Polish English French German


Ptaki zimą

Uczniowie klasy VI a.

     

Zima to trudny czas dla ptaków. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię.  Na polu pokrytym śniegową pierzynką często możemy spotkać wróble, mazurki, sikory, dzięcioły, kawki, gawrony, kosy, kwiczoły oraz ich kuzynów.

Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków - niskiej temperatury i opadów. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać.

Ptaki często przylatują w pobliże naszych domów, czy szkoły, gdyż wiedzą doskonale, że mogą spodziewać się "darmowej stołówki". Uczniowie klasy VI a – (wych. p. Elżbieta Papaj) zdecydowali  się na zimowe dokarmianie ptaków. Zrobili karmniki i systematycznie przynoszą pokarm.

Prawdziwymi przyrodnikami i miłośnikami ptaków są uczniowie – Dominik i Adrian.

Zdjęcia: Dokarmianie ptaków zimą i otoczenie szkoły w zimowej szacie.

09.02.2016 Promocja czytelnictwa - spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gołczy

Amelia Żabicka, klasa Va.

 9 lutego 2016 r. my - uczniowie klasy Va byliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gołczy. Bibliotekarka,  Pani Agnieszka Janus opowiadała nam, że są działy dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych, a także jest czytelnia komputerowa, gdzie można za darmo skorzystać z komputerów i tabletów.

Założyła nam konta biblioteczne. Wszyscy chętnie wypożyczali książki i czytali je już na miejscu. Duże zainteresowanie zbudziła książka pt. "Ludzkie ciało" - która opisuje różne narządy i układy naszego ciała. Dzięki niej wzbogaciliśmy wiedzę przyrodniczą.

Wycieczka odbyła się w ramach  "Projektu ekologicznego EKOSZKOŁA 2016''.  Naszym opiekunem była pani Jolanta Szlachta.

Zdjecia: Zajęcia w Bibliotece Publicznej.

                                               

09.02.2016 Ekologiczny bal dla dzieci

Uczniowie klasy III b.

Dzień 9 lutego to czas ostatnich zabaw i dyskotek. Dlatego nasi uczniowie z klas I – III bawili się od rana pod opieką swoich wychowawczyń: p. Lucyny Przybyło, p. Jolanty Wilk, p. Joanny Wójcik, p. Danuty Ochockiej – Dymek.

W przerwie dyskoteki dzieci otrzymały ekologiczny poczęstunek.

Zabawa przebiegała w wesołej, tanecznej atmosferze. Wszyscy bawili się pysznie.

Warsztaty ekologiczne "Chemia w kuchni"

Uczniowie klasy Va.

Jak przebić balon, nie dotykając go? Czy można coś podpalić i nie spalić?  Jak sprawić, żeby kolor atramentu pojawiał się i znikał? Na warsztatach dzieci poznały odpowiedzi na te i inne pytania. Poza tym konstruowały baterię z ogórka, produkowały i identyfikowały tajemniczy gaz, pisały niewidzialnym pismem. Nie zabrakło spektakularnego wybuchu.

Na zaproszenie pani Jolanty Szlachty zajęcia przeprowadziła pani Alicja Brzezowska – wykształcony przyrodnik i pedagog, autorka podręczników szkolnych.

W warsztatach  uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Zajęcia były niezapomniany przeżyciem. Bawiliśmy się wspaniale i równocześnie zdobywaliśmy wiedzę przyrodniczą. 

Pani Alicji dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Zdjęcia: Warsztaty ekologiczne "Chemia w kuchni".

                                                                 

08.02.2016 "Złota kaczka" - prace plastyczne inspirowane przedstawieniem krakowskiego studia teatralnego ART-RE

SuperUser.

W poniedziałek 8 lutego 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego "Wesołe Skrzaty" wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt.” Złota kaczka”. Wydarzenie wzbudziło wiele pozytywnych emocji i sprawiło, że na buziach dzieci zagościł szeroki uśmiech.

W związku z tym wydarzeniem dzieci wraz z Paniami postanowiły rozwinąć swoje poczucie estetyki i uwiecznić to wydarzenie w swoich  pracach plastycznych. 

Złota kaczka zamieszkała w magicznej okrąglutkiej kałuży i teraz zdobi naszą sale.

Zapraszamy do oglądania naszych dzieł.

Zdjęcia: Zajęcia plastyczne i przedstawienie "Złota kaczka".

Dzień Bezpiecznego Internetu

BiOAK.

Dzięki uprzejmości BiOAK:

"Lepszy Internet zależy od Ciebie" tym hasłem witaliśmy w naszej bibliotece obchodzony 9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu.

Na zajęcia z zakresu korzystania z sieci w sposób odpowiedzialny i ostrożny zaprosiliśmy uczniów zerówek pod opieką pani Urszuli Jasłowskiej i Beaty Wypchał.

Uczyliśmy się, że sieć Internetowa oprócz wielu przyjemności w postaci gier, możliwości kontaktu przez komunikatory typu. gg, skype niesie ze sobą także wiele zagrożeń, które niczym prawdziwa sieć potrafią omotać człowieka. Niebezpieczeństwo podawania prawdziwych informacji o sobie w sieci pokazaliśmy poprze zaplątanie jednego z dzieciaków w czerwoną podstępną sieć.

Uczyliśmy się także, że w Internecie spotkać można złych ludzi: Kłamacza, Kradzieja, Bełkota i Śmieciucha. Jeżeli chcemy z nimi walczyć musimy przestrzegać ZASAD BEZPIECZNEGO INTERNETU. Zasady te nie są tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych!

Zdjęcia: Dzień Bezpiecznego Internetu.

Ferie zimowe 2016

SuperUser.

Wszystko, co dobre szybko się kończy.... I nasze tegoroczne ferie zimowe mają się ku końcowi. Pora więc na małe podsumowanie. 

Tegoroczna oferta na ferie była bardzo bogata. Jak co roku zajęcia szkolne odbywały się pod hasłem Zimowej Akademii Rozwijania Umiejętności Twórczych. Uczniowie mogli zatem wybierać spośród różnorodnych aktywności - wyjazd na basen i kręgle do Miechowa, ślizgawka na lodowisku w Sieciechowicach, zajęcia kulinarne o tytuł "Master Chefa", karaoke i aerobik, zajęcia plastyczne i komputerowe - wszystko uzupełnione dodatkowo o ciekawe seanse filmowe.

Frekwencja na zajęciach była wysoka - uczestnicy dopisali licznie, dzieci dobrze się bawiły - spędziły czas aktywnie, integrując się w grupie, nabywając przy tym nowych umiejętności. Wszyscy uczestnicy na koniec zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Przeżyjmy to jeszcze raz, odwiedzając galerię zdjęć.

Jednocześnie mamy prośbę o przesyłanie do nas zdjęc zrobionych podczas tegorocznych ferii na adres spgolcza.gmail.com Wszystkie zdjęcia znajdą się w naszej galerii.

Zdjęcia: Ferie w szkole 2016.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl