Polish English French German


19.02.2020r. Spektakl "Kamienie na szaniec"

MK.

19 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie „Kamienie na szaniec”, przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Spektakl został wystawiony w Domu Kultury w Wolbromiu. Bohaterowie powieści Aleksandra Kamińskiego to postacie prawie mityczne, ceniące prawdziwe wartości, wyróżniające się walecznością, zatem ukazanie ich na scenie stanowi nie lada wyzwanie dla twórców widowiska teatralnego.

Reżyser i zarazem autor scenariusza Marek Lis – Orłowski wybrał z lektury najbardziej znaczące fakty, a istotnym i ważnym uzupełnieniem ukazywanych na scenie wydarzeń i dialogów były filmy dokumentalne i archiwalne zdjęcia. W ten sposób powstała niezwykła lekcja historii, ukazująca los pokolenia doświadczonego przez wojnę, w którą wpleciono opowieść o miłości. Postawy Rudego, Zośki i Alka w istotnejmierze kształtują nasze pojmowanie patriotyzmu i poświęcenia. Niezłomność, lojalność, męstwo i hart ducha to cechy niezmiernie ważne dla młodych Polaków walczących z wrogiem.

Aktorzy, odtwarzający role głównych bohaterów, w przystępny dla młodego widza sposób starali się oddać trudną codzienność okupacyjnego życia. Dzięki nim Alek, Rudy i Zośka wydają się ludźmi bliskimi, umiejącymi się cieszyć z drobiazgów, a przede wszystkim kochać. Mimo grozy wojny zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, tańczą. Realistycznie ukazane sceny walki z Niemcami pozwoliły widzom dostrzec cały dramatyzm życia Polaków, biorących udział w dywersyjnych akcjach skierowanych przeciwko okupantowi.„ Kamienie na szaniec” Narodowego Teatru Edukacji są przedstawieniem godnym polecenia wszystkim, którzy pragną zobaczyć na scenie młodych bohaterów opisanych przez A. Kamińskiego.

D. Kaczmarczyk

Dzień Babci i Dziadka 2020

MK.

Z opóźnieniem, ale w bardzo gorącej atmosferze, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas „O” świętowały Dzień Babci i Dziadka. Pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowały piękny program artystyczny o nazwie „Taniec z Gwiazdeczkami”. Było to widowiskowe taneczne show, w którym wystąpiło pięć wspaniałych grup prezentując znane tańce. Był skoczny hip-hop w wykonaniu grupy „Chatka Puchatka”, dynamiczne paso doble zatańczone przez dzieci z grupy „Słoneczka”, gorącą sambę zaprezentowała grupa „Wesołe Skrzaty”, energetycznego rock&rolla zatańczyła grupa „Biedroneczki”, a pięknym krakowiakiem zakończyły dzieci z klas „O”. Po wręczeniu kryształowych kul, które otrzymały wszystkie grupy taneczne, dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę „Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie”. Po występach trudno było nie zauważyć, jak wielkie wzruszenie malowało się na twarzach Babć i Dziadków. A to nie był koniec niespodzianek. Dla gości została przygotowana loteriada, w której do wygrania były: ufundowane przez Dom Kultury w Wolbromiu 3 podwójne zaproszenia na spektakl muzyczny „Aj waj- czyli historie z cynamonem” w wykonaniu grupy Rafała Kmity, pyszna kolacja dla dwóch osób, na którą zaprosili właściciele „Karczmy Jaksice” oraz masaż w gabinecie fizjoterapeutycznym DRÓŻDŻ- MED u Pani Moniki Dróżdż. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Chwilę oddechu od zabawy dziadkowie złapali przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców przedszkolaków.

A. Błaut

Galeria zdjęć

Zaproszenie

MK.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, w najbliższy piątek 28 lutego, na spektakle o tematyce bezpieczeństwa, które zagra dla nas Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.

9: 30 - przedszkola, klasy 0, I - III - bajka " Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała"

10:30- klasy IV - VIII - spektakl " Zaplątani w sieci"

Spektakle odbędą sie w hali widowiskowo - sportowej.

Nabór wniosków na rok szkolny 2020/2021

MM.

Terminy postępowania rekrutacyjnego

na rok 2020/2021

 

Od 19 do 29 lutego 2020r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Od 02 do 27 marca 2020r. – składanie wniosków o przyjęcie do oddziału „0” i oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Od 05 do 27 marca 2020r. – składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Niezbędne dokumenty dostępne są w sekretariacie szkoły, u wychowawców oddziałów przedszkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.

UWAGA!!!:

Wymagane jest dołączenie aktualnego zdjęcia kandydata do legitymacji:

  • do wniosku o przyjęcie do oddziału „0”
  • do wniosku do klasy „I” (jeśli dziecko nie posiada legitymacji)

18.02.2020r. Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM edycja 2020”

MM.

Po raz kolejny w naszej szkole we wtorek 18 lutego 2020 r. odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM edycja 2020”. Do eliminacji przystąpiło 18 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Część pisemna wyłoniła 7 uczniów, którzy przystąpili do części ustnej walcząc i pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

W pierwszej grupie wiekowej obejmującej klasy 1 - 6 najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Rolka Oliwia (Szkoła Podstawowa w Gołczy)

II miejsce – Maślanka Karolina Szkoła Podstawowa w Gołczy)

III miejsce – Gąsior Natalia (Szkoła Podstawowa w Gołczy)

W drugiej grupie wiekowej obejmującej klasy 7 - 8 najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Rolka Agnieszka (Szkoła Podstawowa w Gołczy)

II miejsce – Pawlik Mateusz (Szkoła Podstawowa w Wysocicach)

III miejsce – Pawlik Jakub (Szkoła Podstawowa w Wysocicach)

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce będą reprezentować szkoły i gminę na eliminacjach powiatowych 26 lutego.

E.B.

zdjęcia 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 w przedszkolu

MK.

13 lutego dzieci z oddziałów "Wesołe Skrzaty" oraz "Słoneczka" spotkały się, aby wspólnie świętować obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji zaprosiliśmy panią policjant Lidię Kyzioł, która przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wspólnie obejrzeliśmy dwa odcinki kreskówek z serii Sieciaki pt: "Korzystaj z umiarem z Internetu" oraz "Chroń swoja prywatność". Na zakończenie każde dziecko otrzymało naklejkę poświadczającą udział w DBI2020.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com