Polish English French German


"Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku" - II spotkanie

MK.

Już za nami II spotkanie z cyklu „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”  realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W dniu dzisiejszym gościliśmy Panią Krystynę z Klubu Senior Klub + z Mostku, która przeczytała zerówkowiczom z klasy Pani Danuty Ciepły bajkę o wiewiórkach, które nie chciały się dzielić. Mali słuchacze jednogłośnie stwierdzili, że jednak warto się dzielić i mieć przyjaciół. Po owocnych przemyśleniach dzieciaki wspólnie z babcią Krystyną łupały orzeszki aby przygotować zapasy na zimę dla bibliotecznych wiewiórek.

Na zakończenie dzieci wykonały przepiękne wiewiórki, których kity ozdobione były jesiennymi liśćmi.

Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie za udział w naszej kampanii.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

14.10.2019 Dzień Edukacji Narodowej

MK.

"Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych "

Konfucjusz

W dniu dzisiejszym cała społeczność szkolna świętowała obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas drugich pod opieką pani Jolanty Wilk i pani Lucyny Przybyło przygotowali program artystyczny, który zakończył się pokazem tańca ludowego - krakowiaka.

Nie obyło się bez życzeń dla wszystkich osób związanych z edukacją - życzenia wytrwałości, cierpliwości i zadowolenia z pracy składali Pan Wójt Gminy Lesław Blacha oraz Dyrektor Szkoły Zdzisława Kyć.

W ten wyjątkowy dla wszystkich dzień mieliśmy, również zaszczyt podziękować za trud włożonej pracy Paniom emerytkom: nauczycielkom - Elżbiecie Dybaś, Marii Cyganek oraz Pani sprzątaczce Joannie Szlachcie.

Galeria zdjęć

9.10.2019 Odblaskowa wycieczka do Odziałów Prewencji Policji w Krakowie

MK.

9 października klasa II b pojechała na "odblaskową wycieczkę" do Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Nowy obiekt zrobił na wszystkich uczniach ogromne wrażenie.

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji zaczęło się od pokazu materiału filmowego na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa - na drodze, w sieci, w kontaktach z innymi ludźmi itp. Następnie uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądają różne rodzaje policyjnych mundurów, zapoznali sie z różnymi jednostkami broni palnej będącej na wyposażeniu Policji, zobaczyli, jak dobrze wyszkolone są psy policyjne. Dzieci miały okazję wejścia do kabiny armatki wodnej, wykorzystywanej w trakcie zabezpieczenia imprez masowych. Każdy z uczniów zaliczył w wynikiem pozytywnym test sprawności fizycznej, za który otrzymał certyfikat. Na zakończenie spotkania odwiedzili Zastępcę Dowódcy OPP Kraków nadkom. Rafała Kanię, z którym wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy jednemu z rodziców, a jednocześnie funkcjonariuszowi OPP Kraków, panu Norbertowi Musiałowi za zorganizowanie wizyty w jego miejscu pracy!

Galeria zdjęć

„Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”

MM.

W bibliotece w Gołczy ruszyła kampania „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” realizowana w ramach projektu „W poszukiwaniu straconego czasu – wyprawa w świat książek i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Akcja ma na celu zaangażowanie seniorów do czytania bajek dzieciom i opowiadania o własnym dzieciństwie. Spotkaniom tym towarzyszyć będą smaki dzieciństwa np. chleb ze śmietaną i cukrem, suszone owoce, itp.

Jako pierwsi bibliotekę odwiedzili zerówkowicze z klasy pani Uli Jasłowskiej.

Uczniowie wysłuchali bajki Ezopa „O zającu i żółwiu”, którą przeczytała im pani Helena członkini Klubu Senior + w Mostku.

Potem dzieci urządziły wyścig do marchewki dwóm bibliotecznym zającom: Bielakowi i Szarakowi. Na całe szczęście Szarak podzielił się z uczestnikami wygraną marchewką i wszędzie rozległo się radosne chrupanie.

W drugiej części spotkania dzieci wykonały własnego puchatego zajączka i wysłuchały kilku ciekawostek o tym sympatycznym zwierzątku.

Serdecznie dziękujemy pani Helenie. Mamy nadzieję, że inne babcie wezmą z niej przykład!

Czytajcie ze smakiem!

BiOAK

galeria zdjęć BiOAK

09.10.2019 Otwarcie boiska

MM.

W dniu 9 października 2019r. o godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego boiska wielofunkcyjnego przy naszej szkole.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Sekretarz Województwa Małopolskiego Wojciech Piech, Wójt Gminy Lesław Blacha, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Makola, radni Rady Gminy Gołcza, kierownicy urzędu i dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Zdzisława Kyć.

Uroczystości towarzyszyły okolicznościowe przemówienia, symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu. Poświęcenia obiektu sportowego dokonał ksiądz proboszcz z parafii Gołcza.

Po części oficjalnej młodzież i goście osobiście sprawdzili stan nowego boiska, oddając się grze w koszykówkę. Pomogły w tym piłki ofiarowane przez Sekretarza Województwa Małopolskiego Wojciecha Piecha oraz Wójta Gminy Lesława Blachę.

Na zakończenie uczniowie szkoły zaprezentowali umiejętności sportowe i taneczne przygotowane pod kierunkiem pani Elżbiety Papaj i pana Marcina Dudzińskiego.

Inwestycja była możliwa dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS”.

galeria

3.10.2019 r. Spotkanie z Panią Policjant

MK.

3 października 2019 roku nasze przedszkolaki odwiedziła pani Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Zebranym licznie dzieciom pani policjant przypomniała zasady bezpieczeństwa, które obowiązują w różnych napotkanych sytuacjach dotyczących małych dzieci. Dzieci brały aktywny udział w rozmowie. Udzielały odpowiedzi na każde zadane pytanie. Na zakończenke tego bardzo ważnego spotkania otrzymały odblask i kolorowankę.

A. Cencek

Galeria zdjęć

Mały Miś w świecie literatury - kolejne spotkanie przedszkolaków

MK.

W miniony wtorek 1 października nasze dwa misie - Bunię i Miodka odwiedził kolejny gość - pani Anna Nawrot. Przedszkolaki z grup "Słoneczka" i "Wesołe Skrzaty" wraz z misiami posłuchały "Bajki o smoku Kruszynce", który pozjadał wszystkie rozumy i robił wszystko to co chciał, ale do czasu...bo: "Kto nie słucha mądrych rad, kto rozumy wszystkie zjadł, temu figle płata los i rozdaje prztyczki w nos!". Bajka z morałem bardzo podobała się przedszkolakom.

W drugiej części spotkania dzieci obejrzały krótki filmik z udziałem niebywałego gościa- Pani Jesieni, która powitała nasze zmisiowane przedszkolaki. Na koniec wszyscy zatańczyli dwie znane już dzieciom piosenki o misiach.

To było piękne, misiowe spotkanie!

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com