
Mikołajki 2020 - klasa IIIa

W oczekiwaniu na św. Mikołaja.To my- uczniowie klasy 3a. Uczymy się pilnie przez całe ranki online i z niecierpliwością czekamy na przybycie Mikołaja. Byliśmy w tym roku baaardzo grzeczni.
Pozdrawiamy
L.Przybyło
Chroń dziecko przed hejtem - spot profilaktyczny

Komenda Powiatowa Policji w Miechowie przesyła informację o tematyce związanej z hejtem wśród dzieci i młodzieży. Jest ona skierowana głównie do rodziców, celem podniesienia ich świadomości o zagrożeniach płynących z Internetu.
Czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy? Prezentujemy animowany spot profilaktyczny związany z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.
W ramach realizacji "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, został przygotowany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców. Z treści spotu można dowiedzieć się, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy. Trzeba pamiętać, że bardzo łatwo można stać się zarówno ofiarą, jak i sprawcą hejtu. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w internecie mogą dotknąć każdego z nas. Jak się wtedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W poszukaniu odpowiedzi na te pytania pomoże poniższy spot.
Obecna sytuacja związana z epidemią COVID-19 między i wprowadzonych zmianach w funkcjonowaniu szkół na terenie całej Polski, polegające na zawieszeniu zajęć stacjonarnych i wprowadzeniu nauki w trybie zdalnym tzw. lekcji online, spowodowała jeszcze częstsze korzystanie przez dzieci i młodzież z Internetu. W związku z powyższym zachęcamy do obejrzenia spotu, który przybliży powyższą tematykę i uświadomi nam dorosłym, że jednym z zagrożeń, które czyha w wirtualnym świecie jest hejt.
https://drive.google.com/file/d/1owIpj-58-SRZxjYW1iPO6ADhpofVpoJn/view?usp=sharing– wersja MAX rozdzielczość
https://drive.google.com/file/d/1f7TVddZbsjRQtqwLhV6NCi49Y02Zgm6L/view?usp=sharing – wersja MIN rozdzielczość
INFORMACJA
Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Gołczy są placówkami nieferyjnymi w związku z tym, pracujemy w okresie zimowej przerwy świątecznej (28-31 grudnia 2020) i w okresie przerwy w nauce, czyli ferii zimowych od 04 - 17 stycznia 2021r.
23.11.2020 Przedłużenie nauczania zdalnego
Nauczanie zdalne zostało przedłużone do 22 grudnia br. dla wszystkich klas w szkołach podstawowych.
Zimowa przerwa świąteczna od 23 grudnia br. do 03 stycznia 2021 r.
Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 04 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe.
Zostanie wprowadzony zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.
Przypominamy:
W dniach nauki szkolnej, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna.
Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki.
18.11.2020 Joanna Olech online w bibliotece w Gołczy!
18 listopada 2020 Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza przeprowadziła spotkanie online z pisarką dla dzieci i młodzieży Joanną Olech.
W spotkaniu zorganizowanym w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki 2020 wzięły udział klasy V, VI i VII oraz członkowie DKK „Młodzież kontra książki”.
Dzięki platformie Zoom Meeting odwiedziliśmy panią Joannę w jej domu i mogliśmy się dowiedzieć, jak rozpoczęła się jej pasjonująca przygoda z pisarstwem. Poznaliśmy też niektórych bohaterów jej książek, m.in. wydzierganego na szydełku smoka Pompona i jego rodzinkę, Miziołka z „Dynastii Miziołków” w różnych wersjach graficznych, a także zająca, który dopiero stanie się bohaterem jednej z książek.
Uczestnicy za pomocą czatu mogli na bieżąco zadawać pytania autorce i odpowiadać na zagadki, które pani Joanna kierowała do słuchaczy.
„Chce Was zapewnić, że absolutnie wszyscy, którzy dzisiaj się podłączyli, a także Ci którzy się nie podłączyli do naszego spotkania – DOBRA WIADOMOŚĆ! – mogą zostać pisarzami” – zachęcała pani Joanna.
Fantastyczna atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom i szkoda było je kończyć.
Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się spotkać osobiście i zdobyć autografy do licznych książek pani Joanny, które zgromadzone są na półkach naszej biblioteki.
Działania w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki 2020, realizowane przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego dofinansowano ze środków Instytutu Książki.
LINK do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=ErBy11KkLTE
19.11.2020 projekt "Piękna nasza Polska cała" - relacja z dotychczasowych działań

„Piękna Nasza Polska Cała”
W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” nasze oddziały przedszkolne „Biedroneczki” i „Wesołe Skrzaty” wykonały dotychczas następujące działania:
-
Zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.
-
„Piękna Nasza Polska Cała” - zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej i regionalnej.
-
Apel z okazji 11 listopada – Narodowe śpiewanie Hymnu o 11:11.
-
Jesteśmy Polką i Polakiem - foto budka ze strojem ludowym.
-
Mam chusteczkę haftowaną – zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową.
-
Konkurs fotograficzny „Jesień jest piękna” – ukazanie piękna polskiej przyrody.
-
„W starym kinie” – projekcja różnych dobranocek.
Już wkrótce kolejne ciekawe i ważne dla dzieci zadania, zabawy i informacje o naszej Polsce.
Anna Cencek
13.11.2020 "Czyste powietrze wokół nas".

13 listopada 2020 roku dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych rozpoczęły realizację programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.
Spotkanie, na które zaprosiła wszystkich pani Anna Cencek było okazją by poznać cele programu, planowane działania i zadania. Dzieci poznały pięknego dinozaura Dinka, który będzie im towarzyszył w trakcie trwania programu.
Dinek przygotował dla dzieci dwa zadania – ozdabianie obrazka, który przedstawia jego postać oraz nazywanie różnych źródeł dymu. Na kolejnym spotkaniu dzieci zastanowią się, czy i dlaczego te dymy mogą szkodzić ludziom?