Polish English French German


INFORMACJA

MM.

Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Gołczy są placówkami nieferyjnymi w związku z tym, pracujemy w okresie zimowej przerwy świątecznej (28-31 grudnia 2020) i w okresie przerwy w nauce, czyli ferii zimowych od 04 - 17 stycznia 2021r.

23.11.2020 Przedłużenie nauczania zdalnego

MM.

Nauczanie zdalne zostało przedłużone do 22 grudnia br. dla wszystkich klas w szkołach podstawowych.

Zimowa przerwa świąteczna od 23 grudnia br. do 03 stycznia 2021 r.


Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 04 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe.

Zostanie wprowadzony zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Przypominamy:

W dniach nauki szkolnej, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna.

Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki.

18.11.2020 Joanna Olech online w bibliotece w Gołczy!

SuperUser.

18 listopada 2020 Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza przeprowadziła spotkanie online z pisarką dla dzieci i młodzieży Joanną Olech.

W spotkaniu zorganizowanym w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki 2020 wzięły udział klasy V, VI i VII oraz członkowie DKK „Młodzież kontra książki”.

Dzięki platformie Zoom Meeting  odwiedziliśmy panią Joannę w jej domu i mogliśmy się dowiedzieć, jak rozpoczęła się jej pasjonująca przygoda z pisarstwem. Poznaliśmy też niektórych bohaterów jej książek, m.in. wydzierganego na szydełku smoka Pompona i jego rodzinkę, Miziołka z „Dynastii Miziołków” w różnych wersjach graficznych, a także zająca, który dopiero stanie się bohaterem jednej z książek.

Uczestnicy za pomocą czatu mogli na bieżąco zadawać pytania autorce  i odpowiadać na zagadki, które pani Joanna kierowała do słuchaczy.

„Chce Was zapewnić, że absolutnie wszyscy, którzy dzisiaj się podłączyli, a także Ci którzy się nie podłączyli do naszego spotkania – DOBRA WIADOMOŚĆ! – mogą zostać pisarzami” – zachęcała pani Joanna.

Fantastyczna atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom i szkoda było je kończyć.

Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się spotkać osobiście i zdobyć autografy do licznych książek pani Joanny, które zgromadzone są na półkach naszej biblioteki.

Screenshot 2020 11 19 Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Działania w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki 2020, realizowane przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

LINK do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=ErBy11KkLTE

19.11.2020 projekt "Piękna nasza Polska cała" - relacja z dotychczasowych działań

SuperUser.

„Piękna Nasza Polska Cała”

W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” nasze oddziały przedszkolne „Biedroneczki” i „Wesołe Skrzaty” wykonały dotychczas następujące działania:

  1. Zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

  2. „Piękna Nasza Polska Cała” - zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej i regionalnej.

  3. Apel z okazji 11 listopada – Narodowe śpiewanie Hymnu o 11:11.

  4. Jesteśmy Polką i Polakiem - foto budka ze strojem ludowym.

  5. Mam chusteczkę haftowaną – zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową.

  6. Konkurs fotograficzny „Jesień jest piękna” – ukazanie piękna polskiej przyrody.

  7. „W starym kinie” – projekcja różnych dobranocek.

Już wkrótce kolejne ciekawe i ważne dla dzieci zadania, zabawy i informacje o naszej Polsce.

Anna Cencek

Galeria zdjęć.

13.11.2020 "Czyste powietrze wokół nas".

SuperUser.

13 listopada 2020 roku dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych rozpoczęły realizację programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Spotkanie, na które zaprosiła wszystkich pani Anna Cencek było okazją by poznać cele programu, planowane działania i zadania. Dzieci poznały pięknego dinozaura Dinka, który będzie im towarzyszył w trakcie trwania programu.

Dinek przygotował dla dzieci dwa zadania – ozdabianie obrazka, który przedstawia jego postać oraz nazywanie różnych źródeł dymu. Na kolejnym spotkaniu dzieci zastanowią się, czy i dlaczego te dymy mogą szkodzić ludziom?

Galeria zdjęć.

„Zawodowcy z Gminy Gołcza”- poznajemy zawód bibliotekarza

MK.

W dniu 12 listopada dzieci z oddziałów zero poznały specyfikę zawodu pracy bibliotekarza. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Zawodowcy z Gminy Gołcza” przeprowadzanej w tym roku szkolnym przez naszych sześciolatków. Dzieci niestety nie mogły wybrać się do Biblioteki, ale z chęcią zaprosiły do siebie Panią bibliotekarkę – Agnieszkę Janus, pracownika Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami oraz zapoznanie z ich różnymi rodzajami. Pani Agnieszka przygotowała także dla dzieci niespodziankę. Oprócz ciekawych prezentacji książek, dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię i wykonały pomysłowe ilustracje do książki pt: „W kieszonce”, autorstwa Iwony Chmielewskiej.

Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania oraz z zaproszenia, które otrzymały, by to teraz one odwiedziły naszą panią bibliotekarkę. Po skończonych zajęciach zerówkowicze przyznały Pani Agnieszce tytuł ZAWODOWCA w swojej pracy, wręczyły dyplom nadania tego tytułu oraz naklejkę potwierdzającą, że w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Gołcza pracują prawdziwi ZAWODOWCY!

A.Błaut

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com