Polish English French German


20.03.2015 Powitanie wiosny

SP Gołcza.

WITAJ WIOSNO, ŻEGNAJ ZIMO!

ppp

Z takimi radosnymi słowami w miniony piątek ruszył wesoły pochód dzieci z Punktu Przedszkolnego Chatka Puchatka, Oddziału Przedszkolnego Wesołe Skrzaty, oraz Oddziałów 0a, 0b, 0c. Łącznie około 60 uśmiechniętych maluszków wraz z paniami opiekunkami wyszło ze swoich sal, aby obwieścić, że nadszedł czas, aby pożegnać Zimę i powitać Wiosnę.

Dzieci zabrały ze sobą niezbędne akcesoria czyli tradycyjną Marzannę, wielki transparent z napisem „Wiosno Witaj”, palmę wielkanocną oraz kolorowe kwiaty i piękne wiosenne nakrycia głowy.

Wszyscy napotkani mieszkańcy z zachwytem oglądali uczestników pochodu, który zmierzał do Urzędu Gminy Gołcza, aby na ręce Pana Wójta Lesława Blachy złożyć wiosenne życzenia dla wszystkich pracowników urzędu. Dzieci odwiedziły również Panią Sekretarz Marylę Stasiek –Mentel oraz Panią Dyrektor ZEAS-u Krystynę Marczewską.

Poczęstowani świątecznymi jajeczkami uczniowie ruszyli także do Ośrodka Zdrowia, aby również tam obwieścić nadejście najpiękniejszej pory roku. Po pierwszym wiosennym spacerze zmęczeni, ale bardzo radośni wszyscy wrócili do przedszkola z przekonaniem, że wszyscy mieszkańcy Gołczy wiedzą że przyszła Wiosna .

20.03.2015 Przedszkolaki na placu zabaw

SP Gołcza.

PIERWSZE WIOSENNE DNI NA NOWYM PLACU ZABAW

ppp

Nastały pierwsze słoneczne, wiosenne dni. Najmłodsze dzieci, przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Chatka Puchatka" też poczuły wiosenną atmosferę i postanowiły rozpocząć sezon na nowym placu zabaw.

Nowoczesny i kolorowy plac zabaw powstał w ramach projektu "Nowoczesne oddziały przedszkolne na terenie Gminy Gołcza" (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetncji w regionach, działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych w systemie oświaty, poddziałanie 9.1.1. Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej).

W ten sposób powstało przyjazne miejsce zabaw w bezpośrednim sąsiedztwie boiska i hali widowskowo-sportowej.

18.03.2015 Zajęcia w BiOAK z klasą 0c

KOMPUTEROWA MARZANNA

ppp

18 marca do uczestnictwa w cyklu zajęć komputerowych dołączyła klasa 0c pod kierunkiem pani Beaty Wypchał. Tematem zajęć było stworzenie komputerowej Marzanny przy użyciu prostych narzędzi programu Paint.

Zerówkowicze wykonali piękne rysunki, bogate w szczegóły np. buty – i to na obcasach, palce, oczy, wzory na sukienkach, które posiadały Marzanny.

Gratulujemy wyobraźni! Dodatkowo część zajęć poświęciliśmy edukacyjnym grom komputerowym – czyli pracy w programach, które oprócz zabawy poszerzają wiedze graczy z różnych dziedzin (np. liczenie, znajdowanie różnic, wskazywanie na jaką literę zaczyna się dany rysunek itp.

A. Skotnicka (BiOAK)

17.03.2015 Pierwsza wizyta przedszkolaków w BiOAK

PIERWSZA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BiOAK

ppp

W ubiegły wtorek biblioteka przyjmowała w swych progach wyjątkowych gości. Były to przedszkolaki z najmłodszej grupy wiekowej pod opiekę wychowawczyni Elżbiety Kwapień i Kingi Dudek.

Dzieciaki zwiedziły naszą siedzibę i plac za budynkiem biblioteki wyposażony w ławeczki grill i altanę, która powstała z myślą o przyjemnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Altanka wzbudziła zachwyt w maluchach i z całą pewnością, gdy zrobi się cieplej będą mogli z niej skorzystać w pełni – choćby po to, by zjeść drugie śniadanie w miłym otoczeniu.

To pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece publicznej – liczymy na częste odwiedziny, zwłaszcza, że maluchom bardzo spodobała się odnowiona, kolorowa biblioteka, w której mają osobną salę do zabaw pełną książek i innych atrakcji!

A. Skotnicka (BiOAK)

10.03.2015 Spotkanie w BiOAK

PANI WIOSNA W KOMPUTERZE - SPOTKANIE Z KLASĄ 0b (BiOAK)

ppp

10 marca ruszył cykl zajęć komputerowych dla klas 0.

Jako pierwsi szkolenie rozpoczęli uczniowie pani Urszuli Jasłowskiej z klasy 0b. Tematem zajęć była praca w prostym programie graficznym Paint.

Zadanie polegało na namalowaniu wiosny przy użyciu prostych narzędzi takich jak pędzel, ołówek, gotowe kształty, „wiaderko z farbą” – czyli wypełnienie kolorem.

Dzieciom udało się stworzyć bardzo piękne rysunki mimo tego, iż dla kilkorga z nich było to pierwsze spotkanie z komputerem.

Dodatkowo część zajęć poświęciliśmy na zapoznanie się ze stroną promującą edukacyjne gry dla najmłodszych - http://kiddoland.pl/. Polecamy tą stronę wszystkim rodzicom, którzy chcą by czas, jaki spędza ich dziecko przy komputerze był wykorzystany mądrze.

Zajęcia odbywały się na wyremontowanej w ramach projektu i wyposażonej w nowoczesny sprzęt 8-stanowiskowej pracowni komputerowej.

Zdjęcia ze spotkania dostępne sa w naszej galerii.

A. Skotnicka (BiOAK)

08.03.2015 Dzień Kobiet

SP.

DZIEŃ KOBIET 2015

 

dzien_kobiet_2010
"Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni Marzec pobiegł,
Kupić bukiet na Dzień Kobiet."

W dniu Waszego Święta
Życzymy Wam szczęścia, bo:
Szczęście to uśmiech, który rozwesela,
Szczęście to mieć przyjaciela,
Szczęście to śpiew i muzyka,
Szczęście to umieć patrzeć i dotykać,
Szczęście to o smutkach nie pamiętać.


Wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet!


 

Wielkanocny koszyczek 2015

WIELKANOCNY KOSZYCZEK 2015

wielkanoc_2011

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski ogłasza akcję zbiórki żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta, pod hasłem "Wielkanocny Koszyczek".

Artykuły żywnościowe (np. mąkę, cukier, jajka, makarony, warzywa itd.) można przynosić do 27 marca 2015 r., do budynku D (do pani U. Jasłowskiej).

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl