opowieść o tolerancji".

Ponad godzinne widowisko skupiło uwagę uczniów na świetnej grze aktorskiej, zawierało w sobie także elementy multimedialne. W tej nowoczesnej oprawie najważniejsza jednak była poruszana treść. Widzowie poznali głównego bohatera, nastoletniego Augusta. Chłopiec od urodzenia dotknięty jest deformacją twarzy, która sprawia, że jest nieśmiały, zamknięty w sobie, zakompleksiony. Poznajemy jego perypetie w nowej szkole, obserwujemy jak rozwijają się jego relacje z rówieśnikami - początkowo trudne i bolesne, następnie optymistyczne, z nadzieją na znalezienie (niejednego) przyjaciela. 

Przedstawienie wartościowe i z mądrym przekazem, uczące tolerancji, empatii, szacunku do drugiego człowieka, na pewno stanie się punktem wyjścia do wielu ważnych rozmów na forum klasy. 

29.09.2022 Uroczyste otwarcie Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

SuperUser.

29 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste otwarcie sali Laboratoria Przyszłości.

Zaproszeni goście - pan Lesław Blacha - Wójt Gminy Gołcza, pani Monika Mrówka - Przewodnicząca Rady Gminy, pani Krystyna Marczewska - Dyrektor ZEAS, pan Jan Słaboń - Radny Gminy Gołcza - przecięli wstęgę, tym samym otwierając nowy rozdział w historii naszej szkoły. Dzięki możliwościom, jakie daje Laboratorium Przyszłości edukacja w naszej szkole wchodzi na najwyższy poziom.
Zgromadzonych gości oraz uczniów naszej szkoły przywitała Pani Dyrektor Zdzisława Kyć, po czym zaprosiła do obejrzenia sali i zapoznania się z jej bogatym wyposażeniem oraz ofertą skierowaną do uczniów i nauczycieli.  Zaproszeni goście mogli potowarzyszyć uczniom klasy 4a podczas zajęć angażujących wszechstronne zainteresowania i talenty dzieci.  Uczniowie mieli okazję już po raz kolejny skorzystać z zestawów Lego education i rozwijać swoje zainteresowania robotyką. Wykorzystali też zestawy kreatywne do tworzenia ozdób, robótek ręcznych. Goście zapoznali się również z nowinkami technicznymi, będącymi na wyposażeniu sali: sprzętem do filmowania, fotografowania i obróbki zdjęć, dostępnym oprogramowaniem, robotami do programowania, mikroskopami itd.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się drukarka 3D, którą można było zaobserwować w trakcie pracy oraz dowiedzieć się ciekawostek na temat jej działania i druku 3D.
Celem  inicjatywy, jaką są Laboratoria Przyszłości jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Środki na Laboratorium Przyszłości pochodziły  z Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wartość pracowni to 92.100 zł.  
Jesteśmy pewni, że sala będzie dla naszych uczniów miejscem, w którym rozwiną swoje skrzydła. 
Katarzyna Wszół 
Kinga Dudek 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl