Polish English French German


25.11.2010 Światowy Dzień Pluszowego Misia w oddziale "Wesołe Skrzaty"

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w oddziale "WESOŁE SKRZATY"

mis_wesole

25 listopada w oddziale przedszkolnym „Wesołe Skrzaty” obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione misie.

Na początek dnia, trzymając swoje przytulaki w objęciach, przedszkolaki wysłuchały historii Pluszowego Misia, po czym rozpoczęła się wspólna zabawa. Dzieci huśtały swoje misie, chodząc na czworakach nosiły je na plecach, a potem tańczyły w rytm piosenek pt: „Jadą, jadą misie” i „Dwa malutkie misie”. W tym dniu dzieci bawiły się w znaną nam wszystkim i lubianą zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz „Teady Bear” w języku angielskim. W przerwie między zabawami dzieci kolorowały misiowe kolorowanki, które następnie zostały wyeksponowane na tablicy.

Nie zabrakło też prezentów. „Wesołe Skrzaty” otrzymały „misiowe upominki” oraz piankowe puzzle, które sprawiły im wiele radości.

25.11.2010 Konkurs Wiedzy o Gminie - "GOŁCZA, MOJA MAŁA OJCZYZNA" - II edycja

KONKURS WIEDZY O GMINIE „GOŁCZA-MOJA MAŁA OJCZYZNA” - II edycja

golcza2

25 listopada w szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie Gołcza – II edycja, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Gołcza. W zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy konkursie wzięło udział 17 uczniów ze szkół podstawowych z Mostku, Szreniawy, Czapel Wielkich, Wysocic, Gołczy.

Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy o gminie Gołcza, poznawanie walorów regionalno-przyrodniczych najbliższej okolicy, integracja uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Gołcza. Konkursowi patronował wójt gminy, pan Lesław Blacha... {readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

25.11.2010 Światowy Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

mis_2010

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki z oddziału „Pluszowe Misie” oraz kl. „0” przyniosły do szkoły swoje ukochane misie. Same także przebrały się za słodkie misiaki. Tak rozpoczęła się ich wspólna zabawa.

Na początek dnia, aby nabrać sił, wszyscy zjedli miodowe śniadanko, po którym wysłuchały historii powstania pluszowego misia i nauczyły się wierszyka. Następnie odbył się „misiowy bal”, podczas którego każde dziecko tańczyło ze swoją przytulaną. Po balu dzieci zostały zaproszone na I urodziny „Pluszowego Misia”, który zamieszkał w przedszkolu dokładnie rok temu. Na tę uroczystość przybyła również pani dyrektor, Zdzisława Kyć. Po wręczeniu solenizantowi prezentów przyniesionych przez „zerówkę” i odśpiewaniu 100 lat dzieci pokolorowały piękny tort urodzinowy. Potem złożyły przyrzeczenie, że zawsze będą kochały i przytulały wszystkie misie. Na koniec dzisiejszego wesołego dnia dzieci otrzymały „misiowe co nieco” oraz puzzle, które sprawiły wszystkim ogromną radość.

19.11.2010 Spotkanie z policjantami

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

policjant
19 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych „Pluszowe Misie”, i „Wesołe Skrzaty” oraz uczniowie klasy „0” i kl. II b spotkali się z policjantami - mł.asp. Marcinem Jamrożym i mł.asp. Ewą Kądziołka z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.
Podczas spotkania policjanci w prosty i zrozumiały dla dzieci sposób opowiedzieli o różnorodnych zagrożeniach i sposobach ich zapobiegania. Przypomnieli numery telefonów alarmowych oraz zasady prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, jak należy postępować w kontakcie z nieznajomą osobą. Odpowiadali też na liczne pytania dzieci.... {readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

Góra Grosza 2010

GÓRA GROSZA 2010 - XI EDYCJA

goro_grosza_2010

W dniach od 22 listopada do 3 grudnia 2010 roku odbędzie się w naszej szkole Akcja GÓRA GROSZA organizowana przez Samorząd Uczniowski.

Aby zachęcić wszystkich uczniów klas 0-VI oraz przedszkolaków do udziału w akcji, ogłaszamy międzyklasowy konkurs na „Złotą klasę ”. Tytuł ten uzyska klasa, która uzbiera jak największą (w przeliczeniu na jednego ucznia) kwotę pieniędzy. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet o różnorodnym nominale (od 1 grosza do 5 zł).

Na wygraną klasę czekają nagrody!

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Towarzystwa NASZ DOM, które w tym roku szczególnie pragnie pomóc w tworzeniu małych domów dla osieroconych dzieci.

PAMIĘTAJ!!!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

Konkurs Wiedzy o Gminie Gołcza - II edycja

KONKURS WIEDZY O GMINIE GOŁCZA - II edycja

golcza2

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gołcza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu wiedzy o Gminie Gołcza pod hasłem: „Gołcza, moja mała Ojczyzna”.

Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych z terenu gminy Gołcza. Odbędzie się 25 listopada (czwartek) o godz. 8:00. ...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

03.11.2010 Program "Owoce w szkole" w roku szkolnym 2010/2011

PROGRAM "OWOCE W SZKOLE" w roku szkolnym 2010/2011

owoc_w_szkole

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje udział w programie „Owoce w szkole”, którego organizacją i wdrożeniem zajmuje się Agencja Rynku Rolnego. Jego celem jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw i owoców oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Od połowy października uczniowie klas I - III nieodpłatnie otrzymują owoce i warzywa...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl