Polish English French German


„Zawodowcy z Gminy Gołcza”- poznajemy zawód bibliotekarza

MK.

W dniu 12 listopada dzieci z oddziałów zero poznały specyfikę zawodu pracy bibliotekarza. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Zawodowcy z Gminy Gołcza” przeprowadzanej w tym roku szkolnym przez naszych sześciolatków. Dzieci niestety nie mogły wybrać się do Biblioteki, ale z chęcią zaprosiły do siebie Panią bibliotekarkę – Agnieszkę Janus, pracownika Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami oraz zapoznanie z ich różnymi rodzajami. Pani Agnieszka przygotowała także dla dzieci niespodziankę. Oprócz ciekawych prezentacji książek, dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię i wykonały pomysłowe ilustracje do książki pt: „W kieszonce”, autorstwa Iwony Chmielewskiej.

Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania oraz z zaproszenia, które otrzymały, by to teraz one odwiedziły naszą panią bibliotekarkę. Po skończonych zajęciach zerówkowicze przyznały Pani Agnieszce tytuł ZAWODOWCA w swojej pracy, wręczyły dyplom nadania tego tytułu oraz naklejkę potwierdzającą, że w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Gołcza pracują prawdziwi ZAWODOWCY!

A.Błaut

Galeria zdjęć

10.11.2020 "Szkoła do hymnu", rozdanie nagród w konkursie fotograficznym pt. „Jesień jest piękna”

MM.

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Jest to polskie święto państwowe, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Każdego roku uczniowie naszej Szkoły śpiewają w tym dniu hymn narodowy. Tym bardziej uroczyście, że po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji MEN „Szkoła do hymnu”.
W tym roku to najmłodsi uczniowie dostąpili tego zaszczytu. Odświętnie ubrani, niektórzy z wielką tremą, bo był to ich pierwszy apel, odśpiewali uroczyście  "Mazurek Dąbrowskiego".

Przy tej ważnej okazji rozdano również nagrody przyznane w konkursie fotograficznym pt. „Jesień jest piękna”, który organizowany był w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Głos zabrała pani Zdzisława Kyć — Dyrektor Szkoły, gratulując pięknego występu i dziękując za zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie tej uroczystości.

Przygotowały Anna Cencek i Kinga Dudek.

W ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu” również uczniowie klas 0, przygotowani przez panią Anetę Błaut, odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

galeria 

Dowozy od 9 listopada

MM.

Od 9 listopada dowozy dzieci do klas 0a i 0b będą realizowane według harmonogramu:

  • 7:25 Ulina, 7:27 Zawadka, 7:30 Mostek, 7:35 Budzyń, 7:40 Buk
  • 7:40 Kamienica, 7:45 Maków
  • 7:30 Krępa
  • 7:40 Rzeżuśnia
  • 7:30 Czaple Wielkie, Czaple Małe

05.11. 2020 ŚLUBOWANIE PIERWSZYCH KLAS

MM.

Dnia 5 listopada 2020 roku w naszej szkole panowała od samego rana świąteczna atmosfera. Uczniowie  klasy Ia i klasy Ib pod opieką wych. Barbary Ślęzak-Wiszniewskiej i Elżbiety Papaj przystąpili do uroczystego ślubowania, mimo trudnych warunków wynikających z pandemii oraz bez udziału rodziców i uczniów starszych klas.

Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne.

Po krótkiej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie pani dyrektor Zdzisława Kyć dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk pani wicedyrektor Elżbiety Kwapień uczniowie otrzymali słodki upominek.

Panie wychowawczynie wręczyły swoim podopiecznym dyplomy, pamiątkowe medale, a także, w imieniu rodziców, słodkie rożki obfitości.

Ten niezwykły dzień pozostanie z pewnością na długo w pamięci pierwszaków, a słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

galeria zdjęć 

05.11.2020 r. Zawieszenie zajęć od 9 listopada br.

MM.

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

 

Konsultacje dla zdających egzaminy

W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób.

Olimpiady, turnieje i konkursy

W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwimy przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły.

Poszczególne etapy tych zawodów odbywają się w różnych terminach, od września do czerwca. Tytuły laureata i finalisty olimpiady oraz turnieju, a także laureata konkursu nadają ich posiadaczom istotne uprawnienia, zarówno w systemie egzaminów zewnętrznych, jak  i  procesie rekrutacji.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com