Polish English French German


18.12.2019 Jasełka bożonarodzeniowe "Maleńka Miłość"

MK.

18 grudnia 2019r. dzieci z oddziału "Wesołe Skrzaty" przedstawiły dla Rodziców, Pani Dyrektor, rodzeństwa, babć i dziadków jasełka bożonarodzeniowe pt. " Maleńka Miłość". Przejęci, ale szczęśliwi pięknie recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki, które odpowiadały o Narodzeniu Jezusa.

Na zakończenie zatańczyły "Zimową poleczkę", która jak również cały występ nagrodzone zostały wielkimi brawami zebranych gości. Gratulacje za wspaniałe wystąpienie i życzenia Wesołych, Rodzinnych Świąt złożyła dzieciom i rodzicom Pani Dyrektor Zdzisława Kyć. Przedszkolaki także złożyły życzenia Pani Dyrektor, a następnie wszyscy usiedli przy świątecznym stole gdzie czekały na smakołyki.

A.Cencek

Galeria zdjęć

16.12.2019r. Hej kolęda, kolęda... - obwieszczamy narodzenie Zbawiciela

MM.

Uczniowie kl.7a oraz 4b powodowani wieloletnią tradycją odwiedzili gołeckie instytucje z życzeniami i pięknymi świątecznymi stroikami.

Z wizytą wybraliśmy się do Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury, Banku, Sarii, Lecznicy zwierząt, gołeckich sklepów i firm- naszych serdecznych przyjaciół i darczyńców.

Nie zapomnieliśmy również o naszej Dyrekcji Szkoły oraz pracownikach obsługi i administracji.

W każdym miejscu zabrzmiała kolęda i płynące ze szczerego serca życzenia na zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy Rok 2020.

AK

galeria

16.12.2019r. „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”

MM.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Gołczy wzięli udział w konkursie ogólnopolskim pt. ,,Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”.  Celem konkursu było stworzenie świątecznych ozdób oraz wzbudzenie zainteresowania osobą oraz pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizatorami konkursu są Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.  

Na konkurs wpłynęło 15 prac, które zgodnie z regulaminem zostały przekazane do Instytutu. W konkursie udział wzięli: Urszula Brożek , Amelia Kyzioł, Zuzanna Kobińska, Jakub Musiał, Damian Baran, Krystian Osikowski, Zuzanna Laskowska, Natalia Studzińska, Kacper Dudek (Mostek), Nikola Rachwał, Kacper Kobiński, Bartłomiej Dziubka, Karolina Maślanka, Oliwia Rolka, Natalia Rachwał.

Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury złożone z przedstawicieli Organizatora w terminie do 18.12.2019 roku. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.idmjp2.pl  oraz Facebook.com. Serdecznie dziękuje uczniom i pomagającym im rodzicom za wzięcie udziału w konkursie.

A.Kędzierska

galeria

XIV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

MM.

W roku szkolnym 2019/2020 po raz czternasty została zorganizowana Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Jest to jedna z form przybliżenia dzieciom i młodzieży charyzmatycznego Świętego, męczennika z Auschwitz, założyciela klasztoru-wydawnictwa, misjonarza, osoby godnej naśladowania. Celem Olimpiady jest również zachęcenie jej uczestników do życia na wzór św. Maksymiliana oraz rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego. Olimpiadę organizują franciszkanie we współpracy z UKSW w Warszawie. W obecnym roku szkolnym do Olimpiady po raz kolejny przyłączyli się nasi uczniowie, biorąc udział w konkursie plastycznym. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac. Po długiej naradzie jury postanowiły nagrody przydzielić: Paulinie Wolnickiej, Julii Telce, Franciszkowi Skotnickiemu. Ich prace zostały przesłane do kolejnego etapu.

A.Kędzierska

podziękowanie 001podziękowanie 002

05.12.2019r. Mikołajkowy AVATAR klasy 6b

MM.

W dniu 5.12.2019r. uczniowie z klasy 6b, w ramach mikołajek, udali się do krakowskiego klubu AVATAR CENTRALA RUCHU i FUN CLIMB. Strefa wspinaczkowa FUN CLIMB to sport, zabawa i miejsce na aktywne spędzenie czasu.
Znajduje się tam 12 wspinaczkowych przeszkód, z których każda stanowi inne wyzwanie. Można zmierzyć się ze swoimi słabościami, wykonując Skok Tarzana do Banana i pokonać grawitację!

Większość uczestników była na takiej ściance po raz pierwszy i trochę obawiali się zajęć na wysokości. Obawy były jednak niepotrzebne, gdyż zajęcia prowadzili bardzo sympatyczni instruktorzy.

Po krótkim szkoleniu i rozgrzewce, wszyscy uczestnicy mogli wspinać się na szczyt. Nie było to jednak takie proste i wymagało dużej siły rąk i sprawności fizycznej. Część grupy radziła sobie lepiej, inni zaś woleli prostsze tory wspinaczkowe lub skoki na trampolinach.  

Uczniowie asekurując swoich kolegów pamiętali, że na ścianie najważniejsza nie jest sprawność fizyczna tylko umiejętność pracy w zespole, współpraca i zaufanie. Niektórzy po raz pierwszy w życiu mieli okazję w tak spektakularny sposób zmierzyć się z barierami. Dlatego takie zajęcia to również szkoła charakteru, szacunku i odpowiedzialności.

Wszyscy byli zadowolony z takiej formy spędzania czasu wolnego.  

EK

zdjęcia

5.12.2019 Wyjazd na koncert do Galerii "U Jaksy" w Miechowie

MK.

W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy Va pojechali  na koncert Jakuba Mietły  „Z akordeonem dookoła świata”. Do stacji Galeria "U Jaksy" zajechała lokomotywa napędzana przez akordeon, która zabrała młodzież w niesamowitą podróż. Uczniowie ze Szkół Podstawowych z Miechowa, Gołczy, Książa Małego, Bukowskiej Woli, Jaksic i Pogwizdowa wysłuchali koncertu akordeonowego w wykonaniu Jakuba Mietły. Muzyk (wykładowca w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej) opowiedział kiedy i gdzie skonstruowano pierwszy akordeon, z jakich części się składa oraz w jaki sposób działa. Młodzież wysłuchała utworów z Italii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Izraela, Rosji, Bałkanów i Polski. Wirtuoz obiecał że niedługo powróci do Miechowa. To był piękny koncert, pełen prawdziwych i niezapomnianych emocji!

Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Olchawie za zaproszenie nas na tą niesamowitą podróż z akordeonem poprzez style muzyczne z różnych stron świata.

Galeria zdjęć

Konkurs językowy "All about me"

MK.

W dniu 28 listopada 2019 r. odbył się konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas czwartych. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Konkurs polegał na przygotowaniu projektów w języku angielskim na swój temat. Uczestnicy wykonali w szkole projekt językowo-plastyczny. Ich zadaniem było samodzielne napisanie tekstu o sobie w języku angielskim. Opis zawierał takie informacje jak: imię i nazwisko, wiek, narodowość, miejsce zamieszkania, klasa w szkole, umiejętności, rodzina, ulubione przedmioty szkolne, co lubią, a czego nie lubią, zwierzątka domowe, przyjaciele, ulubiony sport, film, aktor, itd.

Prace miały być ozdobione zdjęciami i obrazkami nawiązującymi do treści tekstu. Przy ocenie projektów Komisja brała pod uwagę: poprawność użytego słownictwa oraz struktur gramatycznych, estetykę i pomysłowość wykonanej pracy.

Wyniki konkursu:

 I miejsce: Amelia Jamroży

II miejsce: Karolina Sobczyk

III miejsce: Kamila Kyzioł

Wyróżnienia: Patrycja Kędzierska, Dominika Kubik, Zuzanna Schab

Pozostali uczestnicy: Filip Konieczny, Nadia Kowalska, Mikołaj Satora i Martyna Warchoł

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com