Polish English French German


Kasztany dla Marcelka - finał akcji

SuperUser.

"Dobro się opłaca

bo z powrotem wraca

w próby czas

dobra potrzebuje

dobra poszukuje

każdy z nas…”

"Dobra piosenka", Golec uOrkiestra

W dzisiejszych czasach, kiedy panuje ogólna obojętność, wykazaliście się ogromnymi, ciepłymi serduchami poświęcając swój czas i energię na pomoc nieznanemu chłopcu. Pomagać można wielu osobom i na różne sposoby. Jedni zbierają puszki po napojach, drudzy zakrętki plastikowe, a jeszcze inni…kasztany. Zbiórka kasztanów w naszej szkole trwała zaledwie tydzień. Jesienne „brązowe złoto” pojawiało się na naszych salach w małych woreczkach, większych reklamówkach, dużych papierowych torbach i pojemnikach oraz ogromnych workach siatkowych. Finał tej akcji zaskoczył niewyobrażalnie. Wspólnymi siłami zebraliśmy 450 kg kasztanów, które po sprzedaży w skupie pomogą Marcelkowi wyjechać na kolejne zajęcia rehabilitacyjne. Jesteśmy z Was dumni!

#zbieramypomagamy #kasztanydlaMarcelka #dobrowraca

Galeria

Projekt edukacyjny "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

SuperUser.

Nasze najmłodsze przedszkolaki - „Wesołe Skrzaty” i „Słoneczka” z ogromną przyjemnością
rozpoczęły po raz kolejny udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska Cała”. Celem tego projektu jest:
- kształtowanie postaw patriotycznych dzieci, szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na historię, folklor i tradycje Polski, dostrzeganie wartości dorobku polskiej nauki i kultury.
- uwrażliwienie na piękno języka polskiego, zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną
- budzenie empatii wobec innych ludzi, kształtowanie umiejętności dostrzegania potrzeb innych i niesienia pomocy
Projekt podzielony jest na kilka bloków tematycznych, których realizacja to wielka, ważna i potrzebna przygoda w życiu dzieci. Pierwsze zadanie pod nazwą „Młodzi Patrioci” polegało na zorganizowaniu kącika o tematyce patriotycznej, poznaniu naszych symboli narodowych. Kolejne – „Szlakiem historii” pozwoliło poznać historię zabytkowej dzwonnicy w Gołczy.

Galeria

Odblaskowa szkoła i odblaskowi uczniowie

MK.

Trwa akcja "Odblaskowa Szkoła". Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest noszenie kamizelek i elementów odblaskowych. Możemy to zaobserwować na zdjęciach: galeria

Dotychczas odbyły się już konkursy wiedzy i plastyczny. Konkurs plastyczny zostanie wkrótce rozstrzygnięty, natomiast w konkursie wiedzy najlepszym okazał się Filip Jagła z klasy 6a, na drugim miejscu Jakub Król z klasy 5 b, a zaraz za nim Sara Misiek z klasy 4 a. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

Lekcja biblioteczna w klasach pierwszych

MK.

W miniony wtorek 25 października klasy I a i b gościły panią Agnieszkę Skotnicką, która przeprowadziła lekcję biblioteczną z okazji "Dnia Kundelka".  Pani Agnieszka w towarzystwie pluszowego kundelka zaprezentowała dzieciom najbardziej znane psy z książek dla dzieci. Nie zabrakło więc psa, który jeździł koleją, 101 dalmatyńczyków, Reksia, Elfa i Dżoka. Uczestnicy zajęć wysłuchali fragmentu historii „Pięciopsiaczki” autorstwa Wandy Chotomskiej. Następnie nauczyli się wyliczanki o psach, która usprawnia motorykę prawej i lewej ręki.
Dzieci opowiadały o obowiązkach, które wiążą się z posiadaniem psa, o tresurze psa i psich manierach. Nauczyli się także kilku zasad z „Elementarza dobrych manier”, w którym to zwierzęta poprzez historyjki obrazkowe uczyły dzieci.
Klasy pierwsze otrzymały również skrzyneczki z książkami, przy pomocy których pierwszoklasiści będą ćwiczyć umiejętność czytania.

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

SuperUser.

20 października uczniowie klas IIa i IIb pod kierunkiem swoich wychowawczyń - pani Lucyny Przybyło oraz pani Jolanty Wilk przygotowali piękny program artystyczny, by wyrazić wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły w dniu ich święta. Piosenką, wierszem, miłym słowem oraz żartem drugoklasisci wzruszyli, rozbawili i wprowadzili wszystkich w doskonały nastrój. Wspaniałym dopełnieniem był występ solistki, Julii Dyduch uczennicy klasy VIIa. Oprawę muzyczną przygotował pan Adam Dudek. Program artystyczny wzbudził aplauz widowni. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała uczniom i przygotowującym ich nauczycielom za piękny występ i przyłączyła się do wszystkich życzeń.

Pani Dyrektor wręczyła w tym dniu Nagrody Dyrektora wyróżnionym w roku szkolnym 2022/2023 nauczycielom. Nagrody otrzymali: pani Aneta Błaut, pani Małgorzata Komenda, pan Grzegorz Ludwicki, pani Danuta Ochocka-Dymek oraz pani Marzena Sado. Gratulujemy!!!

Ten występ był też okazją do zaprezentowania się po raz pierwszy Samorządu Uczniowskiego w nowym składzie. Apel poprowadziła przewodnicząca Maja Pacia, a na koniec członkowie SU złożyli życzenia i wręczyli kwiaty pani Dyrektor oraz pani Wicedyrektor oraz coś słodkiego wszystkim uczniom i nauczycielom. 

Galeria

17.10.2022 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

MM.

W dniu 13 października br. odbyły się w naszej szkole wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w nich udział 159 uczniów klas od czwartej do ósmej. Każdy uczestnik głosowania mógł wybrać trzech spośród 16 kandydatów wytypowanych przez poszczególne klasy.

komisja skrutacyjna w składzie:

Weronika Flak, Roksana Seweryn, Wiktoria Sioła, Marika Pawlik

miała sporo pracy czuwając nad prawidłowym przebiegiem głosowania a następnie licząc oddane głosy.

Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że w bieżącym roku szkolnym Zarząd SU będzie działał w następującym składzie:

Maja Pacia - przewodnicząca

Nadia Kowalska – zastępca przewodniczącej

Mateusz Filus – skarbnik

Filip Kwieciński – członek SU

Piotr Szarek – członek SU

Równocześnie z wyborami Zarządu SU miały miejsce wybory Opiekuna SU, którym została pani Anna Nawrot.

Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej społeczności szkolnej.

A.N.

galeria

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

SuperUser.

Szanowni Nauczyciele,

Szanowni Pracownicy Obsługi i Administracji naszej szkoły,

w dniu Waszego święta pragniemy przekazać Wam jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam na co dzień.

Wam, Drodzy Nauczyciele,

dziękujemy za poświęcenie i trud wkładany w naszą edukację i wychowanie, za wiarę w nas nieustannie potrzebujących Waszych rad i wskazówek.

Uczniowie

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl