Polish English French German


23.05.2012 Kiermasz książek w Bibliotece Szkolnej

KIERMASZ KSIĄŻEK

ksiazki

Przypominamy, że jeszcze przez tydzień potrwa w naszej bibliotece szkolnej kiermasz książek dla dzieci i młodzieży Wydawnictwa Wilga.

Zapraszamy do oglądania i kupowania książek w bardzo atrakcyjnych cenach. Ciekawe tytuły, piękne wydania i zbliżający się Dzień Dziecka niech będą dodatkową zachętą :)

W ofercie:

- książeczki dla najmłodszych - twardostronicowe, kolorowanki, z puzzlami, przestrzenne, z płytami CD (od 5 zł)

- ilustrowane słowniki (również językowe), encyklopedie (od 10 zł)

- wydania albumowe z pięknymi fotografiami (od 10 zł) i wiele innych...

Zapraszamy!

25.04.2012 Światowy Dzień Książki

SPOTKANIE Z PANIĄ WIOLETTĄ GRZYWNOWICZ Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

konkurs_recytatorski

Z okazji Światowego Dnia Książki kl.0 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odwiedził niezwykły gość. Była to autorka bajek dla dzieci, mieszkanka naszej gminy pani Wioletta Grzywnowicz. Ponad 60 zerówkowiczów z zaciekawieniem i uwagą wysłuchało czytanego przez panią Wiolettę opowiadania z książki pt."Gdy rodzice dziećmi byli - czyli nie pamięta wół...", by potem z wielkim zapałem wykonać do niego ilustrację. Wybór najładniejszego rysunku był trudny i tutaj problem rozstrzygnęła pani dyr. Zdzisława Kyć, która słodyczami nagrodziła prace wszystkich dzieci. Nasz gość opowiadał o swojej pracy nad książką oraz odpowiadał na pytania dzieci. Było to niewątpliwie ciekawe i pouczające przeżycie dla nas wszystkich.

U. Jasłowska

11.05.2012 Mapa magicznej krainy

MAPA MAGICZNEJ KRAINY - SPOTKANIE BIBLIOTECZNE W RAMACH TYGODNIA BIBLIOTEK

apel_dzien_ziemi2009

W piątkowy poranek do biblioteki zawitały przedszkolaki wraz z opiekunami, panią Anną Cencek i panią Krystyną Kozioł. Maluchy, po zwiedzeniu biblioteki, z zapałem zabrały się za tworzenie wytargiwanej MAPY MAGICZNEJ KRAINY. Oprócz postaci z bajek, takich jak: jednorożce, wróżki, czy księżniczki, przedszkolakom udało się powklejać drzewa, pojazdy, budynki i zwierzęta. Twórczej pracy towarzyszyła piosenka Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”.

Następnym zadaniem było zasadzenie w bajkowym świecie cukierkowych kwiatów, które po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia można było z zapałem skonsumować. Najbardziej ucieszyli się Ci, którym udało się stworzyć najwięcej smacznych kwiatków! Na zakończenie maluchy wysłuchały bajki o bibliotecznym smoku – strażniku książek i rozwiązały kilka ilustracyjnych oraz rymowanych zagadek.

ZAPRASZAMY na kolejne spotkania!!!

 

A. Skotnicka

11.05.2012 Majowy Konkurs Fotograficzny


MAJOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

majowka


Na początku maja ogłosiliśmy na stronie Majowy Konkurs Fotograficzny. Oto dalszy ciąg zabawy:

W galerii zdjęć Picasa znajdują się już wszystkie nadesłane na konkurs fotografie, każde zdjęcie podpisane jest imieniem i nazwiskiem autora.

Teraz głos należy do internautów. Aby zagłosować na wybrane zdjęcie, należy wziąć udział w naszej sondzie, która zamieszczona jest na głównej stronie.

Głosować można do końca maja.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie, na zwycięzców czekają nagrody.

28.04.2012 Internetowy Konkurs Czytelniczy


INTERNETOWY KONKURS CZYTELNICZY

"JEŻYCJADA, CZYLI ŚWIAT WEDŁUG MUSIEROWICZ"

cala_polska_plakat1

Mam też ciekawą propozycję dla wszystkich wielbicieli twórczości M. Musierowicz. Proponuję zabawę, w której pobrzmiewać będą echa niedawnego konkursu czytelniczego na temat Jeżycjady.

Wszyscy, którzy chcieliby wykazać się wiedzą na temat powieści, a nie dane im było spróbować swych sił w konkursie lub odczuwają niedosyt po konkursowych zmaganiach, albo zwyczajnie lubią czytać i dobrze się przy tym bawią, mogą dołączyć do naszej zabawy poprzez stronę internetową szkoły.

Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest znajomość pięciu pierwszych części Jeżycjady oraz najważniejszych faktów z życia autorki.

Zbliżająca się majówka jest dla wszystkich zapalonych czytelników czasem błogiego odpoczynku z książką w ręku, może też być okazją do nadrobienia czytelniczych zaległości, np. jeśli chodzi o twórczość pani MM :)

Zasady konkursu:

1. 2 razy w tygodniu (w poniedziałki i środy) na głównej stronie www.spgolcza.pl (żółty pasek w lewym, górnym rogu) będzie pojawiać się pytanie dotyczące Jeżycjady (5 pierwszych tomów) lub autorki.

2. Poprawną odpowiedź należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując JEŻYCJADA i NUMER PYTANIA. (UWAGA! E-MAILE BEZ TEMATU NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ!)

3. Na odpowiedzi na pytanie poniedziałkowe czekam do wtorku do północy, na odpowiedzi na pytanie środowe do czwartku do północy.

4. Nasza zabawa ma charakter "nieustającego konkursu" - bawimy się, dopóki wystarczy pytań i osób chcących na nie odpowiadać. W związku z tym, iż szykuje się dłuższa zabawa, raz w miesiącu będę ogłaszać "Zwyciezcę miesiąca" - osobę, która w danym miesiącu udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi. Wśród "Zwycięzców miesiąca" wyłonię "Zwycięzcę roku".

 

Zachęcam wszystkich do udziału w zabawie, na zwycięzców czekają nagrody.

K.Wszół

koordynator akcji "Cała Polska czyta dzieciom" na terenie SP w Gołczy

Majówka 2012


UWAGA! KONKURS!

majowka

Wielkimi krokami zbliża się majówka, co oznacza, że wiosna w rozkwicie. Przy tak pięknej pogodzie będzie to na pewno okazja do niejednego wypadu na łono natury lub do odwiedzenia jakiegoś atrakcyjnego turystycznie miejsca. Internauci, zabierzcie ze sobą aparaty fotograficzne, bo oto ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze "majówkowe" zdjęcie. Oto zasady konkursu:

1. Należy wykonać zdjęcie przedstawiające wiosenny krajobraz lub pojedynczy element przyrody albo architektury na tle przyrody :)

(warunki są dwa: a. zdjęcie musi być aktualne, tzn. wykonane w dniach 30.04.2012 - 06.05.2012, a więc w czasie trwania tzw. długiego majowego weekendu, b. na zdjęciu musi być widoczna wiosna, w jakimkolwiek swoim przejawie:)

2. Każdy może przesłać jedno zdjęcie.

3. Zdjęcia należy wysłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując KONKURS FOTOGRAFICZNY, a w treści maila podając imię, nazwisko oraz informację, co przedstawia zdjęcie i/ lub gdzie zostało zrobione.

4. UWAGA! Rozmiar załącznika ze zdjęciem nie powinien przekraczać 2 Mb.

5. Na fotografie czekamy do 7 maja 2012 r.

Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną opublikowane w galerii na www.spgolcza.pl. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w drodze głosowania internautów.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie, na zwycięzców czekają nagrody.

25.04.2012 V Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy


JEŻYCJADA, CZYLI ŚWIAT WEDŁUG MUSIEROWICZ

cherry

Pod takim hasłem rozegrał się w minioną środę Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. Już po raz piąty z okazji Dnia Książki oraz w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom" nasi uczniowie oraz ich koleżanki i koledzy z sąsiednich szkół zapraszeni zostali do odbycia niezwykłej podroży w świat literatury.

Tym razem w konkursie zmagały się drużyny, a pytania dotyczyły twórczości znanej autorki książek dla młodzieży, Małgorzaty Musierowicz, a zwłaszcza pierwszych 5 książek cyklu "Jeżycjada".

Uczniowie odpowiadali na pytania podzielone na 5 rund. Pytania i zadania różniły się od siebie formą i poziomem trudności, trzeba jednak przyznać, że wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani i dla nich żadne pytania nie były za trudne.

Po przeliczeniu punktów wyniki ułożyły się następująco:

I miejsce (24 pkt.) Szkoła Podstawowa w Szreniawie

II miejsce (21 pkt.) Szkoła Podstawowa w Wysocicach

III miejsce (18 pkt.) Szkoła Podstawowa w Gołczy.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Klaudia Maślanka i Patrycja Migza z klasy VI a, Kinga Natkaniec z klasy VI b oraz Konrad Rolka z klasy Vb.

Nagrodami w konkursie były książki i słodycze.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl