Polish English French German


Wolontariusze z wizytą na cmentarzu

SuperUser.

#SzkołaPamięta

30 października, korzystając z pięknej jesiennej pogody wolontariusze z klasy 7b wybrali się na tzw. „stary” cmentarz w Gołczy, aby uporządkować groby nieznanego żołnierza.

Zagrabiliśmy i zebraliśmy opadłe liście, wyrwaliśmy chwasty i zapaliliśmy znicze, będące symbolem naszej pamięci o tych, którzy nie wahali się poświecić życia za wolność naszej ojczyzny. Chwila modlitwy wprowadziła nas w nastrój refleksji i zadumy.

Naszą wizytę na cmentarzu zakończyliśmy uporządkowaniem wejścia na cmentarz oraz terenu wokół starego drewnianego krzyża.

A.Kędzierska

Galeria zdjęć

Eryk Pieszczyk mistrzem karate!

SuperUser.

14 października została rozegrana XIII edycja Turnieju Shorin-Ryu Karate Ziemi Mieleckiej pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego, w których startował  nasz uczeń - Eryk Pieszczyk z klasy 4 b i w których zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (kata młodziki starsi). W zawodach startowały dzieci i młodzież z klubów Shorin-Ryu Karate z Wołomina, Tarnowa, Miechowa, Jaworzna, Piaseczna, Kleszczowa, Młyńczysk, Mielca i z Havlickuv Brod (Republika Czech).

Serdecznie gratulujemy Erykowi kolejnego sukcesu!

Galeria zdjęć

Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

MM.

26 października odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt klas 4-6 w hali sportowej SP2 w Miechowie. W zawodach brały udział następujące drużyny: SP2 w Miechowie, SP1 w Miechowie, SP Dziaduszyce, SP Książ Wielki, SP Gołcza. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym.
Wyniki naszej drużyny przedstawiały się następująco:
SP Gołcza - SP2 Miechów 1-3
SP Gołcza - SP Książ Wielki -1:0
SP Gołcza - SP Dziaduszyce - 1:3
SP Gołcza - SP1 Miechów - 0:4.

W meczach z SP2 Miechów i Dziaduszycami mieliśmy okazję zdobyć więcej bramek i zdobyć cenne punkty, ale niestety zabrakło szczęścia i wykorzystania swoich sytuacji.
Dziewczynki dały z siebie wszystko, walczyły o każdą piłkę.

Na koniec wszystkie zawodniczki i trenerzy dostali pamiątkowe medale.
Zwyciężczynie reprezentowały nasz powiat w zawodach rejonowych w Wieliczce.

Naszą Szkołę reprezentowały:
Piechota Maja, Osińska Lena, Dyduch Lena, Kasperek Aleksandra,
Studzińska Aleksandra, Maj Klaudia, Pajączkowska Maja,
Kobińska Zuzanna, Gąsiorowska Julia, Piega Kaja, Tabaka Kamila.

galeria

Konrad Kula

XXVIII Konkurs Biblijny

MM.

Wzorem lat ubiegłych także w obecnym roku szkolnym 2023/2024 zapraszamy dzieci i młodzież klas 4-8 Szkół Podstawowych do udziału w Konkursie Biblijnym.

W tym roku materiał źródłowy będzie stanowiła EWANGELIA wg św. MATEUSZA (treść na podstawie Biblii Tysiąclecia wyd. V.)

Pierwszy etap (szkolny) przewidziany jest w drugiej połowie stycznia 2024 roku.

A.Kędzierska

Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek

MK.

27 października uczniowie klas II a, III a i III b mieli zaszczyt spotkać się ze wspaniałą autorką książek dla dzieci ( i nie tylko) panią Justyną Bednarek. Największą sławę zdobyła dzieki książce pt. "Niezwykłe przygody dziesięciu skarpetek", które to skradły serca młodych czytelników z naszej szkoły. Pani Bednarek opowiedziała nam po krótce historię swojej autorskiej przygody, a także tego co skłoniło ją do tego, by wydać swoje opowiadania, które pisała już od lat nastoletnich, ale niestety trafiały one tylko do szuflady. Dzieci z zaciekawieniem i z zachwytem słuchały i włączały się do dyskusji na temat przygód skarpetek, które to skrywają w sobie ziarenko prawdy. Na szczególe uznanie zasługuje uczeń klasy III a - Julian Jaros, który znał wszystkie przygody skarpetek wręcz doskonale, a co się okazało jest miłośnikiem i posiadaczem jeszcze kilku książek tej autorki. Na spotkaniu poznaliśmy inne tytuły książek pani Bednarek, otrzymaliśmy autografy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Na koniec podziękowaliśmy za spotkanie, zaśpiewaliśmy piosenkę "Warto żyć", a także wręczyliśmy kwiaty. 

Pani Justyna to niezwykle miła, ciepła i życzliwa osoba, która przekonywała nas do tego, że zawsze warto być dobrym i szukać dobra w każdej napotkanej osobie. Bardzo serdecznie dziękujemy BiOAK za możliwość spotkania z tą wspaniałą autorką. 

Mariola Król

Galeria zdjęć

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Halowej

MM.

19.10 w hali widowiskowo- sportowej w Gołczy odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Halowej chłopców. Do gry przystąpiło aż 9 zespołów z Powiatu Miechowskiego.


Były to reprezentacje szkół z: SP 1 Miechów, SP 2 Miechów, Pojałowic, Jaksic, Dziaduszyc, Racławic, Szreniawy, Wysocic i gospodarze z Gołczy.
Nasi uczniowie w meczach grupowych ulegli SP 1 Miechów (2:5) i pokonali SP Racławice (2:0).
W następnej rundzie przyszło nam zmierzyć się z SP 2 Miechów. Po zaciętym boju ulegliśmy przeciwnikom 1-0. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż zespół SP 2 z Miechowa okazał się najlepszy w całych zawodach i zasłużenie zdobył I miejsce. Po tej minimalnej porażce nam niestety nie udało się dostać do strefy medalowej i ostatecznie zakończyliśmy turniej na miejscach 4-6 (klasyfikacja prowadzona była tylko o miejsca 1-3). 


Naszą Szkołę reprezentowali:
Bartłomiej Mosur, Jakub Filus, Rafał Dróżdż, Bartłomiej Basoń, Oliwier Jamroży, Bartłomiej Jędrzejczyk, Jakub Król, Jakub Musiał, Piotr Szarek, Kacper Robakowski.

foto

MD

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl