Polish English French German


Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku - IV spotkanie

MK.

Mała myszka siedzi sobie i ząbkami serek skrobie – IV spotkanie z cyklu „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”

We wtorkowe przedpołudnie gościliśmy w naszej bibliotece najmłodszych czytelników z oddziału przedszkolnego „Chatka Puchata” Pani Beaty Wypchał. Spotkanie to zrealizowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nasi goście z ochotą i w dużym skupieniu wysłuchali bajki o „Małej myszce”, która niosła serek dla swojego braciszka. Historię myszki przeczytała Pani Maria członkini Klubu Senior + z Mostku.

Po wysłuchaniu bajki dzieciaki wspólnie wymyślały imię dla tego sprytnego zwierzątka, a później jak mała myszka próbowały serowych przysmaków. Największym powodzeniem cieszył się żółty serek.

 Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę z plasteliny.  

Serdecznie dziękujemy pani Marii za tak miłe spotkanie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

23.10.2019r. Szkoła pamięta

MM.

SzkolapamietaLOGOTYP.jpg

"Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań" – napisał w ubiegłym tygodniu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w specjalnym liście, w którym zachęcał do przystąpienia do akcji "Szkoła pamięta".

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta’’.                  

W ramach akcji klasa 6b wraz z katechetą ks. Jackiem Kalkowskim, nauczycielem historii Grzegorzem Ludwickim i wychowawczynią Elżbietą Kwapień odwiedzili lokalne miejsca pamięci. Udali się również na pobliski cmentarz, aby uporządkować i odwiedzić bezimienne i opuszczone groby.

Klasa 8b wraz z wychowawcą Dorotą Gamrat odwiedziła miejsca pamięci znajdujące sie na terenie Gołczy.

Miejsca pamięci odwiedziły również przedszkolaki z grupy Biedroneczki w raz z wychowawcą Aleksandrą Dwornik i katechetką Anną Kędzierską. 

#SzkołaPamięta

zdjęcia

18.10.2019 Pasowania nadszedł czas...

MK.

W piątek 18 października 2019 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzieci przygotowywały się to tego ważnego wydarzenia pod opieką wychowawczyń Marii Mikuły i Danuty Ochockiej- Dymek.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. Edward Kuzka Proboszcz Parafii Gołcza, ks. Jacek Kalkowski Proboszcz Parafii Mostek, Ulina, Lesław Blacha Wójt Gminy Gołcza, Krystyna Marczewska Dyrektor ZEAS w Gołczy, Zdzisława Kyć Dyrektor Szkoły, Elżbieta Kwapień Wicedyrektor, nauczyciele i uczniowie klas 0 i II-III, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, z biretami na głowie niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowania na ucznia. Najpierw jednak musieli zdać poważny egzamin, zaprezentować program artystyczny, wykazać się wiedzą, jaką zdobyli w szkole, umiejętnie odpowiedzieć na szereg bardzo ważnych pytań i złożyć uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Pani Dyrektor Zdzisława Kyć nie miała najmniejszych wątpliwości, co do tego, że uczniowie są bardzo dobrze przygotowani. Z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły dokonując ceremonii pasowania symbolicznym ołówkiem.

W tak ważnej i doniosłej chwili Pan Wójt złożył gratulacje pierwszoklasistom, rodzicom i wychowawcom oraz życzył dalszych sukcesów w nauce. Uczniowie z rąk gościa i pani Krystyny Marczewskiej otrzymali słodkości. Kolejnymi podarunkami były dyplomy i książki, które na ręce dzieci przekazali rodzice. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści podziękowali wszystkim za przybycie.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, podczas których uczniowie dumnie pozowali na tle pięknej dekoracji wykonanej przez ich rodziców. Dopełnieniem całości był słodki poczęstunek przygotowany również przez rodziców. Całą uroczystość prowadziły starsze koleżanki z klas czwartych Julia Dyduch i Amelia Jamroży, poczet sztandarowy tworzyli uczniowie z klasy VI b, a o nagłośnienie zadbała pani Elżbieta Papaj – serdecznie wszystkim dziękujemy.

Życzymy pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką i radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Galeria zdjęć

Bajka o Mućce - czyli 3 z cyklu spotkań "Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku"

MM.

W bibliotece w Gołczy odbyło się już 3 z cyklu spotkań „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” realizowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tym razem gościliśmy grupę przedszkolną pani Anny Cencek.

Bohaterką spotkania była krówka – ślicznotka, o której bajkę przeczytała nam pani Elżbieta członkini Klubu Senior + w Mostku.

„To dopiero jest ślicznotka!!

- Myśli każdy, kto ją spotka”.

Wszyscy wiedzą nie od dzisiaj,

Że ta krówka to strojnisia.”

Po wysłuchaniu bajki „Wesołe Skrzaty” przygotowały  łatki dla krówki strojnisi i wymyślały dla niej imię. Podobno krówka, która je ma i jest kochana przez swoich opiekunów daje więcej mleka. A o tym, jak ważne jest mleko dla dzieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy raczyli się kanapeczkami ze śmietaną i cukrem – przysmaku, które nasze babcie uwielbiały w dzieciństwie. Po umazanych buźkach widać, że pod tym względem nic się nie zmieniło.

Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie i wszystkim seniorom, którzy tak licznie włączyli się do naszej kampanii.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

18.10.2019r. MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU

MM.

W dniu 18 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy uczestniczyli w 14 edycji kampanii ,,Milion dzieci modli się na różańcu”, która jest odpowiedzią na wezwania Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę różańcową dzieci oraz próbą realizacji słów św. o Pio: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”.

Kampania ma na celu zgromadzenie miliona dzieci na całym świecie, które w jednym czasie będą odmawiały różaniec, by wynagrodzić wciąż znieważanemu Niepokalanemu Sercu Maryi i wyprosić pokój na Świecie.

Na ręce Pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego składam podziękowanie za wspólną modlitwę i umożliwienie uczniom zrealizowania tak pięknej kampanii.

Anna Kędzierska

galeria

13.10.2019r. "Wstańcie, chodźmy"

MM.

dzień papieski 2019

W dniu 13 października 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy obchodziła XIX Dzień Papieski pod hasłem ,,Wstańcie, chodźmy”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Edwarda Kuzkę. Po Eucharystii uczniowie szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II. Serdeczne podziękowania składamy na ręce p.Anny Nawrot oraz p.Adama Dudka, którzy przygotowali uczniów do tak pięknej uroczystości.

Anna Kędzierska

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com