Polish English French German


Konkurs fotograficzny "Jesień jest piękna"

SuperUser.

UWAGA KONKURS! ZAPRASZAMY!

W ramach realizowanego przez oddziały przedszkolne „Wesołe Skrzaty” i „Biedroneczki” projektu „Piękna nasza Polska cała” przeprowadzony zostanie konkurs fotograficzny, którego celem będzie ukazanie piękna naszej polskiej przyrody jesienią.

Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami ze wszystkich oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.

Szczegóły konkursu na zamieszczonym plakacie i w regulaminie

.Konkurs jesienny 2020


Anna Cencek, Kinga Dudek

Załączniki:
PlikOpisRozmiar pliku
Pobierz ten plik (Regulamin-jesienny-2020.jpg)Regulamin-jesienny-2020.jpgRegulamin Konkursu fotograficznego "Jesień jest piękna"411 kB

Klub Ortograffiti 2020/2021

MK.

     Wzorem ubiegłych lat w szkole znów rozpoczął pracę Klub Ortograffiti. Uczniowie pracują, rozwiązując różne ciekawe i atrakcyjne ćwiczenia. Naczelną zasadą pracy Klubowiczów jest systematyczność i niewielkie porcje materiału do wykonania, by ich nie obciążać i nie zniechęcać, a tym samym by wypracowali rytuały regularnego trenowania umiejętności i co ważne odpowiedzialności za własne nawyki i postępy. Warto również zaznaczyć, że kluczem do sukcesu w realizacji zadań jest równowaga i symetryczne skupienie na wszystkich czynnościach, aby uczniowie nie pomijali trudniejszych dla nich wyzwań kosztem tego, co przychodzi im przy mniejszym nakładzie pracy.

Na posumowanie pracy w Klubie każdy Uczeń otrzyma dyplom jako nagrodę za całoroczny wysiłek i wkład pracy. Klubowicze w nowym roku szkolnym owocnej pracy, wytrwałości i determinacji w pokonywaniu trudności, trzymamy za Was kciuki!

Jesienne prace w klasach I - III

MK.

Wraz z nadejściem jesieni zmienił się krajobraz za oknami, liście mienią się różnymi kolorami, a dni stają się coraz krótsze. Wystój naszych klas również uległ zmianie. Pojawiły się liczne prace plastyczne, takie jak: jesienne pejzaże, grzybki, liście, jabłka. W kącikach tematycznych zagościły dary jesieni przyniesione przez uczniów. Zapraszamy do obejrzenia naszych klas.

Galeria zdjęć

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

MK.

W bieżącym roku szkolnym klasy O oraz II  przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy". Działania, które zostaną zrealizowane ukierunkowane są na promowanie kultury, przybliżanie uczniom świata wartości, wzorców postępowania, wzmacnianie poczucia tożsamości, kształtowanie poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Przede wszystkim mamy jednak nadzieję, że udział w projekcie będzie dla całej naszej społeczności wspaniałą przygodą, która dostarczy nam wiele radości. W pierwszych dniach października wychowawcy grup opowiedzieli o projekcje w klasach, a dzieci wypowiadały się na temat tego, co według nich oznacza słowo kultura. Na koniec poznały definicję tego słowa.

Aneta Błaut

Galeria zdjęćPLAKAT

02.10.2020 Dzieci z oddziałów zerowych poznały zasady bezpieczeństwa

MK.

Od początku roku szkolnego dzieci z oddziałów zerowych poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa, zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Zaczynając od pierwszych spacerów uczyły się i przypominały, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz zachowywać się w jej pobliżu. Bardzo ciekawym dla dzieci wydarzeniem była wizyta sierż. szt. Lidii Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Podczas spotkania dzieci mogły pochwalić się tym, co już wiedzą, ale również dowiedziały się wielu nowych, ciekawych rzeczy.Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem oglądały mundur oraz obowiązujące wyposażenie. Policjantka w bardzo przyjaznej atmosferze przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno pieszo, jak i rowerem. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami i co robić w przypadku ataku psa, a także przećwiczyły bezpieczne pozycje chroniące przed atakami zwierząt. Pani policjant zwróciła również uwagę na to, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych oraz własnego adresu zamieszkania w przypadku zgubienia się. Nasi „Zerówkowicze” podziękowali za dobre rady oraz zaprezentowali wiersz „Numery alarmowe” oraz piosenkę „Dzieci i światła”.

Aneta Błaut

Galeria zdjęć

29.09.2020 Wizyta w Miejscu Pamięci - Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau

MK.

   29 września 2020 roku Uczniowie klas ósmych wzięli udział w projekcie edukacyjnym Łączyła ich Niepodległa Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz w ramach wydarzeń związanych z 80. rocznicą przywiezienia do Auschwitz pierwszych transportów polskich więźniów, między innymi z Tarnowa i Nowego Wiśnicza. Ósmoklasiści uczestniczyli w wykładzie, podczas którego mogli się dowiedzieć, że obywatele II RP byli wysyłani do obozu ze wszystkich regionów okupowanego przez Niemców kraju aż do jesieni 1944 r. Polscy obywatele do połowy 1942 r. stanowili większość więźniów, a ich grupa była bardzo różnorodna, stanowili ją zarówno przedstawiciele warstw przywódczych, inteligencji, duchowieństwa katolickiego, działaczy konspiracji, wojskowych, jak i ludność cywilna z tzw. łapanek, akcji przesiedleńczych lub odwetowych czy osoby uznane za nieuleczalnie chore. Głównym celem projektu było przybliżenie młodzieży znaczenia procesu odzyskania niepodległości i odbudowy państwowości polskiej, tragicznie przerwanego wybuchem II wojny światowej. Istotną rolę odgrywa tu pamięć o indywidualnych losach obywateli II Rzeczpospolitej osadzonych w  KL Auschwitz, dlatego też podczas warsztatów zostały zaprezentowane historie 6 bohaterów: Rutki Laskier – polskiej Żydówki z Będzina, Zofii Łyś dziecka z Zamojszczyzny, Mariana Turskiego- polskiego Żyda z Łodzi, Bogdana Bartnikowskiego deportowanego z powstańczej Warszawy, Edwarda Paczkowskiego- polskiego Roma oraz Czesława Kempistego- nieletniego więźnia politycznego z Ostrowi Mazowieckiej.

Historie i tragiczne losy tych postaci na pewno wzruszyły i skłoniły młodych ludzi do refleksji nad takimi pojęciami jak wolność, solidarność, poszanowanie praw i godności człowieka w obliczu okupacji i niewoli.

A głęboko w pamięć zapadły słowa Zalmana Gradowskiego, członka Sonderkommando:

Przybądź do mnie, Ty, obywatelu wolnego świata, Ty, którego istnienie i bezpieczeństwo gwarantowane są ludzką przyzwoitością i prawem, a ja Ci powiem w jaki sposób nowocześni zbrodniarze i podli mordercy zmiażdżyli przyzwoitość życia i starli prawa istnienia

     Następnie Uczniowie zapoznani zostali z zasadami działania i funkcjonowania byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Auschwitz-Birkenau. Dowiedzieli się jak wyglądały nieludzkie i wstrząsające warunki obozowe oraz tragiczne życie i niewolnicza praca więźniów. Młodzież zapalając znicz przed ścianą śmierci przy bloku 11, oddała hołd wszystkim zamordowanym więźniom.

     Obowiązkiem każdego z nas jest poznanie tragicznej historii Auschwitz i pielęgnowanie pamięci o Bohaterach, którzy przeszli przez piekło obozu.

02.10.2020 Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka w Chatce Puchatka

MM.

Na dzień 20.09 przypada ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - święto, które zostało ustanowione, aby podkreślić rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka.
W naszej grupie od rana panowała radosna atmosfera. Były zabawy ruchowe, zagadki, quizy i wspólna zabawa. Dzień upłynął bardzo szybko, a na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały kolorowe balony i dyplomy.


30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z okazji tego niezwykłego święta życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego, humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś magicznego.
W grupie Chatka Puchatka również obchodziliśmy to święto.
W tym dniu bawiliśmy się na dyskotece podziwiając kolorowe światła wspólnie z grupą Biedroneczki. Na koniec wszyscy otrzymali drobne prezenty, za które serdecznie dziękujemy Rodzicom: Pani Sylwii Mitce oraz Patrycji Piechocie.

Beata Wypchał

galeria 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com