Polish English French German


Uczennica z pasją - lekcja o pszczołach

MK.

Uczennica klasy III a - Weronika Herian jest pasjonatką pszczół, ma o nich bardzo dużą wiedzę, którą podzieliła się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Opowiedziała o tym, jak wygląda życie pszczół, gdzie mieszkają, jak należy je karmić, jak dbać o nie zimą. Przyniosła kilka ciekawych książek, które zainteresowały uczniów. Gratulujemy i mamy nadzieję, że Weronika będzie rozwijać swoją pasję i dalej troszczyć się o pszczoły tak, jak do tej pory. 

Galeria zdjęć

EuroWeek - obóz językowy dla uczniów z Gołczy

MK.

W dniach od 1 do 5 kwietnia grupa 26 uczniów z klas ósmych i siódmych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy przebywała na szkoleniowym obozie językowym „EuroWeek - Szkoła Liderów” w pięknej miejscowości Międzygórze na Ziemi Kłodzkiej. Program ten jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Większa część zajęć była prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego świata. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń rozwijających bardzo ważne umiejętności społeczne: liderstwo, autoprezentacja oraz pracę w zespole. Głównym celem obozu językowego było poznanie kultury, tradycji i zwyczajów krajów Europy, Ameryki Południowej, Afryki i Azji oraz swobodna komunikacja w języku angielskim, a w szczególności trenowanie praktycznych umiejętności językowych, czyli słuchania i mówienia.

 W trakcie pięciodniowego obozu dzieci wykonywały szereg zadań w języku angielskim: dokonywały autoprezentacji, uczyły się współpracować w grupie, poznawały tańce z różnych krajów, bawiły się w gry symulacyjne, rozwijały swoje talenty oraz integrowały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Międzyborzu. Bardzo dużo frajdy sprawiło uczestnikom obozu przygotowywanie skeczów, parodii oraz tańców. Podczas jednego z wieczorów było spotkanie  z wolontariuszami z różnych krajów. Uczniowie mieli okazję zadawać im swoje pytania, rozmawiać i robić sobie z nimi zdjęcia.

20.04.2022 XLV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom"

MM.

Karolina Maślanka — uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej w Gołczy jest niepokonana w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom".
Zajęła I miejsce w eliminacjach gminnych i powiatowych, tym samym będzie reprezentować szkołę i powiat w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy Karolinie wiedzy i życzymy kolejnego sukcesu na Turnieju Wojewódzkim w Wieliczce.


E. Bonemberg

galeria 

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i oddziału 0 na rok szkolny 2022/2023

MM.

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego (nowe wnioski) i oddziału 0 na rok szkolny 2022/2023 dostępna jest w sekretariacie.

Potwierdzenie woli zapisu w postaci pisemnego oświadczenia należy dostarczyć do szkoły w dniach 15.04 -22.04.2022 r. (dotyczy rodziców, którzy składali deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego, składali wnioski o przyjęcie do oddziału 0 oraz do oddziału przedszkolnego).

12.04.2022 Wiosenny koncert oddziałów przedszkolnych i rozdanie nagród w rodzinnym gminnym konkursie „Wiosenny kapelusz”.

MM.

W miniony piątek o godzinie 10.00 na auli Naszej Szkoły odbył się wiosenny koncert oddziałów przedszkolnych połączony z rozdaniem nagród laureatom konkursu pt. Wiosenny Kapelusz"

Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami przygotowały piękne utwory, tematem koncertu była wiosna oraz jej oznaki. Każda grupa mogła zaprezentować przed widownią swoje umiejętności wokalne i została nagrodzona gromkimi brawami.

W dalszej części nastąpiło rozdanie nagród. Zgromadzeni mogli zobaczyć wszystkie piękne prace, które wzięły udział w konkursie. Wystawa prac była imponująca i niezwykle interesująca dla wszystkich przybyłych.
Pani Dyrektor Zdzisława Kyć - przewodnicząca konkursu wręczyła dzieciom piękne dyplomy oraz nagrody. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe książki oraz gratulację.

Zachęcamy wszystkich do brania udziału w kolejnych konkursach i zapraszamy do oglądania zdjęć.


Kinga Dudek
Anna Cencek

10.04.2022 Niedziela Palmowa

MM.

10 kwietnia, po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią, wróciliśmy do uroczystych obchodów Niedzieli Palmowej. W niedzielne przedpołudnie zebraliśmy się pod Urzędem Gminy, aby w barwnym pochodzie przejść do gołczańskiego kościoła na uroczystą mszę świętą. Piękna wiosenna pogoda, kolorowe i okazałe palmy, radosna muzyka w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza sprawiły, że procesja była szczególnie miła i dla oka i dla ucha.

Po mszy świętej celebrowanej przez proboszcza Parafii Gołcza Ks. Edwarda Kuzkę odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą palmę i wręczenie nagród. Organizatorami konkursu była Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Gołczy, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy oraz BiOAK Gołcza.

A oto wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: oddziały przedszkolne

  1. Klasa 0a wychowawca Aneta Bałut
  2. Odział Przedszkolny Biedroneczki wychowawca Kinga Dudek
  3. Oddział Przedszkolny i klasa 0 z Wysocic

Wyróżnienia:

Odział Przedszkolny Wesołe Skrzaty wychowawca Anna Cencek, Oddział Przedszkolny Słoneczka wychowawca Aleksandra Dwornik, Klasa 0b wychowawca Danuta Ciepły

Kategoria: klasy

  1. Klasa 3a wychowawca Mariola Król
  2. Klasa 7b wychowawca Joanna Gamrat
  3. Klasa 1a wychowawca Lucyna Przybyło

Wyróżnienia:

Klasy 4 – 8 z Wysocic, Klasy 1 – 3z Wysocic, Klasa 4a wychowawca Aleksandra Smolec, Klasa 1b wychowawca Jolanty Wilk.

AN

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy BiOAK Gminy Gołcza.

galeria

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl