Polish English French German


Szkoła w stylu zero waste!

MK.

W ramach wydarzeń związanych z Klimatycznym Dniem Ziemi. Razem dla klimatu! CEO Uczennice klasy 6b [Maja Bielach, Zofia Kowalska, Klaudia Król, Klaudia Piechulska, Magdalena Robakowska, Oliwia Sęk, Julia Telka] wzięły udział w cyklu webinariów na temat ochrony klimatu, konsumpcji i zero waste. Na każdym z cyklu spotkaniu dziewczyny zdobywały praktyczną wiedzę, jak zmieniać swoje nawyki na bardziej przyjazne klimatowi [np. jak zrobić torbę ze starej koszulki, jak gotować i nie marnować jedzenia], dowiedziały się jak codzienne wybory, w szkole i w domu, wpływają na klimat i naszą planetę, dlaczego styl życia zero waste może pomóc nam w ratowaniu klimatu oraz czy szkoła może promować zero waste.

Komentarze Uczestniczek warsztatów:

Na warsztatach o ekologii dowiedziałam się bardzo dużo ciekawych rzeczy np.:

-jak zrobić ze skórki po owocach ocet do mycia płytek itp.,

-jakie marki ubraniowe są bezpieczne lub niebezpieczne dla naszej planety,

-do jakich koszy wrzuca się poszczególne śmieci,

Święta majowe

MM.

Poland Flag Png Transparent Images - Wstęga Biało Czerwona Clipart , Free  Transparent Clipart - ClipartKey

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
Warto wspomnieć, że 2 maja 1945 r. polscy żołnierze z I Dywizji Kościuszkowskiej, zdobywający Berlin, umieścili polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Tiergarten oraz na Reichstagu w Berlinie.

Dziś ochronę prawną symboli państwa gwarantuje Konstytucja, a warunki jej używania określa ustawa. Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.


3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Ustawa zasadnicza zniosła liberum veto, wprowadziła trójpodział władzy, ograniczyła rolę senatu. Zniosła wolną elekcję i wprowadziła dziedziczność tronu. Uznała chłopów za część narodu oraz zagwarantowała tolerancję religijną.
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego. Mimo późniejszych rozbiorów dokument ten pomagał kolejnym pokoleniom podtrzymać dążenia do niepodległości.

Nauczyciele naszej szkoły podjęli szereg działań, które mają na celu przybliżenie i utrwalenie wiedzy uczniów na temat tych ważnych patriotycznych wydarzeń. Powstały min.: gazetki przypominające nasze symbole narodowe, wybitnych Polaków, utwory patriotyczne oraz najważniejsze wydarzenia polityczne z historii Polski.

zdjęcia

REKRUTACJA - informacja

MM.

Została zakończona rekrutacja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy na rok szkolny 2021/2022.

Do klas 1 zostały przyjęte dzieci z rocznika 2014.
Do oddziału „0” zostały przyjęte dzieci z rocznika 2015.
Do oddziałów przedszkolnych zostały przyjęte wszystkie dzieci, które kontynuują naukę w naszych oddziałach przedszkolnych.
Ze względu na brak miejsc w oddziałach przedszkolnych nie wszystkie dzieci, z nowego naboru, zostały przyjęte. Rodziców, którzy składali nowe wnioski, prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą.


Do 30 kwietnia prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola (druk w załączeniu). Dotyczy to wszystkich dzieci, które od września będą wychowankami naszych oddziałów.

Zeskanowany dokument w formacie pdf można przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub umieścić w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu głównym do szkoły.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar pliku
Pobierz ten plik (POTWIERDZENIE WOLI.pdf)POTWIERDZENIE WOLI.pdf 58 kB

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com