Polish English French German


Procedury organizacji zajęć - czerwona strefa

MM.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

W związku z epidemią COVID-19 i wprowadzeniem czerwonej strefy w naszym powiecie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych, przestrzeni wspólnej w szkole, w autobusach szkolnych.

Starajmy się zachować odpowiedni dystans przebywając w szkole, w szczególności w czasie przerw.

Nosząc maseczkę, myjąc często ręce i zachowując dystans społeczny dbamy o siebie nawzajem.

14.10.2020 Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

SuperUser.

Dobry nauczyciel, jak aforysta,
nie poniża i nie krzyczy,
a zapraszając do refleksji
nie traci poczucia realizmu i optymizmu.
Dziękujemy za pokazanie nam,
że porażki mogą nas nauczyć czegoś pożytecznego,
że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.


Paniom Dyrektorkom, Nauczycielom i Pracownikom obsługi z okazji dzisiejszego święta
najserdeczniejsze życzenia składają wdzięczni uczniowie

edu fot.

Konkurs fotograficzny "Jesień jest piękna"

SuperUser.

UWAGA KONKURS! ZAPRASZAMY!

W ramach realizowanego przez oddziały przedszkolne „Wesołe Skrzaty” i „Biedroneczki” projektu „Piękna nasza Polska cała” przeprowadzony zostanie konkurs fotograficzny, którego celem będzie ukazanie piękna naszej polskiej przyrody jesienią.

Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami ze wszystkich oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.

Szczegóły konkursu na zamieszczonym plakacie i w regulaminie

.Konkurs jesienny 2020


Anna Cencek, Kinga Dudek

Załączniki:
PlikOpisRozmiar pliku
Pobierz ten plik (Regulamin-jesienny-2020.jpg)Regulamin-jesienny-2020.jpgRegulamin Konkursu fotograficznego "Jesień jest piękna"411 kB

Klub Ortograffiti 2020/2021

MK.

     Wzorem ubiegłych lat w szkole znów rozpoczął pracę Klub Ortograffiti. Uczniowie pracują, rozwiązując różne ciekawe i atrakcyjne ćwiczenia. Naczelną zasadą pracy Klubowiczów jest systematyczność i niewielkie porcje materiału do wykonania, by ich nie obciążać i nie zniechęcać, a tym samym by wypracowali rytuały regularnego trenowania umiejętności i co ważne odpowiedzialności za własne nawyki i postępy. Warto również zaznaczyć, że kluczem do sukcesu w realizacji zadań jest równowaga i symetryczne skupienie na wszystkich czynnościach, aby uczniowie nie pomijali trudniejszych dla nich wyzwań kosztem tego, co przychodzi im przy mniejszym nakładzie pracy.

Na posumowanie pracy w Klubie każdy Uczeń otrzyma dyplom jako nagrodę za całoroczny wysiłek i wkład pracy. Klubowicze w nowym roku szkolnym owocnej pracy, wytrwałości i determinacji w pokonywaniu trudności, trzymamy za Was kciuki!

Jesienne prace w klasach I - III

MK.

Wraz z nadejściem jesieni zmienił się krajobraz za oknami, liście mienią się różnymi kolorami, a dni stają się coraz krótsze. Wystój naszych klas również uległ zmianie. Pojawiły się liczne prace plastyczne, takie jak: jesienne pejzaże, grzybki, liście, jabłka. W kącikach tematycznych zagościły dary jesieni przyniesione przez uczniów. Zapraszamy do obejrzenia naszych klas.

Galeria zdjęć

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

MK.

W bieżącym roku szkolnym klasy O oraz II  przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy". Działania, które zostaną zrealizowane ukierunkowane są na promowanie kultury, przybliżanie uczniom świata wartości, wzorców postępowania, wzmacnianie poczucia tożsamości, kształtowanie poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Przede wszystkim mamy jednak nadzieję, że udział w projekcie będzie dla całej naszej społeczności wspaniałą przygodą, która dostarczy nam wiele radości. W pierwszych dniach października wychowawcy grup opowiedzieli o projekcje w klasach, a dzieci wypowiadały się na temat tego, co według nich oznacza słowo kultura. Na koniec poznały definicję tego słowa.

Aneta Błaut

Galeria zdjęćPLAKAT

02.10.2020 Dzieci z oddziałów zerowych poznały zasady bezpieczeństwa

MK.

Od początku roku szkolnego dzieci z oddziałów zerowych poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa, zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Zaczynając od pierwszych spacerów uczyły się i przypominały, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz zachowywać się w jej pobliżu. Bardzo ciekawym dla dzieci wydarzeniem była wizyta sierż. szt. Lidii Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Podczas spotkania dzieci mogły pochwalić się tym, co już wiedzą, ale również dowiedziały się wielu nowych, ciekawych rzeczy.Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem oglądały mundur oraz obowiązujące wyposażenie. Policjantka w bardzo przyjaznej atmosferze przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno pieszo, jak i rowerem. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami i co robić w przypadku ataku psa, a także przećwiczyły bezpieczne pozycje chroniące przed atakami zwierząt. Pani policjant zwróciła również uwagę na to, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych oraz własnego adresu zamieszkania w przypadku zgubienia się. Nasi „Zerówkowicze” podziękowali za dobre rady oraz zaprezentowali wiersz „Numery alarmowe” oraz piosenkę „Dzieci i światła”.

Aneta Błaut

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com