Polish English French German


V edycja Konkursu Wiedzy o Gminie Gołcza

MK.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz klas III z oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Gołcza do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu wiedzy o Gminie Gołcza    pod hasłem:Gołcza, moja mała Ojczyzna.

Zasady konkursu:

 • Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gołczy. Odbędzie się na jej terenie 30 maja (czwartek) o godz. 8:00.
 • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych z terenu gminy Gołcza oraz klas III oddziałów gimnazjalnych.
 • Konkurs będzie składał się z dwóch części:
  • Część pierwsza to pisemny konkurs wiedzy ( odpowiedzi na pytania ).
  • W konkursie wiedzy może wziąć udział 3 osoby z klas IV-VI i 3 osoby z klas VII, VIII i IIIG (SP Gołcza wystawia po 6 osób z uwagi na liczebność klas).
  • Część druga to konkurs plastyczny. Uczniowie będą pracować w zespołach. Zadaniem zespołu będzie wykonanie pracy plastycznej na dużym arkuszu papieru, dowolną techniką (z wyłączeniem prac przestrzennych). Temat pracy to: „XXI wiek w Gminie Gołcza”. Do pracy powinien być dołączony pisemny komentarz na temat gminy  w dowolnej formie.
  • W konkursie plastycznym każda szkoła może wystawić po 2 zespoły    z klas IV-VII i 2 zespoły z klas VII, VIII i IIIG (SP Gołcza może wystawić po 3 zespoły w każdej z kategorii, z uwagi na liczebność klas). Zespoły mogą być max. 5 osobowe.

W konkursie wiedzy i plastycznym mogą brać udział Ci sami bądź inni uczniowie.

 • Organizator zapewnia arkusze papieru, pozostałe materiały potrzebne  do wykonania pracy uczestnicy organizują we własnym zakresie.
 • Organizator powołuje komisję, której zadaniem będzie ocena prac i wyłonienie laureatów.
 • Na zwycięzców czekają nagrody.
 • Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie powinny zgłosić chęć uczestnictwa do dnia 17 maja 2019 r. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy.
 • Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbędzie się w dniu konkursu.
 • Konkurs obejmuje wiadomości zawarte: na stronie internetowej http://www.golcza.pl ( historia gminy, gmina w liczbach, turystyka, herb i flaga, edukacja, sołectwa, parafie, OSP, sport).

Projekt Poczytajmy o DOMach czyli Dobre Opowieści o Mieszkańcach

MK.

     W ramach działań projektowych, w których uczestniczy zespół klasowy 8 B uczennice: Klaudia Studzińska, Sandra Seweryn, Aleksandra Madejska Agata Domagała i Martyna Kubik prowadziły warsztaty czytelnicze dla uczniów klasy czwartej 4b. Dziewczyny rozmawiały z czwartoklasistami o domach. Spotkanie zaczęło się od przeczytania młodszym kolegom książki Corsona Ellisa pod tytułem Domy. Klasa była zachwycona!!! Bo można mieszkać w mieście i na wsi, w… bucie, na walizkach, domu nordyckiego boga i jeszcze w innych miejscach… Potem każdy mógł powiedzieć, gdzie chciałby/ nie chciałby mieszkać. Najwięcej frajdy mieli czwartoklasiści przy rysowaniu własnych domów. Kolejnym ciekawym zadaniem była rozmowa o domu jako miejscu bezpiecznym, wygodnym i funkcjonalnym dla różnych potrzeb różnych mieszkańców. To było bardzo ciekawe spotkanie, bawiąc się, zdobywaliśmy nowe doświadczenia a nasi młodsi koledzy byli bardzo zadowoleni z warsztatów, które dla nich zorganizowaliśmy.

Nasze działania zostały zauważone i docenione jako dobry przykład na stronie Projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej!

https://poczytajmy.ceo.org.pl/aktualnosci/domy/domy-w-golczy

Galeria zdjęć

Konkurs "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny"

MK.

Wielkanoc to najważniejszy okres w życiu każdego chrześcijanina. Powracamy do tradycji, aby wraz z rodziną zasiąść przy wspólnym stole. Razem z najbliższymi przygotowujemy nie tylko duchowo do obchodzenia tych świąt, ale także tworzymy różne dekoracje ku uciesze najmłodszych. Jak co roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz rodzicami zostali zaproszeni do udziału w konkursie i wykonali "Najpiękniejszy stroik wielkanocny”.

Konkurs trwał do 8 kwietnia, po czym nastąpiło rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym. Dnia 12 kwietnia 2019 roku organizatorzy p. Urszula Jasłowska oraz p. Aleksandra Dwornik pod przewodnictwem p. Dyrektor Zdzisławy Kyć oraz p. Krystyny Marczewskiej dokonali wyboru najpiękniejszych prac. Wybór prac był trudny, gdyż z roku na rok poziom wykonywanych prac wzrasta. Nagrodami w konkursie były książki, pluszowe misie, czekoladki oraz inne drobiazgi.

Wyniki konkursu:

 1. Antoni Kaczmarczyk – Przedszkole w Wysocicach
 2. Igor Bańka – Przedszkole w Gołczy
 3. Wiktor Hałat – Przedszkole w Wysocicach
 4. Bartosz Kowalski – Przedszkole w Gołczy
 5. Rostik Zozulia – Przedszkole w Szreniawie
 6. Lena Patej – Przedszkole w Gołczy

Wyróżnienia:

 1. Sara Misiek – Przedszkole w Gołczy
 2. Zuzanna Płoszaj – Przedszkole w Gołczy
 3. Filip Kowalski – Przedszkole w Gołczy
 4. Filip Kobiński – Przedszkole w Gołczy

A.Dwornik

Galeria zdjęć

"Wielkanocne zajączki"

MK.

16 kwietnia 2019 r. tuż przed  świetami wielkanocnymi przedszkolaki z oddziału "Wesołe Skrzaty" zaprezentowały swoim rodzicom wspaniałe przedstawienie o zajączkach.

Odważnie, wesoło i radośnie śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po złożeniu wszystkim światecznych życzeń i otrzymaniu zasłużonych gromkich braw, dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiały wymalowane przez siebie jajka, robiąc z nich piękne i kolorowe pisanki.

A. Cencek

Galeria zdjęć

Życzenia świąteczne 2019

MK.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego "Alleluja"

Uczniom, Rodzicom, Współpracownikom oraz wszystkim Gościom odwiedzajacym naszą stronę

życzy Dyrekcja oraz Pracownicy

Konkurs ogólnopolski - "Kartka dla Papieża Franciszka"

MK.

Uczniowie kl 0-6 wzięli udział w konkursie ogólnopolskim ,,Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka”. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Na konkurs zostało przekazanych 8 prac. Uczniowie, którzy wykonali prace to: Nikola Rachwał, Zofia Dudek, Jakub Kowalski, Natalia Rachwał, Wiktoria Szarek, Julia Szarek, Bartosz Zając oraz Kornelia Popczyk. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie 16. 04. 2019r.

Życzymy powodzenia!

Anna Kędzierska

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com