Polish English French German


11.12.2009 Podsumowanie Projektu English - step by step

PODSUMOWANIE PROJEKTU "ENGLISH - STEP BY STEP"

English_step_by_step

11 grudnia 2009 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "ENGLISH – STEP BY STEP”, realizowanego od września do grudnia 2009 roku. Był on realizowany i współfinansowany w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy i uczniowie wszystkich szkół biorących udział w projekcie, nauczyciele, rodzice i społeczność Gołczy....{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

11.12.2009 Gminne Konkursy Językowe

GMINNE KONKURSY JĘZYKOWE

gminne_konkursy_jezykowe

W ramach projektu „English – step by step” („Angielski – krok po kroku”) uczniowie naszej szkoły oraz szkół z Wysocic, Szreniawy i Mostku zostali zaproszeni do uczestnictwa w różnych konkursach językowych.

1. Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Celem konkursu było wzbogacanie wiedzy na temat Wielkiej Brytanii i rozwijanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i gminnym...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

11.12.2009 Spotkanie najmłodszych z policjantem

SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH Z POLICJANTEM

policja_2009

11 grudnia odbyło się spotkanie najmłodszych dzieci z policjantem - mł.asp. Marcinem Jamrożym z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Funkcjonariusz przypomniał także, jak należy postępować w kontakcie z nieznajomą osobą oraz sprawdził czy dzieci znają numery alarmowe. Przedszkolaki nie miały trudności w udzieleniu poprawnych odpowiedzi. Ponadto gość zaprezentował swój mundur, kamizelki – odblaskową i kuloodporną, lizak do kierowania ruchem, pałkę policyjną, które dzieci chętnie oglądały i przymierzały. Policjant wspomniał także o kajdankach i pistolecie wyjaśniając, w jakich sytuacjach są używane. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość zrobienia sobie zdjęcia w czapce policyjnej u boku pana policjanta.

Na zakończenie, dziękując za spotkanie, dzieci pięknie wyrecytowały wiersz, dając tym samym dowód, że wiedzą komu zaufać i do kogo się zwrócić w razie potrzeby. W dowód wdzięczności wręczyły ręcznie wykonany upominek.

Organizatorem spotkania była p. Anna Cencek.

Wyniki akcji Góra Grosza 2009

WYNIKI AKCJI GÓRA GROSZA 2009

gora_grosza2009

W dniach 23 listopada do 4 grudnia 2009 roku odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Uzbierana przez naszych uczniów kwota wyniosła 606,01 zł. Wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostają na rzecz podopiecznych Fundacji „Nasz Dom”.

Aby zachęcić wszystkich uczniów do udziału w akcji, ogłosiliśmy międzyklasowy konkurs na „Złotą klasę”.

Tytuł ten otrzymała klasa III,  która zebrała największą (w przeliczeniu na jednego ucznia) kwotę pieniędzy...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

09.12.2009 Konkurs Mikołajkowe Szaleństwo

KONKURS "MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO"

Mikolajkowe_szalenstwo

Z okazji Mikołajek SU zorganizował konkurs plastyczny, pod hasłem „Mikołajkowe Szaleństwo”, skierowany do wszystkich uczniów, od przedszkola do klasy VI. Zadaniem uczniów było wykonanie postaci Świętego Mikołaja. Do organizatorów napłynęło mnóstwo przepięknych prac – prawdziwe Mikołajkowe szaleństwo!

Prace cechowała różnorodność techniki i formatu wykonania. Wyboru zwycięskich prac dokonało niezależne jury. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 9 grudnia. Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

25.11.2009 Światowy Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

mis

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Oddział przedszkolny funkcjonujący w ramach projektu EFS rozpoczął ten dzień od wykonania opasek w kształcie misiowych uszu, które przez cały dzień dzieci nosiły na głowach. Na śniadanie czekały na nich misiowe smakołyki – chleb z dżemikiem słodkim jak miodzik , a do picia kakao „Puchatek”.

Ogromną radość, a zarazem niespodziankę, sprawił dzieciom podarunek w postaci dużego Misia dla całego oddziału przedszkolnego, a także paczki ze słodyczami dla każdego dziecka, przekazane przez firmę Handlowo - Usługową „JURO”.

Kolejną atrakcją była gościnna wizyta p. Marioli Stanoch, która przeczytała dzieciom jedną z przygód Kubusia Puchatka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania przenosząc się oczyma wyobraźni do Stumilowego Lasu.

Dzień ten minął bardzo szybko, a temat Misia przeplatał się w innych formach aktywności organizowanych dla dzieci tj: malowaniu misia farbami, wykonywaniu prac plastycznych na ogólnopolski konkurs pod hasłem ”Mój pluszowy miś” oraz Medalu Przyjaźni Misia Uszatka. Jedną z zabaw, która pojawiła się w tym dniu to misiowe zgaduj – zgadula, w której nagrodą były odblaskowe misie. Tematykę  dnia podsumowała bajka „Przygody Kubusia Puchatka”.

Dzieci pod wrażeniem nowych wiadomości na temat Misia i jego przyjaciół wróciły do swych domów, aby opowiedzieć rodzicom o jego przygodach.

W drugim oddziale przedszkolnym dzieci pamiętając o jednym z najsympatyczniejszych świąt  przyniosły na zajęcia swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w zawodach, konkursach, słuchaniu piosenek i  recytowaniu wierszy.

19.11.2009 Warsztaty psychologiczne dla rodziców

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA RODZICÓW

Spotkanie_z_psychologiem2009

19 listopada w przedszkolu działającym w ramach projektu EFS, odbyły się warsztaty psychologiczne dla rodziców, których dzieci uczęszczają do tegoż właśnie ddziału. Zajęcia prowadziła pani psycholog Agata Pawlik, wspierana przez nauczycielki: p. Urszulę Jasłowską i p. Lucynę Przybyło.

Na spotkanie przybyły chętne mamy, które z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły  w warsztatach.

{morfeo 42}

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl