Polish English French German


03.10.2014 Projekt "Małopolska - na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem"

MAŁOPOLSKA - NA ZIELONYM SZLAKU Z MIRKIEM KORALIKIEM

Kolejna edycja projektu o nazwie „Małopolska - na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem" wykreowanego 3 lata temu przez Małopolską Organizację Turystyczną będzie polegała na prowadzeniu działań edukacyjnych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy 1-3) w oparciu o dwa elementy: tradycyjne wydawnictwo drukowane – komiks oraz połączenie zabawy ruchowej i treści ekoturystycznych wplecionych w grę o charakterze questu.

3 października 2014 r. w ramach projektu edukacji ekologicznej pod nazwą „Małopolska na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem" – Szkołę Podstawową w Gołczy odwiedzili pracownicy Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Celem projektu jest opracowanie komiksu o przygodach Mirka Koralika podróżującego przez Małopolskę. Projekt został skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Uczniowie klasy III a i b uczestniczyli w przygotowanej przez pracowników MOT‑u: p. Szymona Bartosika i p. Pauliny Węgrzyn, grze terenowej o charakterze quizu, dzięki której wzbogacili wiedzę nt. środowiska przyrodniczego Małopolski. Dzieci poznały osobiście p. Joannę Olesiak, która jest autorką scenariusza i rysunków w książce pt: „Małopolska na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem" Na początku spotkania...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

Zespół Pieśni i Tańca "Gołczawianie" - sezon 2013/2014

NOWY SEZON PRACY ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "GOŁCZAWIANIE"

zakonczenie_roku_2010_2011

Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczął się kolejny sezon pracy Zespołu Pieśni i Tańca „Gołczawianie”. Organizatorem działalności grupy jest Biblioteka i Ośrodku Animacji Kultury, jednak funkcjonowanie Zespołu nie było by możliwe bez życzliwości Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Zdzisławy Kyć, która w związku z problemami lokalowymi BiOAKu gości tańczące dzieci i młodzież w swoich murach.

Zajęcia dla uzdolnionych młodych adeptów sztuki tańca odbywają się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy. Wyłonieni w drodze eliminacji „zerówkowicze” przygotowujący się do reprezentacji swych grup, przedszkola, szkoły, a być może nawet miejscowości ćwiczyć będą pod okiem instruktora w każdy poniedziałek od godziny 10.40 do 11.25.

Ich nieco starsi koledzy i koleżanki z klas I-III swoje zajęcia realizować będą dwa razy w tygodniu po 45 minut, zaś grupa reprezentacyjna, czyli uczniowie z klas IV i V równie często, choć po 1,5 godziny. Grupa reprezentacyjna podjęła także wyzwanie związane z propagowaniem idei tańczenia polskich tańców narodowych i w związku z tym w każdy poniedziałek 45 minut dodatkowo poświęca edukacji w tym zakresie.

Skład poszczególnych grup w porównaniu z rokiem ubiegłym uległ dużym zmianom. Szczególnie zauważalne są one w najstarszej grupie, w której w związku z intensyfikacją zajęć oraz zmianami w planach godzinowych szeregi opuściła połowa uczestników. Pozostała część wyraża jednak ogromne zdeterminowanie i chęć do pracy, co w najbliższym czasie z pewnością przełoży się na wyniki. Obecnie w zajęciach Zespołu Pieśni i Tańca „Gołczawianie” uczestniczy około 50 dzieci.

Katarzyna Gać, instruktor tańca ZPiT "Gołczawianie"

 

Informacje o zespole na stronie BiOAK.

Klub Bezpiecznego Puchatka 2012

"KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

puchatek
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Klub Bezpiecznego Puchatka", realizowanych przez wychowawczynie, panie Jolantę Wilk i Lucynę Przybyło. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, jakich sytuacji należy unikać w szkole i na podwórku oraz poznali podstawowe zasady postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.
Realizacja programu zbiegła się w czasie z akcją "Odblaskowa szkoła", do której licznie właczyli sie także uczniowie klas pierwszych. Wzięli także udział w konkursie plastycznym "odblaskowa droga", osiągając duże sukcesy:
I miejsce - Dominika Duda, klasa Ib
II miejsce - Jakub walczak, klasa Ia

Więcej na temat programu na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl

Klub Bezpiecznego Puchatka 2012

"KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

puchatek

W piątek, 19 października 2012 roku, dzieci z obydwu klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawczyń, pani Lucyny Przybyło i pani Jolanty Wilk, przystąpiły do realizacji programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”.

To program edukacyjny, dzięki któremu poprawia się bezpieczeństwo najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad programem sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Nasza szkoła bierze udział już w IV edycji programu...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

24.09.2012 Konkurs Odblaskowa Szkoła

KONKURS "ODBLASKOWA SZKOŁA"

odblaskowa_szkola

 

Nasza szkoła zgłosiła się do III edycji konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA”, organizowanego m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Ideą konkursu jest wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe oraz promocja wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Pedagodzy, rodzice i opiekunowie powinni pamiętać, że dzieci do lat 15 mają obowiązek korzystać z odblasków. Akcja „Odblaskowa szkoła” ma nam o tym przypomnieć...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

Nauczyciele


 • Danuta
   Ciepły
  Edukacja przedszkolna

 • Jolanta
  Szlachta
  Przyroda

 • Maria
   Cyganek
  Religia

 • Joanna
  Wójcik
  Edukacja wczesnoszkolna
 • Stanoch_Mariola.thumb
  Mariola
   Król
  Język angielski, wychowawca świetlicy

 • Dioniza
  Kaczmarczyk
  Język polski, historia, biblioteka
 • Zdzislawa Kyc
  Zdzisława
   Kyć
  Dyrektor szkoły
 • Perek_Anna.thumb
  Anna
   Cencek
  Edukacja przedszkolna

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com