Polish English French German


Przeżyjmy to jeszcze raz... 14-18.05.2018 Wycieczka do Trójmiasta

SuperUser.

14 maja 2018 roku pięćdziesięciu pięciu uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Trójmiasta. Po sześciu godzinach podróży dotarliśmy do Torunia, gdzie czekała na nas miła pani przewodnik. Razem spacerowaliśmy po urokliwym grodzie Mikołaja Kopernika, podziwialiśmy kościół świętych Janów, mury obronne, dom wielkiego astronoma. Mogliśmy także skosztować bardzo smacznych toruńskich pierników. Gdańsk przywitał nas słońcem i rześkim powiewem wiatru.

Następnego dnia już zrelaksowani wyruszyliśmy do Malborka, gdzie znajduje się zbudowany przez zakon krzyżacki potężny zamek obronno – rezydencyjny. Obiekt ten został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Budowla bardzo poważnie została zniszczona w czasie II wojny światowej, ale obecnie cieszy licznych turystów swoim pięknem. Po obiedzie popłynęliśmy statkiem na Westerplatte. Na żywo zobaczyliśmy pomnik znany nam z podręczników do historii, przypominaliśmy bohaterskich obrońców tego skrawka wybrzeża Bałtyku.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Bazylika archikatedralna w Gdańsku – Oliwie. To najdłuższy kościół w naszym kraju ( 107 m długości), posiadający organy o 96 głosach i 5 manuałach. Muzyka wykonywana na tym instrumencie ma niezwykłe brzmienie, a jej słuchanie jest prawdziwą ucztą dla ducha. Spacer po urokliwych oliwskich ogrodach pozwolił niejako przedłużyć ten niepowtarzalny nastrój. Następnie dotarliśmy na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie podziwialiśmy przede wszystkim żaglowiec „Dar Młodzieży” przygotowujący się do rejsu dookoła świata. Pogoda wprost rozpieszczała, słońce odbijało się w falach Zatoki Gdańskiej,

Twardy orzech do zgryzienia - majowe spotkanie z książką klasy IIb

SuperUser.

Na majówkę w bibliotecznej altanie uczniowie z klasy IIb pani Danuty Ochockiej-Dymek zabrali smaczne kanapki i dobrą lekturę.

Omawialiśmy zestaw opowiadań Renaty Piątkowskiej "Twardy orzech do zgryzienia".

Oprócz kanapek uczniowie rozgryzali pytania ukryte w jajkach niespodziankach. Nagroda ukryta w środku trafiała do tego, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi.

Grupa poradziła sobie znakomicie, więc mogliśmy przystąpić do finałowego zadania, które polegało na utworzeniu łańcucha umiejętności przypominającego ten, który zrobił bohater z ostatniego opowiadania w książce. Nasz kolorowy łańcuch zawierał wszystkie umiejętności, które uczniowie klasy drugiej zdobyli w tym roku. Najczęstszym tegorocznym talentem była umiejętność dzielenia. Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

21 maj 2018 (poniedziałek)

Poradnik hodowcy aniołów - majówka z DKK dla dzieci

SuperUser.

Klubowicze z DKK dla dzieci majówkę spędzili z wyjątkową książką Grzegorza Kasdepke.

Omawialiśmy "Poradnik hodowcy aniołów". Czytanie lektury zbiegło się w czasie z przystąpieniem do pierwszej komunii świętej, co pozwoliło popatrzeć na pewne rzeczy z szerszej perspektywy.

Klubowicze losowali zagadki z "anielskiego jaja" i odpowiadali na pytania dotyczące książki. Każda dobra odpowiedź była nagradzana.

Na zakończenie rozważyliśmy trudności związane z hodowlą nie tylko aniołów, bo jak się okazało klubowicze trochę na hodowli się znali. Życzymy więc powodzenia przyszłym hodowcom. Wszelkich porad radzimy szukać w książkach!

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

25.05.2018 Dzień Europejski w naszej szkole

SuperUser.

W miniony piątek w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Po raz kolejny samorząd klas gimnazjalnych zorganizował Dzień Europejski. Klasy (VI-III gim) biorące udział w imprezie już kilka tygodni temu wylosowały spośród europejskich krajów te, które zostały zaprezentowane. W hali sportowej przygotowano 9 stoisk, każde poświęcone innemu krajowi, a na nich - degustacja smakołyków, ciekawostki, pamiątki związane z przedstawianym miejscem. Największe zainteresowanie i żywiołowe reakcje publiczności wywołały prezentacje krajów w formie pokazów, podczas których nie zabrakło śpiewu, tańca, charakterystycznych postaci, czy skojarzeń z danym państwem, chociażby sportowych, filmowych czy kulinarnych.

Każdy, kto między 5 a 7 godziną lekcyjną odwiedził halę sportową, wyszedł bogatszy w wiedzę o krajach europejskich, smacznie nakarmiony i w świetnym humorze. Przy okazji widzowie proszeni byli o głosowanie na swoich faworytów na specjalnych  kartach do głosowania.

Przygotowanie przez klasę prezentacji o wylosowanym państwie było majowym zadaniem w rywalizacji miedzyklasowej o tytuł "Najlepszej klasy". Wyniki już wkrótce, trzymamy za wszystkich kciuki!

Galeria zdjęć.

23.05.2018 Przedstawienie pt. "Dynastia Miziołków" w Teatrze Współczesnym w Krakowie

SuperUser.

23 maja grupa 48 uczniów naszej szkoły z klas IV a, IV b oraz VI a uczestniczyła w wyjeździe do Krakowa, do Teatru Współczesnego na przedstawienie pt. Dynastia Miziołków. Nasi uczniowie znają treść książki Joanny Olech pod tym samym tytułem, na podstawie której zrealizowano przedstawienie. Znają także brawurowe wykonanie znanego aktora, Artura Barcisia, który wciela się w rolę Miziołka w audiobooku. Teraz natomiast przyszedł czas, by tę samą historię poznać przeniesioną na deski teatru. 

Młody widz poznaje zatem zwariowaną rodzinkę chłopca zwanego Miziołkiem - mamę - Mamiszona, tatę - Papiszona oraz dwie młodsze, uciążliwe siostry - Kasię, czyli Kaszydło i rocznego Małego Potwora. Miziołek pisze dziennik i z jego treści dowiadujemy się o codziennych perypetiach bohatera: w domu, w szkole, na podwórku i podczas wakacyjnych wypraw z kolegami.

Przedstawienie bardzo się podobało, co chwilę wybuchały salwy śmiechu. Szczególne wrażenie zrobił także sam teatr - mała, kameralna scena i widownia znajdujące się w klimatycznej kamienicy przy ulicy Starowiślnej. Po przedstawieniu uczniowie uczestniczyli także w swoistej lekcji w teatrze - prawie godzinych warsztatach teatralnych, prowadzonych przez profesjonalną aktorkę. Odgrywali różne improwizowane scenki, poznając przy tym tajniki pracy aktora.

Atrakcyjności wyjazdu dopełniła na koniec tradycyjnie wizyta w McDonaldzie. Można zatem powiedzieć, że na wycieczce znalazło sie "coś dla ciała" i "coś dla ducha " - w każdym razie uczestnicy twierdzą, że był to wyjazd bardzo udany.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria zdjęć

15.05.2018 Wolontariusze sprzątają świat

SuperUser.

15 maja 2018 r. wolontariusze z klasy III c z naszej szkoły sprzątali teren wokół szkoły. Była to akcja dotycząca dbania o czystość naszego środowiska. Pamiętajmy, że sprzątając, następnie segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną lub rowerem chronimy zarówno przyrodę w całej jej złożoności, jak i nas samych. 

Z wielkim entuzjazmem wzięliśmy udział w akcji, ponieważ dla nas środowisko jest bardzo ważne. Organizatorka akcji, pani Elżbieta Konieczna, dbała o to, aby akcja przebiegła sprawnie i dokładnie. Zachęcamy naszych młodszych kolegów, aby podobnie jak my propagowali ochronę środowiska.

Galeria zdjęć

Patrycja Szlachta, kl IIIc

24.05.2018 Zebranie Rodziców

SuperUser.

Informujemy, że 24 maja 2018 r. zebranie Rodziców odbędzie się w następującym porządku:

15.00 - Rada Rodziców

15.30 - klasy I-III

16.15 - klasy IV-VII

17.00 - klasy II-III gim.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com