Polish English French German


25.11.2015 Andrzejki

SuperUser.

Za nami tradycyjna zabawa andrzejkowa. Młodsze dzieci jak zwykle bawiły się wraz ze swoimi wychowawcami do południa - były przebieranki i wspólne zabawy.

Po południu nadszedł czas, by swoją dyskotekę mieli uczniowie klas IV-VI. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych andrzejkowych wróżb i przepowiadania przyszłości - w tym roku tę część zabawy przygotowali uczniowie klasy IV b - oczywiście wszystko na wesoło. Tańce urozmaicone zostały niezwykle emocjonujacą zabawą w "gorące krzesła".

Jak widać na załączonych zdjęciach - wszyscy świetnie się bawili.

Zdjęcia: Zabawa andrzejkowa w klasach młodszych. Zabawa andrzejkowa w klasach starszych.

Czwartkowe spotkania przedszkolaków w BiOAK.

Kinga Dudek.

W ramach bardzo miłego zaproszenia skierowanego do dzieci z Oddziału Przedszkolnego Chatka Puchatka przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza w miniony czwartek już drugi raz odwiedziliśmy książkowy raj.

Mieliśmy okazję zapoznać się z zasadami przebywania w bibliotece, obejrzeć jej pomieszczenia oraz dowiedzieć się, po co w niej właściwie tyle książek. Specjalnie dla przedszkolaków panie bibliotekarki przygotowały zajęcia wprowadzające do korzystania z wypożyczalni i sali dla najmłodszych.

Miejmy nadzieje, że pogoda pozwoli nam odwiedzać bibliotekę oraz korzystać z jej oferty przez cały rok.

Zdjęcia: Czwartkowe spotkania w BiOAK.

19.11.2015 Ogłoszenie

SuperUser.

Uwaga, uwaga, uwaga!!!

Zebrania z rodzicami jutro tj czwartek 19 listopada 2015 r.
- klasy I-III  - godz. 15.00
- zebranie ogólne - godz. 15.45
- klasy IV - VI - godz. 16.15

ZAPRASZAMY!

11.10.2015 Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

M. Mikuła, D. Ochocka-Dymek.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada uczniowie klas III naszej szkoły, pod kierunkiem wychowawczyń - pań Marii Mikuły i Danuty Ochockiej-Dymek przedstawili ciekawą lekcję historii. Przenieśli nas w czasy, kiedy Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości.

W nastrój święta narodowego wprowadzili nas nie tylko uczniowie w przebraniach i odświętnych strojach, lecz również dekoracja przygotowana na tę uroczystość- godło, flaga, hasło, portret Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego i Henryka Dąbrowskiego oraz daty najważniejszych wydarzeń tego okresu.

Uczniowie recytowali przepełnione patriotyzmem wiersze oraz przytaczali fakty historyczne ukazujące pragnienia naszych przodków o wolnym i niepodległym państwie. Wspaniałym dopełnieniem występu były pieśni patriotyczne, m.in. „Legiony”, Pierwsza kadrowa”, „Rota’,  „Przybyli ułani” , „Deszcz jesienny” , w których wykonanie włączyli się z zapałem wszyscy występujący i zaśpiewali je przepięknie przy akompaniamencie gitarowym  pana Piotra Wiszniewskiego. 

Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera przepełniona zadumą. 

Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.

Zdjęcia: Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Współpracy - certyfikat

SuperUser.

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła uczestniczyła w projekcie systemowym "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

W ramach tego projektu organizowane były szkolenia, spotkania, działania na terenie szkoły, imprezy integrujące dzieci, rodziców i środowisko szkolne.

Projekt zakończył się, a nasza szkoła otrzymała stosowny certyfikat, potwierdzający otrzymanie merytorycznego wsparcia w zakresie budowania w szkole systemu współpracy pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami.

CERTYFIKAT

26.10.2015 Wycieczka do Telewizji TVN w Krakowie

Aleksandra Smolec.

26 października 2015 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Uczestniczyło w niej 40 uczniów. Istotnym punktem programu wycieczki była wizyta w Telewizji TVN w Krakowie. Naszym przewodnikiem był uroczy pan Jerzy Kramarczyk - polski aktor teatralny, filmowy i duubingowy, od kilkunastu lat związany z TVN. Może niektórzy kojarzą jego głos w bajce „Strażak Sam” czy też w „Smerfach”.

Pan Kramarczyk opowiedział pokrótce o swojej karierze filmowej, następnie zdradził kilka tajemnic z planów filmowych. Zapoznaliśmy się również z nowymi pojęciami, które są ściśle związane z pracą w telewizji, takimi jak: casting, scenografia, dubbing, aktor, reżyser itd.

Jako pierwsze obejrzeliśmy odnowione pomieszczenie „Rozmów w toku”. Niestety, pani Ewy Drzyzgi nie zobaczyliśmy. Nasze pierwsze wrażenie – w telewizji wszystko wydaje się  większe. Tak naprawdę ta sala to taki dość spory pokój. Zobaczyliśmy kilka kamer, nad głowami mnóstwo lamp. Mogliśmy robić zdjęcia, ale nie wszystkie możemy wam zaprezentować – to, czego zwykle nie widzimy w telewizji, musimy zachować w naszych prywatnych archiwach.

Następnie przeszliśmy do studia nagrań. I tu wielka niespodzianka...

05.11.2015 Pokaz gadów

Kornelia Jaźwiec, kl. VIb.

5 listopada 2015r. odbyła się lekcja z żywymi zwierzętami – gadami, dla uczniów klas IV –VI. Spotkanie z gadami zorganizowała p. Jolanta Szlachta. Pan Jonatan Sobaniak – pasjonat zwierząt z łatwością rozbudził ciekawość uczniów i nauczycieli.

Na lekcji z gadami mieliśmy okazję przełamać lęk wobec świata zwierząt, poszerzyć wiadomości i zdobyć nowe umiejętności.

Spośród 7984 gatunków gadów obecnie występujących, w Polsce w warunkach naturalnych żyje zaledwie 10.

Dowiedzieliśmy się również, jaka jest budowa i przystosowanie tych zwierząt do życia. Wiemy, co to jest zmiennocieplność, akomodacja oka czy linienie. Mogliśmy dotknąć zrzucony naskórek gadów. Poznaliśmy sposoby ochrony przed tymi groźnymi zwierzętami.

Pan Sobaniak w sposób interesujący poszerzył nasze wiadomości z przyrody, szczególnie wtedy, gdy pokazał pytona, pozwolił go dotknąć, a nawet zrobić zdjęcia.

Ta lekcja, dzięki bezpośredniej obserwacji długo zostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia: Pokaz gadów.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl