Polish English French German


29.11.2018 Andrzejkowe wróżby

MK.

W miniony czwartek ważny dzień dla uczniów - "Andrzejki". Po wspólnej zabawie tanecznej na hali sportowej uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą p. Danutą Ochocką - Dymek zaprosili młodszych kolegów z klasy I a na "lekcję wróżb". Uczniowie poznali swoją bliższą i dalszą przyszłość - oczywiście z przymrużeniem oka:). Uśmiechów było co nie miara, a niektóre wróżby np. o jedzeniu zbyt wielu słodyczy musieliśmy przemilczeć, gdyż na koniec czekała pierwszoklasistów słodka niespodzianka.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć z zabawy andrzejkowej

# TEG 2018 Tydzień Edukacji Globalnej

MK.

#TEG Tydzień Edukacji Globalnej już za nami. W tym roku w swoich działaniach podczas TEG skupiliśmy się na uczniach klas I - III.

W poniedziałek uczniowie uczęszczający na świetlicę wysłuchali bajki o pięknej księżniczce Bułan, niezdrowej zazdrości ze strony jej ojca, a także sile prawdziwej miłości. Bajka "Słońce i księżyc" poruszyła problematykę następujących po sobie dnia i nocy i tego, jak jest to ważne do tego, abyśmy mogli żyć i korzystać z darów, które daje nam w ten sposób Ziemia.

We wtorek uczniowie klasy I a poznali misia Płatka i fokę Psotkę, którzy mieszkali w Grenlandii. Opowieść o przyjaźni, strachu przed wodą i w końcu ogromnej odwadze przybliżyła życie i problemy ludzi mieszkających w tej zimnej części świata.

Środa to kolejny dzień po hasłem Edukacji Globalnej, tym razem temat Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu). Z klasą I a porozmawialiśmy o pochodzeniu bananów, pracy podczas ich zbiorów, a także podziale zysków z ich sprzedaży. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tematem. Jako przykład produktów Fair Trade, który mogliśmy zobaczyć, dotknąć, a nawet zjeść była czekolada, kupiona w jednym z marketów. Tym samym cieszy fakt, że produkty Fair Trade dotarły już do nas.

W czwartek klasa I b również poruszyła tematykę sprawiedliwego podziału. Uczniowie wysłuchali opowiadania o króliku i krabie, który swą mądrością wygrał z chytrością i przebiegłością królika. Uczniowie wykonali prace plastyczne obrazujące Królika i Kraba oraz dokonali sprawiedliwego podziału marchewek między nimi (które także sami wykonali).

Podczas TEG klasa III b rozmawiała, o tym jakie skarby ukrywa nasza Ziemia, a także, jak z nich mądrze korzystać.

Galeria zdjęć

29.11.2018 Andrzejki Wesołych Skrzatów

SuperUser.

29 listopada 2018 roku dzieci z oddziału "Wesołe Skrzaty" wzięły udział w Andrzejkach szkolnych w hali sportowej oraz zabawie zorganizowanej w swojej sali.
Wszystkim przedszkolakom dopisał dobry humor, chętnie brali udział we wspólnych tańcach.
Bardzo im się podobała możliwość przebrania za wróżki, księżniczki i superbohaterów. Ciekawe zabawy i prace plastyczne związane z tradycyjnymi andrzejkowymi wróżbami dopełniły atrakcji tego dnia. 
Teraz dzieci z niecierpliwością czekają na bal karnawałowy, jako kolejną okazję do tak wspaniałej wspólnej zabawy. 

27.11.2018r Wystawa modeli redukcyjnych

MM.

27 listopada uczniowie klas VIIA i VIIB odwiedzili wystawę modeli redukcyjnych zorganizowaną przez Muzeum Kapuściane w Charsznicy.
Jak wyjaśnił oprowadzający po wystawie pan Marcin Durman modelarstwo redukcyjne polega na wiernym odtwarzaniu przedmiotów w ściśle określonej skali - w przypadku eksponatów zgromadzonych w sali muzeum wynosi ona 1:35. 
Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z modelami pojazdów wojskowych oraz samolotów z okresu I i II wojny światowej oraz współczesnych.

Głównym celem wyjazdu była wystawa modeli, ale przy okazji uczestnicy wycieczki obejrzeli również pozostałe eksponaty zgromadzone w muzeum - przedmioty codziennego użytku oraz narzędzia rolnicze sprzed lat. Okazało się, że w wielu wypadkach nie byli w stanie odgadnąć funkcji danej rzeczy...

A.N.

23.11.2018r Zbiórka darów dla zwierzaków ze schroniska

MM.

Na uczniów naszej szkoły zawsze można liczyć 

Dziękujemy wszystkim, od najmłodszych przedszkolaków do najstarszych gimnazjalistów, którzy włączyli się w akcję zbiórki darów dla zwierzaków ze schroniska.
Odzew na apel o dary przerósł nasze oczekiwania - jesteście wspaniali!

                                                                                                                                                                                                                                                A.N.

 galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com