Polish English French German


25.10.2018 Światowy Dzień Kundelka- spotkanie z lekarzem weterynarii

SuperUser.

Dzień Kundelka to nieformalne polskie święto kundelków, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych jak co roku obchodzili to święto z zaproszonym gościem. Był nim zaprzyjaźniony lekarz weterynarii, pan Włodzimierz Durbacz. Dzieci jak zwykle miały wiele pytań, na które oczekiwały odpowiedzi, a tematy jakie poruszyliśmy były niezwykle ważne. 

Jak opiekować się pieskiem? Czy przed zimą trzeba zabezpieczyć budę mojego pupila? Czy wolno podchodzić do obcych psów?  
Te oraz inne pytania na pewno bardzo wspomogły wiedzę naszych najmłodszych uczniów. Poza niezwykle interesującą rozmową z gościem, dzieci śpiewały piosenkę o pieskach, przedstawiały swoje psy- maskotki, oraz kolorowały psie budy. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
U. Jasłowska, K. Dudek

24.10.2018 Wycieczka klas Vb i VIa

MM.

W dniu 24 października 2018 r. odbyła się wycieczka do Kielc. Zwiedzaliśmy Jaskinię Raj, Muzeum zabawy i zabawek oraz Muzeum Narodowe. W jaskini przewodnik opowiadał nam o historii tego miejsca. Zobaczyliśmy różne kształty skał, stalaktyty i stalagmity oraz szczątki zwierząt. Poznaliśmy budowę jaskiń oraz wiek w jakim powstają. W Muzeum zabawek i zabawy przenieśliśmy się do historii zabawek z XVIII, XIX, XX wieku, niektóre były bardzo ciekawe. Graliśmy w grę planszową pt „Chłopska szkoła biznesu”, która nauczyła nas jak rozporządzać i zarabiać pieniędze oraz poznaliśmy różnicę pomiędzy grą a zabawą. W Muzeum Narodowym poznaliśmy pracę grafika i tworzyliśmy matryce do druku na własne poszewki na poduszki. Później poszliśmy na obiad do restauracji. Następnie przechadzaliśmy się po ulicy Henryka Sienkiewicza oraz zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe pod jego pomnikiem. Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała i do domów wróciliśmy pełni wrażeń.

Martyna Wójcikowska, Kornelia Popczyk

 Galeria zdjęć

30.10.2018 Podsumowanie konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA

MK.

30 października odbyło się uroczyste podumowanie konkursu "ODBLASKOWA SZKOŁA". Na początku apelu wysłuchaliśmy kilku słów przypominających ideę samego konkursu, a następnie uczniowie klas I - III zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym przedstawione zostały działania, które zorganizowano podczas trwania konkursu tj:

  1. Oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas I spotkały się z policjantem, aby porozmawiać na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa - również bezpieczeństwa na drodze.
  2. Na korytarzu szkolnym, w przedszkolach i w klasach powstały gazetki ścienne przypominające zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także konieczności noszenia elementów odblaskowycWszyscy uczniowie zostali wyposażeni w elementy odblaskowe.   
  3. Klasy I - III otrzymały opaski odblaskowe ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Społecznych. W tych także klasach zostało rozdanych 40 sztuk kamizelek odblaskowych. Na uwagę zasługuje fakt, że spora cześć uczniów posiadała własne kamizelki oraz elementy odblaskowe.26 września zorganizowano "Odblaskową środę", podczas której każda klasa miała wykonane pamiątkowe zdjęcie w odblaskach.
  4. 11 października grupa młodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła seniorów śpiewających w chórze „Koral”. Podczas spotkania przypomnieli o obowiązku noszenia odblasków, zaprezentowali wiersz, wręczyli ulotki i opaski odblaskowe. 
  5. 16 października odbył się "Odblaskowy Happening" podczas, którego przedszkolaki przemaszerowały przez Gołczę w kamizelkach, z odblaskami rozdając wszystkim napotkanym osobom ulotki i opaski odblaskowe. Prosiły, aby pamiętać o ich noszeniu. Na zakończenie happeningu pani policjant Lidia Kyzioł wdrażała dzieci do prawidłowego poruszania się w kolumnie oraz przechodzenia przez jezdnię.
  6. Zorganizowano 2 ogólnoszkolne konkursy - wiedzy i plastyczny. Konkurs plastyczny pod hasłem "Jestem widoczny - jestem bezpieczny" skierowany był do uczniów przedszkola, klas I - VIII oraz oddziałów gimnazjalnych. Wszystkie prace konkursowe można zobaczyć na świetlicy szkolnej. Konkurs wiedzy pod hasłem "Jestem bezpieczny w ruchu drogowym" miał formę ustnego sprawdzenia wiadomości w przypadku uczniów klas II i III szkoły podstawowej, natomiast pozostali uczniowie klas IV- VIII oraz oddziałów gimnazjalnych pisali test.

Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom nagrodzonym w konkursie.

Wyniki konkursu wiedzy: "Jestem bezpieczny w ruchu drogowym"

"Odblaskowy happening"

MK.

16 października odbył się "Odblaskowy Happening" podczas, którego przedszkolaki przemaszerowały przez Gołczę w kamizelkach, z odblaskami rozdając wszystkim napotkanym osobom ulotki i opaski odblaskowe. Prosiły, aby pamiętać o ich noszeniu.

Na zakończenie happeningu pani policjant Lidia Kyzioł wdrażała dzieci do prawidłowego poruszania się w kolumnie oraz przechodzenia przez jezdnię.

Galeria zdjęć

A. Cencek

19.10.2018 Uroczyste ślubowanie uczniów klas I

SuperUser.

PODRÓŻ W CUDOWNY ŚWIAT NAUKI

Pod takim hasłem 19.10.2018 r. w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy przyjętych zostało 44 uczniów z klas I .

Uroczystość ślubowania dzieci rozpoczęły pięknym polonezem, a wierszykami i piosenkami udowodniły, że są już gotowe aby zostać uczniami.

Pierwszaki nie zapomniały również o ważnej dacie, która przypada w tym roku  - 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę .

Był też czas na dobre słowo, drobne upominki, prezenty od rodziców oraz słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć

Projekt „Kultywowanie tradycji orkiestr dętych w Gminie Gołcza”

SuperUser.

Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza przy współpracy Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza realizuje kolejny projekt.

Tym razem będą to działania wspierające ruch muzyczny wśród mieszkańców pn. Kultywowanie tradycji orkiestr dętych w Gminie Gołcza.

Projekt ten otrzymał dofinansowanie w ramach II edycji otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze kultury pn. „Mecenat Małopolski”.

Całkowity koszt zadania publicznego wynosi łącznie 7 560,00 zł:

6 000,00 zł – dofinansowanie z Województwa Małopolskiego

1 300,00 zł – wkład własny

260,00 zł – wkład osobowy

W ramach zadania Młodzieżowa Orkiestra Dęta zostanie wyposażona w 4 kolejne instrumenty. Ich zakup będzie sprzyjał rozwojowi talentów uzdolnionej młodzieży naszej gminy oraz pomagał wspierać chlubną tradycję orkiestr dętych.

Kolejnym działaniem będzie organizacja międzypokoleniowego koncertu orkiestr dętych podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11.11.2018. W koncercie wezmą udział strażacka Orkiestra Dęta ,,Czapelanka'' i Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Lekcję śpiewu poprowadzi Młodzieżowy Chór ,, Jutrzenka ".

Działaniem zamykającym projekt będzie koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Koncert odbędzie się 20 listopada 2018 roku w Klubie Senior+ w Mostku.

Zapraszamy do udziału w koncertach i wspólnego świętowania.

Kultywowanie tradycji orkiestr dętych w Gminie Gołcza

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com