Polish English French German


18.10.2019 Pasowania nadszedł czas...

MK.

W piątek 18 października 2019 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzieci przygotowywały się to tego ważnego wydarzenia pod opieką wychowawczyń Marii Mikuły i Danuty Ochockiej- Dymek.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. Edward Kuzka Proboszcz Parafii Gołcza, ks. Jacek Kalkowski Proboszcz Parafii Mostek, Ulina, Lesław Blacha Wójt Gminy Gołcza, Krystyna Marczewska Dyrektor ZEAS w Gołczy, Zdzisława Kyć Dyrektor Szkoły, Elżbieta Kwapień Wicedyrektor, nauczyciele i uczniowie klas 0 i II-III, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, z biretami na głowie niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowania na ucznia. Najpierw jednak musieli zdać poważny egzamin, zaprezentować program artystyczny, wykazać się wiedzą, jaką zdobyli w szkole, umiejętnie odpowiedzieć na szereg bardzo ważnych pytań i złożyć uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Pani Dyrektor Zdzisława Kyć nie miała najmniejszych wątpliwości, co do tego, że uczniowie są bardzo dobrze przygotowani. Z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły dokonując ceremonii pasowania symbolicznym ołówkiem.

W tak ważnej i doniosłej chwili Pan Wójt złożył gratulacje pierwszoklasistom, rodzicom i wychowawcom oraz życzył dalszych sukcesów w nauce. Uczniowie z rąk gościa i pani Krystyny Marczewskiej otrzymali słodkości. Kolejnymi podarunkami były dyplomy i książki, które na ręce dzieci przekazali rodzice. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści podziękowali wszystkim za przybycie.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, podczas których uczniowie dumnie pozowali na tle pięknej dekoracji wykonanej przez ich rodziców. Dopełnieniem całości był słodki poczęstunek przygotowany również przez rodziców. Całą uroczystość prowadziły starsze koleżanki z klas czwartych Julia Dyduch i Amelia Jamroży, poczet sztandarowy tworzyli uczniowie z klasy VI b, a o nagłośnienie zadbała pani Elżbieta Papaj – serdecznie wszystkim dziękujemy.

Życzymy pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką i radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Galeria zdjęć

Bajka o Mućce - czyli 3 z cyklu spotkań "Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku"

MM.

W bibliotece w Gołczy odbyło się już 3 z cyklu spotkań „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” realizowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tym razem gościliśmy grupę przedszkolną pani Anny Cencek.

Bohaterką spotkania była krówka – ślicznotka, o której bajkę przeczytała nam pani Elżbieta członkini Klubu Senior + w Mostku.

„To dopiero jest ślicznotka!!

- Myśli każdy, kto ją spotka”.

Wszyscy wiedzą nie od dzisiaj,

Że ta krówka to strojnisia.”

Po wysłuchaniu bajki „Wesołe Skrzaty” przygotowały  łatki dla krówki strojnisi i wymyślały dla niej imię. Podobno krówka, która je ma i jest kochana przez swoich opiekunów daje więcej mleka. A o tym, jak ważne jest mleko dla dzieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy raczyli się kanapeczkami ze śmietaną i cukrem – przysmaku, które nasze babcie uwielbiały w dzieciństwie. Po umazanych buźkach widać, że pod tym względem nic się nie zmieniło.

Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie i wszystkim seniorom, którzy tak licznie włączyli się do naszej kampanii.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

18.10.2019r. MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU

MM.

W dniu 18 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy uczestniczyli w 14 edycji kampanii ,,Milion dzieci modli się na różańcu”, która jest odpowiedzią na wezwania Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę różańcową dzieci oraz próbą realizacji słów św. o Pio: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”.

Kampania ma na celu zgromadzenie miliona dzieci na całym świecie, które w jednym czasie będą odmawiały różaniec, by wynagrodzić wciąż znieważanemu Niepokalanemu Sercu Maryi i wyprosić pokój na Świecie.

Na ręce Pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego składam podziękowanie za wspólną modlitwę i umożliwienie uczniom zrealizowania tak pięknej kampanii.

Anna Kędzierska

galeria

13.10.2019r. "Wstańcie, chodźmy"

MM.

dzień papieski 2019

W dniu 13 października 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy obchodziła XIX Dzień Papieski pod hasłem ,,Wstańcie, chodźmy”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Edwarda Kuzkę. Po Eucharystii uczniowie szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II. Serdeczne podziękowania składamy na ręce p.Anny Nawrot oraz p.Adama Dudka, którzy przygotowali uczniów do tak pięknej uroczystości.

Anna Kędzierska

15.10.2019 W starym kinie...

MK.

We wtorek 15 pażdziernika dzieci z grup przedszkolnych "Słoneczka", "Wesołe Skrzaty" oraz "Biedroneczki" przeniosły się w czasie.

W ramach Miedzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała", w którym przedszkolaki biorą udział, odkurzone zostały stare projektory, diaskopy, klisze z filmami i zorganizowano projekcje filmową ”W starym kinie” – przegląd dawnych dobranocek. Repertuar to niezapomniane: “Przygody Gąski Balbinki”, “Jacek i Agatka", "Pomysłowy Dobromir" oraz "Wilk i zając ". Pierwszy raz dzieci zobaczyły również bajkę wyświetlaną z diaskopu pod tytułem "Mucha Kłapoucha".  Klisza z bajeczką oraz samo urządzenie wzbudziły w przedszkolakach ogromne zainteresowanie. Bilety wstępu, pani bileterka oraz ciemna sala kinowa to wszystko wprowadziło dzieci w klimat prawdziwego kina.

Bajki z dzieciństwa rodziców oraz dziadków bardzo przypadły dzieciom do gustu, więc zapewne na jednej projekcji się nie skończy.

A. Błaut

Galeria zdjęć

Ogłoszenie "Odblaskowa szkoła"

MK.

Konkurs wiedzy "Bądź bezpieczny na drodze!" odbędzie się dnia 23 października 2019 (środa) o godzinie 8:55 (2 godzina lekcyjna).

Prosimy również wszystkich uczniów o przyniesienie  kamizelek odblaskowych na  piatek 25 października.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com