Polish English French German


Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

SuperUser.

5 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Rozpoczął się on wspaniale wykonanym układem choreograficznym, który zrobił na publiczności ogromne wrażenie. Przewodnicząca SU Maja Pacia oraz uczniowie klasy 8a skłonili nas do refleksji nad pojęciem patriotyzmu, przypomnieli najważniejsze zapisy Ustawy Rządowej z 1791 roku, uświadomili wartość naszej Ojczyzny.

W piosenkach solowych niezwykle atrakcyjnie zaprezentowały się dwie uczennice: Karolina Smolec z klasy 8 a oraz Julia Perek z klasy 7 a. Wokalistki brawurowo zaśpiewały utwory „Miejcie nadzieję” oraz „Musimy siać”. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie, a widzowie doświadczyli wielu wzruszeń. Ósmoklasiści pracowali pod kierunkiem pań: Anny Piekaj i Dionizy Kaczmarczyk.

Zdjęcia

Zofia Dudek i Anna Skotnicka klasa 7 a

Święta majowe w przedszkolu

SuperUser.

 "Polska to moja ojczyzna,

Polska jest domem mym,

Ja jestem Polakiem

i mieszkam w domu tym.

Nieważne czy dziewczynką,

nieważne czy chłopakiem,

małym czy dorosłym.

Każdy jest Polakiem".

Tydzień naszych najmłodszych przedszkolaków wypełniony zabawami, rozmowami, tematami o naszej wspaniałej Polsce zaowocował krótkim występem, podczas którego dzieci zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polakami" oraz wyrecytowały wierszyk "Polska to moja ojczyzna". Odbył się także Pokaz Mody Patriotycznej.

Zdjęcia

Anna Cencek

04.05.2022 II MIEJSCE W TURNIEJU BRD

MM.

26 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Amelia Jamroży, Kamil Mularczyk, Filip Konieczny oraz rezerwowa Zuzanna Schab. Turniej składał się z dwóch części: praktycznej- tor przeszkód do przejechania na rowerze oraz teoretycznej — test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. W ogólnej punktacji nasi uczniowie zajęli II miejsce, natomiast zawodnikiem, który bezbłędnie rozwiązał, test wiedzy okazała się Amelia Jamroży.
Gratulujemy sukcesu, tym bardziej że cała drużyna uczestniczyła pierwszy raz w takiej rywalizacji.


E. Bonemberg

zdjęcia

Światowy Dzień Ziemi - apel

MM.

28 kwietnia z okazji „Światowego Dnia Ziemi” w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy 7b. Celem całego wydarzenie było promowanie proekologicznych podstaw wśród społeczeństwa oraz uświadomienie innym zagrożeń związanych z zanieczyszczaniem środowiska. Dzięki całemu zdarzeniu, uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie, jak należy poprawnie dbać o naszą planetę. Pomogły im w tym wiersze oraz piosenki zaprezentowane przez klasę 7. Przedstawienie wyszło fenomenalnie, a to wszystko pod czujnym okiem Pani Doroty Gamrat oraz Pani Jolanty Szlachty. Dzięki przedstawieniu z pewnością wszyscy zrozumieli, że nie tylko w tym dniu należy dbać o Ziemię, ale i w każdym innym.

Pamiętajmy o ekologii i oczyszczaniu środowiska, gdyż bez naszej troski o planetę stanie się ona wielkim wysypiskiem śmieci oraz skazana jest na zagładę.


Organizatorzy:
Pani Dorota Gamrat
Pani Jolanta Szlachta
Klasa 7b

Klaudia Piechulska, kl.7b

zdjęcia

26.04.2022 Festiwal Zawodów

MM.

Uczeń kończący szkołę podstawową powinien mieć wiedzę na temat dostępnych ścieżek dalszej edukacji, aby móc świadomie wybrać najodpowiedniejszy dla siebie kierunek rozwoju.

26 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 8 naszej szkoły i Szkoły Podstawowej z Wysocic wzięli udział w Targach Edukacyjnych w TAURON Arenie w Krakowie.

Podczas tegorocznego Festiwalu Zawodów, oferty edukacyjno-zawodowe już po raz dziewiąty zaprezentowały szkoły zawodowe, technika i przedsiębiorcy z terenu Małopolski.

Uczestnictwo w festiwalu miało na celu, pomoc w przygotowaniu się do wyboru dalszej ścieżki kształcenia poprzez zapoznanie się z dostępną ofertą zawodów na rynku pracy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było, zwiedzanie Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie prezentowane są najcenniejsze w Polsce i jedne z najcenniejszych kolekcji sztuki w Europie. Na wystawie znalazły się nie tylko arcydzieła światowego malarstwa jak Dama z gronostajem Leonarda da Vinci czy Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta van Rijna, ale także dzieła z dziedziny malarstwa, rzeźby, rzemiosła, militariów i sztuki użytkowej.

EK

galeria zdjęć

22.04.2022 DZIEŃ ZIEMI Od juniora do seniora

MM.

Od juniora do seniora to wspólna akcja porządkowania terenu wokół siedziby klubu Seniora w Mostku, przystanku autobusowego i kościoła. Seniorów wsparła grupa 10 uczniów ochotników ze Szkoły Podstawowej w Gołczy. Każdy uczeń otrzymał sadzonkę drzewka, a po pracy w klubie czekały pyszne naleśniki i herbatka owocowa.
DZIĘKUJEMY
Nasi pomocnicy: Maja Bielach, Patrycja Cegła, Maja Pacia, Klaudia Król, Mateusz Żaba, Karol Molenda z klasy 7B, Kacper Dudek i Oskar Konieczny z klasy 6A , Sebastian Piechota i Dominik Żaba z klasy 8B.

Urszula Jasłowska

galeria zdjęć 

25.04.2022 Dni otwarte

MM.

Przed naszymi ósmoklasistami czas ważnego wyboru, wybór szkoły średniej. Aby ułatwić im podjęcie tej ważnej i trudnej decyzji, szkoły średnie zorganizowały w swoich placówkach Dni Otwarte. W dniu 21 kwietnia 2022r. odwiedziliśmy Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr2 w Miechowie. A w dniu 22 kwietnia 2022 r. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Szkoły przedstawiły swoją ofertę edukacyjną.

Uczniowie uzyskali informacje o szkołach, o kierunkach kształcenia, spotkali się z nauczycielami i uczniami, uczestniczyli w ciekawych mini lekcjach i zajęciach oferowanych przez szkoły.

Czekał na nich również słodki poczęstunek.

EK

foto

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl