Polish English French German


18.09.2012 Spotkanie z pisarką, Anną Onichimowską

"Daleki rejs" w "Dziesięć stron świata" oraz wspinaczka na "Najwyższą górę świata" w towarzystwie ANNY ONICHIMOWSKIEJ

strawberry

 

We wtorek, 18 września w Bibliotece w Gołczy miało miejsce wyjątkowe spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci i młodzieży - ANNĄ ONICHIMOWSKĄ. Wzięła w nim udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Szreniawie, szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gołczy i klubowicze z DKK dla Dzieci prowadzonego przez panią Wiolettę Grzywnowicz oraz z DKK dla młodzieży "SZEPTEM O KSIĄŻKACH" prowadzonego przez panią Agnieszkę Skotnicką....{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

06.09.2012 Dzień Postaci z Bajek w Oddziale "Wesołe Skrzaty"

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

dzien_dziecka

Pierwsze dni pobytu dzieci w przedszkolu to wzajemne poznawanie siebie i otoczenia. Okazją do tego jest dobra zabawa, a taka miała miejsce podczas obchodów Dnia Postaci z Bajek.

Dzieci przyniosły z domu swoje książki, w których występują ich ulubieni bohaterowie. Wspaniali, uczciwi, odważni, uczynni, pomocni. Opowieści o nich nie było końca.Później dzięki starannej pracy rączek ulubione postacie z bajek nabrały barw i uroku.

Kiedy wszystkie postacie już znalazły się na tablicy, w przedszkolu pojawili się wspaniali goście. Baj, Kot w butach, Wróżka, która pomogła Kopciuszkowi, Biedroneczka, a także Pocahotnas. Zadawali dzieciom zagadki, opowiadali wesołe historie, zapewniali, że zawsze można ich spotkać, kiedy otworzy się książkę.

Dzień ciekawy i wesoły, był również słodki, bo przedszkolaki otrzymały pyszne cukierki, które w mgnieniu oka zniknęły w brzuszkach, jak gdyby dotknięte czarodziejską różdżką.

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy VIa: Milenie, Wiktorii, Oliwii, Danielowi i Kubie, którzy wcielili się w bajkowe postacie.

Anna Cencek

 

11.06-15.06.2012 Dni Otwarte w Oddziale Przedszkolnym

DNI OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

slonce

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym wraz z pociechami w dniach 11-15 czerwca 2012 roku na "Dni Otwarte" w Oddziale Przedszkolnym "Wesołe Skrzaty", działającym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy.

Szczegółowych informacji udziela Sekretariat szkoły pod nr. telefonu 12 3886071.


DAJ SWOJEMU DZIECKU NAJLEPSZY START!

01.06.2012 Dzień Dziecka w przedszkolu

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

dzien_dziecka2009

W tym roku na Dzień Dziecka pogoda nie była najlepsza, natomiast humory były wspaniałe. Od samego rana były zabawy, konkursy i niespodzianki. Dzieci bawiły się przy znanych im utworach, rozwiązywały zagadki, strzelały gole do bramki, recytowały i śpiewały, skakały w worku, przenosiły piłkę na talerzykach, rzucały do kosza woreczkiem, tańczyły z balonami.

Balonową niespodziankę zrobiła dzieciom ....{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

29.05.2012 Wycieczka przedszkolaków do Krakowa

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KRAKOWA

zoo

29 maja przedszkolaki odwiedziły krakowskie ZOO i Park Jordana. ZOO przywitało dzieci, rodziców i opiekunów różnorodnością barw i dźwięków. Zarówno dzieci, jak i dorośli z ogromnym zainteresowaniem podpatrywali życie dzikich i egzotycznych zwierząt. Po skończonych obserwacjach i krótkim odpoczynku wycieczka przeniosła się do Parku Jordana, gdzie dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, wspólnie z rodzicami popływać rowerkiem wodnym lub poskakać na wodzie w nadmuchanej ogromnej kuli. Kto nie miał ochoty na szaleństwa, mógł zwiedzić park kolejką lub pospacerować po pięknych alejkach. Pogoda była wspaniała, a wrażenia znakomite.

A. Cencek

24.05.2012 Dzień Mamy w Oddziale Wesołe Skrzaty

KOCHAM CIĘ MAMO OGROMNIE...

14_czerwca

 

Takie między innymi słowa usłyszały 24 maja mamy od swoich pociech w oddziale „Wesołe Skrzaty”. Tego dnia bowiem odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci pięknie ubrane, radośnie zaprezentowały swoim mamusiom program artystyczny. Wyrecytowały dla nich przygotowane wiersze, zaśpiewały i zatańczyły. Brawa były w pełni zasłużone. Ogromny i największy aplauz wzbudziło brawurowe wykonanie utworu pt. „Dżungla”. Nie lada sztuką jest przecież pięknie zaśpiewać a do tego jeszcze tańczyć.

Słowa życzeń dla mam dopełniło wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek i bransoletek. Uściskom i całusom nie było końca. Lecz to nie koniec niespodzianek. Mamy zaproszone zostały jeszcze przez swoje dzieci do tańca pt. „Taniec przyklejaniec”, który zakończył część artystyczną tego spotkania. Następnie zaprosiły swoje mamy na słodki poczęstunek,  Była to dla nich także chwila przyjemności i wytchnienia po tak wielu emocjach.

Anna Cencek

 

Jak na Święto Mam przystało, w przygotowaniu uroczostości bardzo duży udział mieli Tatusiowie. Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji poczęstunku należą się panom: Przemkowi Kowalskiemu, Pawłowi Wolnickiemu, Przemkowi Pasichowi i Tomaszowi Stachurskiemu.

23.05.2012 Przedstawienie mitologiczne "Demeter i Kora" dla pierwszoklasistów

DEMETER I KORA

wiosna

Grupa piątoklasistów z klasy Va przeżyła dziś bardzo emocjonujący poranek. Uczniowie wcielili się w role mitologicznych bohaterów i jak najprawdziwsi aktorzy zaprezentowali się przed bardzo wymagającą widownią. Przedstawienie oparte na motywach mitu o Demeter i Korze, przygotowane w ramach zajęć języka polskiego wystawili przed najmłodszą publicznością - uczniami klasy Ia i Ib. Występ był też pretekstem do zaproszenia małych czytelników do świata biblioteki i fantastycznych, wciągających historii ukrytych w książkach.

Galeria zdjęć: "Demeter i Kora".

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl