Polish English French German


"Wielkanocne zajączki"

MK.

16 kwietnia 2019 r. tuż przed  świetami wielkanocnymi przedszkolaki z oddziału "Wesołe Skrzaty" zaprezentowały swoim rodzicom wspaniałe przedstawienie o zajączkach.

Odważnie, wesoło i radośnie śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po złożeniu wszystkim światecznych życzeń i otrzymaniu zasłużonych gromkich braw, dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiały wymalowane przez siebie jajka, robiąc z nich piękne i kolorowe pisanki.

A. Cencek

Galeria zdjęć

Życzenia świąteczne 2019

MK.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego "Alleluja"

Uczniom, Rodzicom, Współpracownikom oraz wszystkim Gościom odwiedzajacym naszą stronę

życzy Dyrekcja oraz Pracownicy

Konkurs ogólnopolski - "Kartka dla Papieża Franciszka"

MK.

Uczniowie kl 0-6 wzięli udział w konkursie ogólnopolskim ,,Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka”. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Na konkurs zostało przekazanych 8 prac. Uczniowie, którzy wykonali prace to: Nikola Rachwał, Zofia Dudek, Jakub Kowalski, Natalia Rachwał, Wiktoria Szarek, Julia Szarek, Bartosz Zając oraz Kornelia Popczyk. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie 16. 04. 2019r.

Życzymy powodzenia!

Anna Kędzierska

Fred wymyślony przyjaciel - spotkanie z książką

MK.

Kwietniowe spotkanie z książką klasy IIIb dotyczyło lektury autorstwa Eoin Colfer "Fred wymyślony przyjaciel".

Porozmawialiśmy więc sobie o przyjaźni, o tym czego oczekujemy od najlepszego przyjaciela, co go powinno cechować i o tym czy my sami jesteśmy materiałem na prawdziwego przyjaciela?!

Podczas dyskusji okazało się, że wymyślenie lub zdobycie przyjaciela nie jest takie trudne, znacznie trudniej zadbać o tę przyjaźń by trwała naprawdę długo...

Czego sobie i moim klubowiczom serdecznie życzę!

A. Skotnicka

Warsztaty wielkanocne w BiOAK

MK.

W kwietniu w gołczańskiej bibliotece odbyły się plastyczne warsztaty wielkanocne zorganizowane we współpracy z Ośrodkiem Aktywności Zawodowej w Witowicach.

W warsztatach wzięło udział 5 grup ze Szkoły Podstawowej w Gołczy: klasa Oa, klasa Ob, klasa Ia, klasa IIa, klasa IIIa.

Tematem zajęć były dekoracje na wielkanocny stół. Młodzi artyści ozdabiali wielkanocne zające, króliki, pisanki oraz jaka-szkatułki. Przy pomocy farb i cekinów udało się stworzyć przepiękne oryginalne prace, które będą stanowić fantastyczną dekoracje podczas śniadania wielkanocnego. Przy tak ozdobionym stole wszystkie potrawy będą zdecydowanie lepiej smakować. Zajrzyjcie do galerii naszych zdjęć i podziwiajcie…

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

28.03.2019 Dzień Języka Angielskiego

MK.

28 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Języka Angielskiego.Głównym założeniem tego wydarzenia była promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.

Na początku apelu konferansjerzy – Amelia Cyganik oraz Szymon Domagała - kolejny raz uświadomili uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Następnie odbył się pokaz tańca pięciu grup tanecznych  działających przy BiOAK w Gołczy prowadzonych przez panią Aleksandrę Gajos. Wystąpiły przed nami następujące grupy taneczne: ‘No name’, ‘Power’, ‘Prestiż’, ‘Szałowa 13-nastka’ oraz ‘Mini Szok’. Występy tancerzy wzbudziły olbrzymi aplauz publiczności.

Po występach tanecznych na scenie zaprezentowali się czterej uczniowie, którzy zaśpiewali piosenki w języku angielskim. Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy V a - Karolina Smolec, która zaprezentowała piosenkę ‘Girl on fire’. Następnie zaśpiewał uczeń klasy VII b - Szymon Domagała,  który wykonał piosenkę ‘Crazy’. Ostatnią piosenkę ‘Shallow’ zaśpiewali wspólnie uczennica Julia Dróżdż z klasy VIII a oraz uczeń Kacper Kromka z klasy III a Gimnazjum. Wszyscy uczniowie wspaniale zaprezentowali piosenki w języku angielskim. Kolejnym punktem programu była krótka prezentacja podstawowych informacji o Wielkiej Brytanii, wykonana przez uczniów klasy IV a.

Na koniec poznaliśmy wiele ciekawostek podczas prezentacji multimedialnej pt. ”Najdziwniejsze zwyczaje i tradycje świata”. Prezentacje wykonali i zaprezentowali uczniowie klasy III a Gimnazjum: Krzysztof Wolski, Patryk Bieniec, Maksymilian Cyganik i Karol Galon.

Dziękujemy nauczycielom języka angielskiego za przygotowanie ciekawego i wesołego apelu.

A. Smolec

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com