Polish English French German


04.10.2018 Wycieczka do Krakowa klas IV

SuperUser.

4 października odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczestniczyło w niej 39 uczniów z klas czwartych. Pierwszym punktem programu wycieczki był spektakl „Szatan z siódmej klasy" w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Utrzymana w przedwojennym klimacie adaptacja, ze stylowymi kostiumami i pomysłową scenografią, pozwoliła dzieciom na właściwy odbiór historii i fenomenu młodego detektywa Adasia, który z pasją rozwiązywał kolejne zagadki. Przedstawienie ukazało nam pełną napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcję, zagęszczenie zagadek i łamigłówek oraz zapewniło ogromną dawkę komizmu. Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, podczas których zapoznaliśmy się z podstawowymi pojęciami teatralnymi oraz mieliśmy okazję sprawdzić się na scenie w rolach aktorów.

Pełni pozytywnych emocji udaliśmy się do Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata”, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnym zwiedzaniu sześciu osad z różnych części świata. Mogliśmy tam zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, w sposób namacalny doświadczyliśmy tamtejszej kultury i tradycji.

Następnie udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald. Pełni sił wyruszyliśmy na zwiedzanie ostatniego punktu naszej wycieczki, czyli Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest to największa tego typu placówka w Polsce. Muzeum Lotnictwa Polskiego posiada wspaniałą kolekcję samolotów i obiektów związanych z historią lotnictwa. Wielką atrakcją dla dzieci było wejście do wnętrza śmigłowca papieskiego, który służył papieżowi Janowi Pawłowi II podczas jego pielgrzymek po Polsce. 

Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do Gołczy.

A. Smolec

Galeria zdjęć

Wycieczka do Krakowa klas Va i VIb

SuperUser.

Klasy: V a i VI b w środę 26 września 2018 roku zwiedzały Kraków. Słoneczny, piękny dzień sprzyjał odkrywaniu uroków miasta. Uczniowie podziwiali Barbakan i fragment murówobronnych w postaci Bramy Floriańskiej. Przy pomniku Adama  Mickiewicza pani przewodnik przedstawiła dzieje Sukiennic oraz wspaniałej świątyni Najświętszej Marii Panny. Następnie dzieci udały się na dziedziniec pałacu biskupów krakowskich, gdzie przypomniane zostały pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Zamek Wawelski przeżywał prawdziwy najazd turystów, którzy podziwiali piękno budowli. Tylko smok zachował spokój i nie przeszkadzał w zwiedzaniu jego dość okazałej groty.
Uczniowie skorzystali także z wielu atrakcji Parku Wodnego. Szczególnie dużym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie. W kinie zobaczyli świetną bajkę – „Iniemamocni 2”. W rodzinie Boba ( głównego bohatera) pojawiły się wielkie zmiany, a mądry humor i wartka akcja filmu dostarczyły widzom wielu emocji.

fotkawycieczka

Konkurs "Odblaskowa szkoła" - nasze działania

SuperUser.

Konkurs „Odblaskowa szkoła” ruszył i cały czas towarzyszą mu w naszej szkole różne wydarzenia.
26 września był ogłoszony dniem odblaskowej środy kiedy to ci najmłodsi i ci starsi uczniowie naszej szkoły prezentowali różnorodne elementy odblaskowe, potwierdzając tym samym swoją wiedzę, jak jest to ważny i istotny element wyposażenia podczas poruszania się po drodze. Ogłoszone zostały także konkursy -  plastyczny i wiedzy, których rozstrzygnięcie już niebawem.

Cały też czas prowadzimy akcję informacyjną, rozdając przygotowane ulotki, wręczając otrzymane w prezencie opaski odblaskowe.

Przed nami jeszcze min. szkolenie dla najmłodszych z udziałem policjanta i odblaskowy happening.

Galeria zdjęć

"Odblaskowa szkoła" - próba chóru "Koral"

SuperUser.

W ramach działań na rzecz konkursu "Odblaskowa szkoła" uczniowie z naszej placówki, mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo osób starszych, wybrali się na próbę śpiewu chóru „Koral” , gdzie przypomnieli zebranym o zasadach i obowiązku noszenia odblasków przez wszystkich poruszających
się po drodze. Następnie wręczyli przygotowane wcześniej ulotki informacyjne i opaski odblaskowe.

Galeria zdjęć

Wymiana pocztówkowa "Wesołych Skrzatów"

SuperUser.

 Dzieci z oddziału "Wesołe Skrzaty" wspólnie z panią Anią wysłały na początku października pocztówki do 22 przedszkoli z całej Polski. Chcą poznać inne dzieci i miejsca w których mieszkają. Tablica powoli się zapełnia, bo niemal każdego dnia otrzymują podziękowanie i pozdrowienia z różnych stron kraju.

Galeria zdjęć

12.10.2018 Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

SuperUser.

"I wdzięczność macie naszych serc..."
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem p. Marii Mikuły i D. Ochockiej - Dymek wyrazili programem artystycznym wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud włożony w wychowanie i przekazywanie wiedzy. Mali artyści wykazali się niezwykłym talentem aktorskim, a scenki z życia szkoły i piosenki przez nich wykonywane wywoływały uśmiechy na twarzach zgromadzonych.
Wzruszającym momentem podczas tej uroczystości były kierowane do nauczycieli życzenia:
"Chcielibyśmy słowa zamienić w perły,
Aby obsypać nimi Was - Drodzy Nauczyciele.
Chcielibyśmy niebu skraść szafiru,
A gwiazdom migotliwy blask,
By nimi ubrać Waszą skroń…
Niestety, nie ma takich czarów
I nawet dobrze, że tak jest-
W Waszych uśmiechach jest więcej żaru
I wdzięczność macie naszych serc..."
Dopełnieniem całości było wręczenie wszystkim pedagogom i pracownikom upominków wykonanych własnoręcznie przez rodziców trzecioklasistów.
Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uroczystości.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com