Polish English French German


28.05.2019 Wyjazd do Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA

MM.

Deszczowa pogoda nie zakłóciła zorganizowanego prze bibliotekę w Gołczy integracyjnego wyjazdu do teatru Laki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie. Klasa 0b, klasa IIb oraz seniorzy z Klubu Senior + w Mostku pojechali obejrzeć spektakl pt: „Dziewczynka z parku” opowiadający o stracie bliskiej osoby, o wspomnieniach, które bolą, ale jednocześnie są czymś najcenniejszym.

Dla większości uczestników była to pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze.

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Został założony w 1945 roku.

W takim miejscu nie trudno poczuć magię teatru i dać się porwać cudownym inscenizacjom, muzyce i całej teatralnej atmosferze.

Wycieczka odbywała się  w ramach zadania: "W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

42. Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

MM.

17.05.2019 r W Szkole Podstawowej w Stroniach, odbył się 42 finał wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było pogłębienie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięło udział 20 drużyn z województwa małopolskiego.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy reprezentowała powiat miechowski. Wystartowały dwie drużyny: grupę młodszą reprezentowali: Edyta Studzińska, Patrycja Zębala, Sebastian Piechota, Patryk Włodarczyk, a grupę starszą Maciej Jamroży, Krzysztof Kwiecień i Agnieszka Rolka. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru oraz skrzyżowania, a wiadomości praktyczne pokazali pokonując miasteczko ruchu drogowego. Na przygotowanym torze przeszkód, który składał się z pięciu elementów: slalom z ograniczeniem, tarka, korytarz z desek, slalom kółkowy, zatrzymanie w miejscu uczestnicy pokazali sprawność na rowerze. Uczniowie musieli poradzić sobie również z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawody były na bardzo wysokim poziomie, a nasi zawodnicy w etapie powiatowym zajęli pierwsze miejsce, a w etapie wojewódzkim znaleźli się w pierwszej piętnastce czego im serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy panu Pawłowi Pysz – Komendantowi Gminnemu OSP, który zorganizował dojazd do obu szkół, kierowcom panu Rafałowi Mitka (OSP Rzeżuśnia), panu Karolowi Kobińskiemu i panu Tadeuszowi Szymborskiemu (OSP Wielkanoc) oraz OSP Buk za udostępnienie samochodu.

A.Rolka, 7a

galeria

Święto Konstytucji 3 maja – sprawozdanie z akademii

MM.

        7 maja 2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy IV B pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Piekaj. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń.

Po występach artystycznych pani dyrektor Zdzisława Kyć podziękowała uczniom i wychowawcy klasy IV B, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.

D.Kaczmarczyk

Gminny Konkurs Czytelniczy

MK.

     Z okazji Światowego Dnia Książki w szkole odbył się Konkurs Czytelniczy pod hasłem Książka Moja Miłość. Uczniowie klas IV-VI musieli się wykazać świetną znajomością treści książki Pawła Beręsewicza Tajemnica człowieka z blizną oraz Eleanor Emily Hodgman pod tytułem Pollyanna. Natomiast uczniowie klas VII i VIII zmagali się z tekstami, których autorami są: Małgorzata Musierowicz Opium w rosole, Barbara Kosmowska Pozłacana rybka oraz Jan Parandowski Przygody Odyseusza.

     W młodszej kategorii wiekowej IV-VI

I miejsce zajęła:

Aleksandra Glanowska ze Szkoły Podstawowej w Szreniawie;

II miejsca przypadły uczniom:

Kornelii Popczyk, Annie Skotnickiej i Stefanowi Domniczowi ze Szkoły Podstawowej z Gołczy;

III miejsce należało do:

Martyny Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Wysocicach

     Wśród uczniów klas VII- VIII

I miejsce:

Dominika Duda Szkoła Podstawowa w Gołczy

II miejsce:

Aleksandra Madejska Szkoła Podstawowa w Gołczy

III miejsce:

Agnieszka Rolka Szkoła Podstawowa w Gołczy

wyróżnienia:

Agnieszka Flak Szkoła Podstawowa w Gołczy

Oliwia Staropilna i Mateusz Pawlik Szkoła Podstawowa w Wysocicach

Gratulujemy Zwycięzcom!

Galeria zdjęć

Rekonstrukto - Żywa lekcja historii

MK.

29 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym zaprezentowanym przez grupę Rekonstrukto. Żywa lekcja historii przedstawiła  działania Polaków w czasie  kampanii wrześniowej  w 1939 roku w ramach upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Członkowie grupy zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli  bogatą kolekcję replik broni używanych przez żołnierzy uczestniczących w walkach zbrojnych.

Pokaz był niezwykle interesująca wędrówką w tragiczną i krwawą, ale jakże chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.

G. Ludwicki

15.05.2019 Czas w ilustracji - warsztaty z Łukaszem Zabdyrem

MK.

Jak pokazać czas? Czy mozna go malować? Z tym trudnym tematem zmierzyli się siódmoklasiści ze szkoły podstawowej w Gołczy oraz uczniowie szkoły podstawowej w Wysocicach podczas warsztatów ilustratorskich zamykających Tydzień Bibliotek.

Gościem spotkania w gołczańskiej bibliotece i filii biblioteki publicznej w Wysocicach był ilustrator Łukasz Zabdyr, który z wykształcenia jest bibliotekarzem, a zawodowo zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci. Jest także autorem wielu komiksów.

Tematem przewodnim był czas oraz sposób jego uchwycenia na ilustracji. Doskonałym tego przykładem była wykonana przez rysownika twarz dziecka, która przy pomocy paru kresek stała się twarzą starca.

Rozpoczynając warsztaty uczniowie otrzymali kilka ważnych wskazówek przydatnych w pracy ilustratora. „Najważniejsza jest konsekwencja i dążenie do doskonałości. Każdy talent wymaga nakładu pracy, a ćwiczenie czyni mistrza”. Determinacje i kreatywność sprawdziliśmy w praktyce poprzez tworzenie rysunków przy użyciu liter i cyfr. Nie uwierzycie jakie obrazki można stworzyć z 4 liter !

Na zakończenie spotkania uczniowie wykonywali rysunek do wylosowanej sentencji związanej z czasem np. „Czas to pieniądz”, „Nie chwal dnia przed zachodem słońca”. Efekty pracy uczestników warsztatów można zobaczyć w galerii zdjęć BiOAKu.

Spotkanie odbyło się  w ramach zadania: "W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com