Polish English French German


01.10.2012 Dzień Chłopaka w klasie VI a

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI a

pilka_nozna

Trzydziestego dnia września tradycyjnie obchodzony jest Dzień Chłopca. W poniedziałek, 1 października chłopcy z klasy VI "a" uczestniczyli w małych zawodach zorganizowanych przez samorząd klasowy, wraz z wychowawczynią tej klasy, panią Wszół, z okazji ich święta.

Jako że każdy młody mężczyzna powinien mieć perfekcyjnie opanowaną umiejętność wiązania krawatów, pierwsza konkurencja dotyczyła właśnie tego...

Chłopcy dostali po jednej dokładnej instrukcji wiązania krawatu, oraz samym krawacie. Oceniano: szybkość, dokładność, oraz oryginalność wykonania. Jury (w postaci żeńskiej części klasy) uznało, że każdy z krawatów "ma to coś", przez co w pierwszej konkurencji zawodnicy zremisowali.... {readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

02.10.2012 Wycieczka przedszkolaków do stadniny koni

"WESOŁE SKRZATY" W STADNINIE KONI W UDORZU

images

2 października dzieci z oddziału „Wesołe Skrzaty” wybrały się na wycieczkę do Stadniny Koni w Udorzu, gdzie miały okazję zwiedzać stajnie, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o koniach, o hodowli i pielęgnacji tych pięknych zwierząt.

Przedszkolaki mogły też obserwować trening konia, przygotowującego się do startu w zawodach. Najwięcej emocji i radości wzbudziła przejażdżka na kucykach.

Wycieczka była bardzo udana. Kontakt z końmi ze stadniny był także okazją, by uwrażliwić dzieci na los zwierząt, co szczególnie ważne przy okazji przypadającego 4 października Międzynarodowego Dnia Zwierząt.

A. Cencek

29.09.2012 Dzień Głośnego Czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

ksiazki

29 września przypada Dzień Głośnego Czytania.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji

"Cała Szkoła Czyta Dzieciom".

Prosimy nauczycieli o przyniesienie na poniedziałek (1 października) swojej ulubionej książki z dzieciństwa i głośne odczytanie jej uczniom na pierwszej godzinie lekcyjnej (10-15 minut).

Zachęćmy dzieci do czytania książek, pokażmy im wartościową, ciekawą lekturę, przypomnijmy sobie ukochane książki naszego dzieciństwa.

Zapraszamy!

28.09.2012 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2012/2013

 

wybory2

 

28 września 2012r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. 114 uczniów z klas IV-VI głosowało na swoich kandydatów. Następnie Komisja Wyborcza w składzie: Kuba Masny, Kasia Przybyło, Paweł Żaba i Konrad Rolka, przeliczyła głosy. Oto wyniki:

 1. Bugaj Adrian - 20 - Przewodniczący SU

 2. Szlachta Patrycja - 19 - Zastępca przewodniczącego SU

 3. Kałwa Oliwia – 17 - Sekretarz SU

 4. Kurach Wojtek – 12 - Skarbnik

 5. Kowalski Paweł – 11 - Członek SU

 6. Włodarczyk Wiktoria - 10 - Członek SU

 7. Pułka Milena - 9

 8. Dominik Bąk - 6

 9. Lipczyńska Karolina - 6

 10. Domagała Wiktoria - 3

 11. Żak Kacper - 1


Mamy nadzieję, że praca w SU przyniesie wygranym wiele satysfakcji i będzie okazją do realizacji pomysłów, które ubarwią naszą szkolną rzeczywistość.

J.Masny

 

24.09.2012 Konkurs Odblaskowa Szkoła

KONKURS "ODBLASKOWA SZKOŁA"

odblaskowa_szkola

 

Nasza szkoła zgłosiła się do III edycji konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA”, organizowanego m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Ideą konkursu jest wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe oraz promocja wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Pedagodzy, rodzice i opiekunowie powinni pamiętać, że dzieci do lat 15 mają obowiązek korzystać z odblasków. Akcja „Odblaskowa szkoła” ma nam o tym przypomnieć...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

18.09.2012 Spotkanie z pisarką, Anną Onichimowską

"Daleki rejs" w "Dziesięć stron świata" oraz wspinaczka na "Najwyższą górę świata" w towarzystwie ANNY ONICHIMOWSKIEJ

strawberry

 

We wtorek, 18 września w Bibliotece w Gołczy miało miejsce wyjątkowe spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci i młodzieży - ANNĄ ONICHIMOWSKĄ. Wzięła w nim udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Szreniawie, szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gołczy i klubowicze z DKK dla Dzieci prowadzonego przez panią Wiolettę Grzywnowicz oraz z DKK dla młodzieży "SZEPTEM O KSIĄŻKACH" prowadzonego przez panią Agnieszkę Skotnicką....{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

06.09.2012 Dzień Postaci z Bajek w Oddziale "Wesołe Skrzaty"

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

dzien_dziecka

Pierwsze dni pobytu dzieci w przedszkolu to wzajemne poznawanie siebie i otoczenia. Okazją do tego jest dobra zabawa, a taka miała miejsce podczas obchodów Dnia Postaci z Bajek.

Dzieci przyniosły z domu swoje książki, w których występują ich ulubieni bohaterowie. Wspaniali, uczciwi, odważni, uczynni, pomocni. Opowieści o nich nie było końca.Później dzięki starannej pracy rączek ulubione postacie z bajek nabrały barw i uroku.

Kiedy wszystkie postacie już znalazły się na tablicy, w przedszkolu pojawili się wspaniali goście. Baj, Kot w butach, Wróżka, która pomogła Kopciuszkowi, Biedroneczka, a także Pocahotnas. Zadawali dzieciom zagadki, opowiadali wesołe historie, zapewniali, że zawsze można ich spotkać, kiedy otworzy się książkę.

Dzień ciekawy i wesoły, był również słodki, bo przedszkolaki otrzymały pyszne cukierki, które w mgnieniu oka zniknęły w brzuszkach, jak gdyby dotknięte czarodziejską różdżką.

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy VIa: Milenie, Wiktorii, Oliwii, Danielowi i Kubie, którzy wcielili się w bajkowe postacie.

Anna Cencek

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl