Polish English French German


24.03.2023 Wycieczka do Krakowa

SuperUser.

23 marca odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczestniczyło w niej 24 uczniów, większość z klasy 5a i kilka osób z 6a. Pierwszym punktem wycieczki był „KOSMOPARK” – kosmiczna wystawa w Solvay w Krakowie. 

Wystawa jest mocno interaktywna i multimedialna! Wchodząc na wystawę przez obracający się, kolorowy tunel, nie tylko spacerowaliśmy i oglądaliśmy eksponaty. Każdy z nas znalazł się w epicentrum kosmicznych wydarzeń i poczuł się jak prawdziwy astronauta! Tu wszystkiego można było dotknąć, spróbować, a nie od wczoraj wiadomo, że przez taką zabawę i doświadczanie najwięcej się uczymy. Na wystawie jest ponad 40 stref kosmicznych. Dzieje się tam dużo. Można było zobaczyć prawdziwe stroje kosmonautów, poznać pierwszych ludzi, którzy stanęli na księżycu. Pierwszym i jedynym Polakiem, który odbył lot w kosmos był Mirosław Hermaszewski, o którym mogliśmy posłuchać na wystawie. Mieliśmy okazję sprawdzić, ile ważylibyśmy na innych planetach, zobaczyć, jak w komosie się je „latającą pizzę”, przejść się po Jowiszu i poczuć zwiększoną grawitację. Dużą atrakcją były symulatory lotu, kilka stref wirtualnej rzeczywistości. Można m.in.: przelecieć się rakietą w okularach VR oraz zagrać w grę na PS5, gdzie zadaniem jest zestrzelić przerażające pająki, wysłać swój głos na inne planety, a także spróbować- dokonać napraw poza stacją kosmiczną. Na sali są osoby z obsługi, które służą pomocą i wyjaśniają działanie urządzeń. 

Gminny Turniej Gier i Zabaw klas I - III

MK.

31 marca 2023r. odbył się Gminny Turniej Sportowy Gier i Zabaw, w którym uczestniczyli uczniowie z klas I - III z Gołczy, Szreniawy i Wysocic. Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Zdzisława Kyć - powitała uczestników, oraz życzyła wszystkim wspaniałej i udanej zabawy. Turniej uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Gminy - Wójt Lesław Blacha oraz Dyrektor ZEAS - Krystyna Marczewska. Szkołę Podstawową w Gołczy reprezentowały dwie drużyny: drużynę A - klasy I a, II a i III a, oraz drużynę B- klasy I b, II b i III b, drużyna C - uczniowie ze Szreniawy i drużyna D - uczniowie z Wysocic. Każda grupa liczyła po 15 osób.
Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach:
1. Bieg na 60 merów z ringiem.
2. Drużynowy tor przeszkód .
3. Bieg w workach.
4. Rzut piłką do kosza.
5. Przeciąganie liny.
W turnieju:
I - miejsce zdobyła drużyna B - Szkoła Podstawowa w Gołczy,
II - miejsce drużyna D - Szkoła Podstawowa z Wysocic,
III - miejsce drużyna A - Szkoła Podstawowa w Gołczy,
IV - miejsce drużyna C - Szkoła Podstawowa ze Szreniawy.
Uczestnicy doskonale pokonywali każdą konkurencję. Najwięcej emocji wzbudził tor przeszkód i przeciąganie liny. Na zakończenie turnieju odbyły się zabawy integrujące dla wszystkich dzieci oraz słodki poczęstunek.
Gratulujemy uczestnikom turnieju.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu rozgrywek.

Mamy finalistę!

MM.

W dniu 24 marca 2023 r. odbył się II Etap XXVII Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej. Uczestnicy zmagali się z Ewangelią św. Jana.

Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że jednym z 10 finalistów został Stefan Domnicz uczeń kl. 8a.

Stefan serdecznie Ci gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w ostatnim etapie, który odbędzie się 15 maja.

Anna Kędzierska

31.03.2023 Klasa 6a na warsztatach plecenia palm

MM.

Klasa 6a korzystając z zaproszenia BiOAK w Gołczy, uczestniczyła w warsztatach plecenia palm wielkanocnych. Efekty pomysłowości uczniów na zdjęciach.
Wielkie, ale to naprawdę wielkie podziękowania dla pań z KGW Rzeżuśnia, za poświęcony czas, podarowanie pięknych kolorowych kwiatów oraz pomoc w wykonaniu pięknych prac.
Podziękowania również dla pani Agnieszki z BiOAK, za zaproszenie i organizację zajęć.

Piotr Wiszniewski

foto

Weronika Flak — finalistka Małopolskiego Konkursu Chemicznego

MM.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Weronika Flak — uczennica klasy 8a - została finalistką tegorocznego Małopolskiego Konkursu Chemicznego. To ogromny sukces uczennicy naszej szkoły. Konkursy kuratoryjne charakteryzują się bardzo wysokim stopniem trudności, a kryteria uzyskania tytułu finalisty i laureata zostały bardzo zaostrzone w ostatnich latach. Weronika opanowała z chemii w całości podstawę programową szkoły podstawowej, a także wiele zagadnień z rozszerzonego zakresu chemii w liceum. Warto podkreślić, że uczennica ta przygotowując się do kolejnych etapów konkursu chemicznego, nie zaniedbywała codziennych obowiązków — osiągała bardzo dobre oceny bieżące ze wszystkich przedmiotów, uczestniczyła w zawodach sportowych oraz w innych konkursach.


Weronika jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, podziwiamy Twoją wytrwałość, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Powodzenia!

Jolanta Sypień

Zbiórka darów dla Schroniska Psie Pole w Racławicach

SuperUser.

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski ogłaszają zbiórkę artykułów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska Psie Pole w Racławicach. Dary takie jak sucha i mokra karma dla psów i kotów, koce, legowiska, artykuły higieniczne itp. będą zbierane w naszej szkole do 4 kwietnia 2023 r. 

Prosimy o liczne dołączenie do naszej akcji.

Rekrutacja 2023

MM.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok 2023/2024

 

Od 27 lutego do 03 marca 2023 r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Od 06 do 31 marca 2023 r. – składanie wniosków o przyjęcie do oddziału „0” i oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Od 06 do 24 marca 2023 r. – składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Niezbędne dokumenty dostępne są w portierni szkoły, u wychowawców oddziałów przedszkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.

Sposoby dostarczenia wypełnionych dokumentów:

  1. umieszczenie w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu głównym do szkoły,
  2. przesłanie pocztą.

UWAGA!!!:

Wymagane jest dołączenie aktualnego zdjęcia kandydata do legitymacji:

  • do wniosku o przyjęcie do oddziału „0”
  • do wniosku do klasy „1” (jeśli dziecko nie posiada legitymacji)

Do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wymagane jest dołączenie wszystkich oświadczeń (wszelkie informacji umieszczone w regulaminie).

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl