Polish English French German


Mikołajkowy wyjazd do kina klas pierwszych

MK.

6 grudnia uczniowie klas I a i I b pojechali na wycieczkę do kina w Wolbromiu. Obejrzeli film  pt."Dziwny świat", zjedli smaczny popcorn, a także spotkali się z bohaterem tego dnia, czyli Świętym Mikołajem. Mikołaj był na tyle szybki, że prezenty dla dzieci zostawił wcześniej w klasie i po powrocie każdy dostał coś fajnego i słodkiego. 

Galeria zdjęć

Coraz bliżej święta…

SuperUser.

     Korzystając z zaproszenia BiOAKu w Gołczy Uczniowie klasy 7 A wzięli udział w warsztatach rękodzieła artystycznego i wykonali ozdoby świąteczne. Swoje talenty artystyczne młodzież ćwiczyła pod okiem Pań z Zakładu Aktywności Zawodowej z Witowic. Była to też doskonała okazja, by porozmawiać o problemie niepełnosprawności, o częstym braku zrozumienia ze strony innych, a także o kłopotach i utrudnieniach, z którymi muszą się stykać i o przeszkodach, które są zmuszone pokonywać osoby niepełnosprawne.

Galeria

05.12.2022 Pieczenie pierników w klasie IIIa

SuperUser.

W minionym tygodniu w klasie III a zapachniało Świętami, a dokładniej przyprawami korzennymi. Przygotowując się do tego najpiękniejszego czasu uczniowie postanowili własnoręcznie przygotować pyszne pierniki.

Zabawy było co nie miara, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Poza dobrą zabawą była również nauka…brali udział w cyklu przygotowania ciasta, nauczyli się je rozwałkować oraz wykroić pierniki, na koniec korzystając z lukru królewskiego ozdobili swoje wypieki. Mamy nadzieję, że pierniczkowy zapach, roznoszący się po szkole, przywołał najmilsze świąteczne wspomnienia i zachęcił Was do ich samodzielnego przygotowania.

Galeria

Szkoła Przyjazna Seniorom

MM.

W poniedziałek 5 grudnia przedszkolaki z naszej szkoły brały czynny udział w Gołeckich targach senioralnych". Pani Aneta Błaut z oddziału 0b, Panie Beata Wypchał z oddziału Chatka Puchatka oraz Pani Ola Dwornik z oddziału Biedroneczki przygotowały zajęcia otwarte w ramach projektu „Szkoła Przyjazna Seniorom".
Aula szkolna przeniosła się w czasie — tam odbywały się zajęcia. O godzinie 10 nastąpiło powitanie zebranych gości — Seniorów z Klubu Seniora w Mostku wraz z Panią kierownik Urszulą Jasłowską, Panią Annę Cembrzyńską, Panią Monikę Świątek- dyr Szkoły Podstawowej w Iwanowicach i zarazem koordynatora tego projektu oraz naszą Panią dyr Zdzisławę Kyć. Na początku dzieci zaznajomiły się z pojęciem starości. Dowiedziały się, że jest to jeden z życiowych etapów, który następuje u każdego człowieka. Starość posiada wiele aspektów, pozytywne to takie: bogate doświadczenie życiowe, nabyta mądrość, więcej wolnego czasu na realizację swoich pasji i hobby, na które wcześniej brakowało czasu. Są też niestety i negatywne: samotność choroby, ograniczenia fizyczne. Dzieciaki dopowiadały swoje spostrzeżenia prowadzącym. Wyświetlono film animacyjny "Napo", po którym nastąpiła dyskusja o sytuacjach zaistniałych w filmie. Dzieciaki chętnie odpowiadały na pytania. Następnie, Panie z Klubu Seniora prezentowały stare przedmioty codziennego użytku i opowiadały, do czego służył. Dzieci z zaciekawieniem oglądały żelazko na "duszę”, maselniczki, radełko, stare książki, płyty winylowe, rzutnik do wyświetlania bajek, gramofon i wiele innych przedmiotów. Nie obyło się też bez konkursu 😉, dwie grupy — przedszkolaki oraz Seniorzy z Panią dyrektor musieli zrobić masło (w słoiku). Wygrały przedszkolaki 😉. Oj jak smakowało z kromeczką świeżej bagietki. Dzieci kleiły ozdoby choinkowe, była też degustacja pierniczków i wspólna zabawa. Seniorzy wykonali na szydełku i drutach ozdoby choinkowe — gwiazdki i bańki.
Szkoła otrzymała certyfikat — Szkoła przyjazna Seniorom, który Pani dyrektor wręczyła Pani Monika Świątek.
Przedszkolaki z wielką ciekawością oglądały zgromadzone eksponaty.
Dzień minął szybko i radośnie.
Serdeczne podziękowania dla Państwa- Mistarz, Państwa Błaut oraz Państwa Sado za pomoc w przygotowaniach, oraz za przyniesione eksponaty💐❤️.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią z tego wydarzenia. 🙂

A.Błaut
B.Wypchał
O.Dwornik

06.12.2022 Niezwykły gość w klasie IV a

SuperUser.

Podczas, gdy cała szkoła oczekiwała dziś wizyty świętego Mikolaja (i jego licznych pomocników) klasę 4 a odwiedził równie niezwykły gość. Z Mikołajem łączy go bujna broda, niezwykłe umiejętności oraz sympatia do dzieci, ale tu podobieństwa się kończą. Kolorowy strój, zwariowana fryzura, kieszenie pełne niezwykłych przedmiotów - to mógł być tylko pan Kleks! Profesor Ambroży Kleks!

Właśnie tak! Klasa 4 gościła dziś tytułowego bohatera książki J. Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa", który przybył, by pomóc uczniom utrwalić treść lektury, zadać kilka trudnych i podchwytliwych zagadek, aby rozruszać ich umysły, a nastepnie przypomnieć im, co jest ważne i o czym należy pamiętać, gdy chce się opisać bohatera literackiego.

W rolę niezwykłego nauczyciela wcielił się nasz kolega Janek, który przeszedł ogromną metamorfozę. Taka lekcja po raz kolejny pokazała nam, że praca z lekturą może być jednocześnie świetną zabawą.

Galeria  

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl