Polish English French German


Teatralne rozpoczęcie ferii. Wycieczka do Krakowa

SuperUser.

Na dobry początek ferii, w poniedziałek 12 lutego 25-osobowa grupa uczniów klas I-V wzięła udział w wycieczce do Krakowa. Głównym punktem programu były odwiedziny w znanym i lubianym przez naszych uczniów Teatrze Współczesnym. Tym razem obejrzeliśmy sztukę pt. "W krainie Króla Lwa"<klik>, luźno inspirowaną disneyowską historią. Przygody guźca, surykatki, małpek, dobrych i złych lwów oraz hien - tu zaskoczeniem była pozytywna i bardzo zabawna postać hieny Heńka, która skradła nasze serca - bawiły i zaskakiwały. Muzyczna bajka z bogatą scenografią, ciekawą charakteryzacją, z wykorzystaniem lalek i masek bardzo spodobała się młodszym i starszym widzom. 

Po przedstawieniu - Plantami, mijając Wawel, ulicą Grodzką ruszyliśmy spacerem w stronę Rynku Głównego, gdzie w południe wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego i pomachaliśmy trębaczowi. Następnie przez Sukiennice, mijając Wieżę Ratuszową dotarliśmy do kolejnego punktu wycieczki, restauracji McDonald's.

Posileni i wypoczęci ruszyliśmy dalej Drogą Królewską, czyli przez Rynek, ulicą Floriańską, podziwiając wystawy, sklepy z pamiątkami i inne atrakcje turystyczne jak np. wystawę figur woskowych albo obrazy przy Bramie Floriańskiej. Minęliśmy Barbakan i spacer zakończyliśmy przy placu Matejki, spoglądając na monumentalny Pomnik Grunwaldzki. Stamtąd, uśmiechniętych i pełnych wrażeń, bus zabrał nas w drogę powrotną do Gołczy. 

Galeria zdjęć

Dzień Babci i Dziadka

MM.

W minioną niedzielę 11.02.2024 r. Przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego występowały dla swoich najbliższych w przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wielki stres i trud przygotowań małych aktorów wynagrodziły gromkie brawa licznie zgromadzonych Babć i Dziadków.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Wójt Gminy Gołcza Lesław Błacha oraz Dyrektor ZEAS Urszula Więcławek, którzy złożyli szczere życzenia seniorom w dniu ich święta, a także Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy Zdzisława Kyć.
Dzieci pod okiem swoich nauczycielek i opiekunek przygotowały krótkie scenki, które rozbawiały publiczność do łez, a czasami łapały za serce przywołując nostalgiczne wspomnienia. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała również krótki występ taneczny, by umilić oglądającym to widowisko. Nie obyło się również bez drobnych podarunków przygotowanych przez najmłodszych dla bohaterów tego święta.
Wszystkim „żonom Dziadków” i „mężom Babć” życzymy dużo zdrowia, pomyślności i wielu radosnych chwil, jak te, które spędzili podczas tego niedzielnego popołudnia.
Występy oraz piękne dekoracje przygotowały nauczycielki: Beata Wypchał, Aneta Błaut, Anna Janus, Aleksandra Dwornik, Agnieszka Śladowska oraz Karolina Michałkiewicz.

Ferie na Strzelnicy w dawnym Kamieniołomie w Ulinie Wielkiej

MM.

W poniedziałek 12 lutego uczniowie klas 8 wzięli udział w zajęciach na laserowej strzelnicy w Ulinie Wielkiej. Wirtualna strzelnica działa na zasadzie systemu „POJEDYNEK” stanowiącego multimedialny, przenośny, strzelecki systemem szkolno-treningowy opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Działa on w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystuje laserowe symulatory broni wyposażone w urządzenia laserowe klasy I emitujące niewidzialną wiązkę światła. Uczniowie podczas szkolenia i strzelania poznali podstawowe zasady posługiwania się bronią ćwiczebną, dowiedzieli się co to jest BLOS (żelazna zasada bezpieczeństwa na każdej strzelnicy) B-Broń L-Lufa, O-Otoczenie, S-Spust, oraz poznali podstawowe postawy strzeleckie. Mogli się sprawdzić jako strzelcy wyborowi strzelając z karabinków  do różnych celów, oraz z broni krótkiej strzelając zarówno do tarcz jak i do figur bojowych. Opiekunami i instruktorami byli nasi nauczyciele – panowie: Piotr Wiszniewski i Grzegorz Ludwicki.

GL

foto

07.02.2024 Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowe

MM.

7 lutego w Miechowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół z Miechowa (SP nr 1), Wysocic, Książa Wielkiego, Racławic i Gołczy.

Nasza drużyna w składzie Bartłomiej Basoń (6b), Jakub Gajos (6a), Oliwier Jamroży (6b), Kacper Mitka (5b), Jakub Musiał (6b), Kacper Robakowski (6b), Piotr Szarek (6b) zajęła w tych zawodach 3 miejsce.

MD

foto

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl