Polish English French German


XLIV Ogólnopolski Turniej BRD – Finał Wojewódzki

MM.

W dniu 09.05.2023 roku odbył się XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Finał Wojewódzki, na który wyruszyliśmy o godzinie 6.45. Do Mikluszowic dotarliśmy po godzinie 8.00, pięknym samochodem strażackim z Gołczy a zawiózł nas świetny kierowca - Jan Migza z Uliny Wielkiej. Turniej składał się z czterech etapów: rozwiązywanie testów z zakresu przepisów ruchu drogowego i testów skrzyżowania, następnie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, toru przeszkód i praktycznego stosowania przepisów w miasteczku ruchu drogowego. Rywalizacja była bardzo zaciekła, wszystkie drużyny wykazały się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Po całodniowych zmaganiach pełnych wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy wieczorem do domów.
Powiat miechowski reprezentowali uczniowie naszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy: Sara Misiek, Wiktoria Zając, Maciej Kokoszka i Rafał Dróżdż. Drużynę przygotowała nasza wspaniała pani Elżbieta Papaj.


Sara Misiek i Wiktoria Zając

galeria

26.04.2023 Wycieczka klas I do Bochni

MK.

26 kwietnia klasy I a i I b odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni. Dzieci zwiedziły kopalnię, poznały rzemiosło górnicze, dowiedziały się jak rozwijał się przemysł i sama kopalnia.

Do kopalni dzieci zjechały windą górniczą, co było dla nich ogromnym przeżyciem. Kolejną atrakcją był przejazd górniczą kolejką, który wzbudził wiele pozytywnych emocji. Trasa, którą pokonywaliśmy to podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni - wykute w soli kaplice, rzeźby solne, odlewy solankowe - to wszystko wzbudzało nasz zachwyt. Dodatkowo podziemna ekspozycja multimedialna ilustrowała i uzupełniła wiedzę, przeniosła dzieci w odległe czasy pokazując pracujących górników, postacie historyczne oraz zjawiska przyrodnicze takie jak: powódź w kopalni. Dodatkową atrakcją było spotkanie z gornikiem, a także wykonanie pamiatkowej czapki górniczej. Po dużej dawce nauki, był czas na ciepły posiłek oraz zabawę. 

W drodze do domu wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka do kopalni była suuuper!

Galeria zdjęć

Sprzątamy dla Polski

MK.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z okazji tego święta w całej Polsce organizowane są różnorodne akcje pod hasłem sprzatania świata. Nasza szkoła również włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski".

24 kwietnia wszyscy uczniowie - od najmłodszych przedszkolaków do najstarszych uczniów klas VIII oczyszczali pobliskie tereny zielone z niepożądanym śmieci i odpadów. Celem akcji  jest przede wszystkim zmiana świadomości i dostrzeżenie problemu śmieci zalegających w naszym otoczeniu oraz pokazanie jak prostymi działaniami można to zmieniać, a niestety tych śmieci dzieci znalazły bardzo dużo...

Galeria zdjęć

28.04.2023 Festiwal Zawodów

MM.

We czwartek 27 kwietnia uczniowie klas ósmych wzięli udział w Festiwalu Zawodów, corocznej imprezie organizowanej przez Samorząd Województwa Małopolskiego. W EXPO Kraków mogliśmy zapoznać się z ofertą edukacyjną ponad stu szkół - techników i szkół branżowych z terenu całego województwa. Każda ze szkół przygotowała ciekawe ekspozycje i pokazy, które zachęcały, aby to właśnie tam kontynuować naukę po ukończeniu szkoły podstawowej. Szczególne zainteresowanie budziła oferta szkół mundurowych, gdzie można było usiąść za kierownicą wozu strażackiego, spróbować swoich sił w roli ratownika medycznego czy zapoznać się z działaniem broni palnej.
Festiwal wzbudził wiele emocji i przynajmniej część z nas znalazła szkołę, z którą będzie chciała związać swoją przyszłość.

Drugim punktem naszego wyjazdu była wizyta w Muzeum Narodowym gdzie mieliśmy możliwość obejrzeć wystawę Polski design XX i XXI wieku. W czasie zwiedzania ekspozycji mogliśmy zobaczyć jak zmieniała się moda, wyposażenie wnętrz, a także wygląd przedmiotów codziennego użytku na przestrzeni ponad 120 lat.

Uważamy, że wyjazd był bardzo udany i pełen różnorodnych atrakcji. 

AN

foto

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

MM.

20 kwietnia 2023 roku Szkoła Podstawowa w Gołczy miała zaszczyt organizować tegoroczny już 44. z rzędu turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. W eliminacjach wystartowało 17 drużyn, rywalizowano w dwóch grupach młodszej: 10-12 lat oraz młodszej: powyżej 12 lat. Przed uczestnikami zostały postawione dwa zadania: pierwsze polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań, dotyczącego przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków oraz pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się dokładnością, determinacją oraz cierpliwością zmagali się bowiem z pokonaniem toru przeszkód. Warto wspomnieć, że tor był bardzo trudny do przejechania, jednak serdecznie gratulujemy Amelii Jamroży, której udało się przejechać bezbłędnie. Po wytrwałych oczekiwaniach poznaliśmy laureatów.


Grupa młodsza:
- I miejsce - Książ Wielki,
- II miejsce - Gołcza
- III miejsce - Antolka,


Grupa starsza:
- I miejsce - Książ Wielki,
- II miejsce - Gołcza,
- III miejsce - Kozłów,


Rywalizacja była naprawdę zacięta, w grupie starszej uczniom z Gołczy zabrakło 2 punktów, aby wygrać. Po ogłoszeniu wyników opadły emocje, a nagrody wręczyli Starosta Miechowa - Jacek Kobyłka, Komendant Powiatowy Policji w Miechowie - podinspektor Jacek Rosół, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Konrad Klimek, oraz włodarze samorządów Lesław Blacha – Wójt Gminy Gołcza, Marek Szopa – Burmistrz Miasta i Gminy Książ Wielki, Andrzej Banaśkiewicz – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Miechów, którzy wręczyli upominki dla reprezentujących je drużyn. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Naszą szkołę  reprezentowali w grupie młodszej : Sara Misiek, Wiktoria Zając, Maciej Kokoszka i Rafał Dróżdż, natomiast w grupie starszej: Zuzanna Schab, Amelia Jamroży, Kamil Mularczyk. Uczniów do zawodów przygotowała Pani Elżbieta Papaj.


Zuzanna Schab

galeria  

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

SuperUser.

Nasze przedszkolaki zrealizowały kolejne ciekawe zadania projektowe.

Pierwsze z nich pod nazwą „Od serca do ucha” polegało na ułożeniu wiersza o swojej miejscowości. Opisana została w nim nasza Gołcza. Drugie zadanie z bloku tematycznego „Jest takie miejsce, jest taki kraj” było wspólne dla dzieci i rodziców. Wykonali oni herb Gminy Gołcza.

Wszystkie prace były przepiękne ukazując tym samym szacunek do symboli i przynależność do naszej lokalnej społeczności. Trzecie z bloku tematycznego „Zielona Niepodległa” to udział w gminnym konkursie plastycznym „Chodź, pomaluj mój świat”, który miał ukazywać wiosenny pejzaż, krajobraz najbliższej okolicy.

Anna Cencek

Galeria zdjęć

„DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ” - Wesołe Skrzaty w międzynarodowym projekcie edukacyjnym.

SuperUser.

Powoli dobiega końca udział naszych „Wesołych Skrzatów” w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Dotknij, poczuj, zobacz”.

Od września nasze przedszkolaki brały udział w zabawach, zadaniach, których celem było wzbudzić pasje do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego.

Każdego miesiąca dzieci realizowały dwa zadania, które dawały im przede wszystkim dużo radości, ale też wspaniale integrowały oraz uczyły współpracy w grupie.

Anna Cencek

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl